niye herkes 5.5 kullanıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar forumda gezinirken herkes 5.5 mm pellet kullandığını farkettim.alacağım silah stoegerx20 suppresor.ben bunun 4.5 mm liğini alacam.istediğim şey uzağa isabetli atmak.100m gibi.5.5mm ile bu mümkünmü.yoksa 4.5 de ağır pelletmi kullanmak gerekir.

• Stoeger x20 5.5cal çok ağır kaçar bu tüfekle 4.5çok verimli kullanılır ve bu tüfeği çok uzun zamandır kullanıp herşeyini çözmüş hobidaşlarda 4.5 öneriyor. Benim her iki cal. kullanma şansım oldu bi kaç atış olsada. 4.5e hayran kaldım heleki suppressor çok iyi bi tercih. Yinede bekle stoegerin duayen isimleri birazdan yorum yapar 4.5 kullanman konusunda.

• evet bencede 4.5 iyi ama 2 saattir forumda bakmadığım yer kalmadı (bu arada epeydir sizin forumda takılıyorum,silahlarla ilgili ilginç ve bilgi verici şeyler var,hiçbirşey bilmememe rağmen birçokşey öğrendim. :) ) herkes 5.5 kullanıyor .çok büyük çelişkideyim şuan

• evet bencede 4.5 iyi ama 2 saattir forumda bakmadığım yer kalmadı (bu arada epeydir sizin forumda takılıyorum,silahlarla ilgili ilginç ve bilgi verici şeyler var,hiçbirşey bilmememe rağmen birçokşey öğrendim. :) ) herkes 5.5 kullanıyor .çok büyük çelişkideyim şuan

abi hayırlı akşamlar.
    yaylı ile haşır neşir olanların vardığı Genel kanı magnum sınıfı güçlü yaylıda 5.5 orta güçteki yaylıda 4.5 pcp de 5.5.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Her tüfeğin bir kalibresi vardır stoeger bi mod125 kadar güçlü değildir ama en isabetli yaylılardan biridir. Hem isabet olsun hemde güç kaybını en aza indirmek için 4.5 kullanıyolar genelde bu tüfekle ve 110mt den soda şişelerini çok rahat parçalarsınız. Tüfeğin titreşimi çok azdır bu yüzden dürbünü bozulmaz ama yinede dampa ayak şart dürbüne. Çünkü sıfırladınmı bikere 1yış bidaha sıfırlama derdi ile uğraşmazsın.

• 5.5 tercih ederseniz 50-60mt den sonrası zulümdür. Size kalmış bi seçim.

• pcp de 5.5 tamam şimdi anladım
    bennim alacağımda 4.5 kullanacağım.yine burda okumuştum galiba 4.5 in ağır peleti az sürtünme yüzeyi ve fazla ağırlıktan dolayı diğer 4.5 mm lere göre daha fazla kinetik enerjiye sahip oluyormuş ve rüzgardan daha az etkileniyorlarmış.gamo redfire pellet içinde aynısı söyleniyor.
    sonuç olarak ben 4.5 ini alacağım.birde son olarak bu marka kalitelimidir namluyu tutan vidada gevşeme olurmu hatsana göre.
    birde bu gamonu yeni pelleti gamo lethal nezaman türkiyeye gelir?

• abi pelet konusuna yaylı ile daha haşır neşir olan abilerim kardeşlerim daha detaylı bilgi verecektir.ama jsb üretim peletler hemen hemen herkesin memnun kaldığı peletler. jsb-aa-hatsan jsb gibi.

AB Rh (-)

• Herkes 5.5 kullanmıyor aslında. Pcp kullananların çoğunluğu 5.5 tercih ediyor, sebebi ise güç. Piyasadaki pcp'lerin çoğunluğu 30 fpe civarı ve üstü. Bundan dolayı 5.5 tercih ediliyor.

Yaylılarda ise durum bu şekilde değil. Büyük kısmı 20fp altında güç üretiyor, dolayısıyla atış eğrisi açısından 4.5mm daha mantıklı. Magnum sınıfı yaylılarda 5.5 tercih edilebilir ama Stoeger x20 ve Hatsan mod99 gibi silahlarda 4.5 kalibre daha iyi sonuç verir, özellikle de x20'de.

Rüzgardan daha fazla etkilenme dezavantajının ağır pellet ile giderilebilmesinin yanında, 4.5 pelletlerin daha ucuz oluşu, uzak mesafelerde daha az düşme yapması ve deliciliğinin daha fazla oluşu 4.5'in orta seviye yaylılardaki avantajı.

• arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.gerçekten işi kökten anladım şuan.gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürler.

• Isa ve Yasin arkadaşım gerekli tüm şeyleri söylemişler fakat bende birşey eklemek istiyorum.
    Eğer almayı düşündüğüm silah 5.5 mm de hafif bir pellet le mesela 13,43 grain le 800 feet civarı atabiliyorsa ben olsam 5.5 mm alırdım.Stoeger ın tam hızını bilmiyorum ama genelde 4.5 mm kullanılıyorken benim tercihim söylediğim gibi olurdu.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bende şöyle ekleyeyim yorumlara bi 5.5mm stoeger x20 suppresor kullanıcısı olarak. Ben AA nın 5.52 15 grain peletini kullanıyorum gerçekten de 50-60 metreden sonra çok düşme yapıyor ama uzak mesafe de olsa rüzgardan pek fazla etkilenmiyor ama şu kutu bittikten sonra jsb 13 grain pelet alıp onu deneyeceğim bakalım sonuçlar nasıl olacak

Stoeger x20 Suppresor Combo .22 Cal & Tasko 6x24-40
    GSG 92 Blowback
    Tanfoglio Witness 1911 Blowback
    ASG Dan Wesson 6 inc Silver
    Stoeger Atac Suppresor .22 Cal
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• Hem X20 hem de X20 Supressor de 5,5 kalibre kullnadım. Yaylı tüfeklerde uygun kullanım mesafesi 50 metreye kadardır, her 2 tüfeğin 5,5 kalibresi 50metreye kadar iyi iş çıkarıyor. Aşağıdaki 1. videoda X20 supressor 5,5, H&N Field target Tropy(14,3grain) pellet ile namlu çıkış hızı ortalama 705fps - 214 metre/saniye çıkmış. Bu da 5,5 kullanmak için gayet yeterli bir hız.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Forumda Cmzd nick'li arkadaşın 4.5mm x20 ile 110 metre atışları var ve gayet isabetli. İlk mesajımda söylemeye çalıştığım biraz da bu aslında. "Yaylılar 50 metreye kadar kullanılır" her zaman geçerli değil.

13,43gn. JSB ya da 14,3gn. H&N ile 800 fps civarı hızlar elde edilebilse bende 5.5 düşünürdüm ama 700fps'ler bence yeterli değil.

• mod 125 15,89 gr peleti 825 ile atmıştı.
    bu hafta da mod95 ölçtük.15,89 gr peleti yanılmıyorsam 670 veya 690 civarı atmıştı.

AB Rh (-)