daystate & at44

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • s.a sözüme tüm müslüman kardeşlerimin bu mübarek gecesini kutlayarak başlamak istiyorum.

Arkadaşlarım abilerim kardeşlerim merak ettiğim bir konu oldu sizlerin de görüşlerini almak istedim. Gördüğüm kadarıyla pcp tüfeklerdeki fiyat yelpazesi o kadar geniş ki hayretlere düştüm benim öğrenmek istediğim sadece misal bir DAYSTATE ile bir AT44 arasında yaklaşık 4 bin liralık bir fark var. bu 4 bin liralık fark daystate nin hangi özelliklerinden dolayı çıkıyor onu öğrenmek istiyorum.
    100 200 mt gruplarında daystate de at44 de aşağı yukarı aynı grup yapmıyor mu ? yada at44 250 mt de soda şişesini kıramazken daystate un ufak mi ediyor? ikisinide kullanmadığım için sadece merak ediyorum şimdiden emeğinize sağlık teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar...

not : aradaki fiyat farkı için sadece daystate ve at44 ü kıyasladım ama diğerleriylede ne farkı var merak ediyorum

Retay 135 x
    Mod 99 -- Optima 3-9x32 -- SportsMatch DM60 Dampa
    At 44 W-10 Bushnell Banner Dusk & Dawn 6-24x50 Hatsan Pompa Ghost Moderatör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen lokdai38 ().

• öncelikle forumda ondan sonra internet üzerinde bununla ilgili sayısız konu ve yazılar var,kısaca bir şahinle mercedes arasında ne kadar fark varsa o kadar fark var kalite,işçilik....

• öncelikle forumda ondan sonra internet üzerinde bununla ilgili sayısız konu ve yazılar var,kısaca bir şahinle mercedes arasında ne kadar fark varsa o kadar fark var kalite,işçilik....

yorumun için teşekkür ederim.

Retay 135 x

• Sen hele bir at44 al kullan napıcaksın arasındaki farkı ^^ iki tüfeği eline alsan ,at44'ü çapa diye tarla çapalarsın 8o

merak abicim yahu öğrenmek istiyoruz işte açıklayıcı cevpalar yazsanıza :D

Retay 135 x

• Kalite ve italat farkı birde marka diyelim işin içinden çıkalım.

• Kalite ve italat farkı birde marka diyelim işin içinden çıkalım.

kalite farkı güzeldir ama dediğim gibi ikisiylede aynı grup yapılıyo ikisiylede aynı tahribat veriliyo at44 ün yaptığı işi daystate evanix aas510 yada ne bileyim diğerleri 600 700 mt den hatta 1 km den yapsada desem ki ya arkadaş bak buna fazladan 4-5 bin tl veriyorum ama buda o kadar iyi bişey. yani o farkı hissettiriyor mu ?

Retay 135 x

• dostum at ile 2 atış yaparsın aynı deliğe gider 3 cü pelletin nereye gittiğini çözebilmek için isviçreden bilim adamı çağırman gerekir ... daystate de ise o 3 pelletin aynı delikten geçtiğini anlamak için atış kağıdını adlitıp a götürüp inceletmen gerekir işte ikisi arasındaki fark budur bu yazdıklarım airarms içinde geçerlidir saygılar....

[Resim Engellendi: http://img259.imageshack.us/img259/7884/3qmj.png]
    Daystate Airwolf MTC Tactical 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm
    Kalibrgun-Cricket Standart WST 6.35 mm
    FX verminator mk2 5.5 mm
    FX BOSS 7.62mm
    Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro

• bence montajı iyi yapılmış namlusu lw olan at 44 ile daystate arasında vuruş hassasiyetinde fazla fark yoktur ama havalı pcp tüfeklerde bir çok farklılıklar var estetik işçilik kalite hatta kundağın ceviz veya kayın olması bile fiyatı değiştirir

• biri parası çok olan için diğeri parası az olan için

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Olayı şöyle değerlendirmek lazım hobilerin başlangıcından ilerki zamanlara doğru uzmanlıklar artar başkalarının göremediği, hissedemediği farklar görülüp, hissedilir..
    Tüfek konusunda da şunu diyebiliriz parça kalitesi, işçilik kalitesi, mühendislik kalitesi, ağırlık merkezi kalitesi yani ne kadar para o kadar köfte. Birde bu aletlerin yurt dışından ithal gelmesi de fiyat yönünden bariz etki yapıyor..

• Daystate kaliteli olabilir ama tüfek parçaları titanyum değil sonuçta.Bence aradaki işçilik ve parça kalitesi ancak 1000 tl farkı gerektirir.Geri kalan 3000 tl fark marka farkıdır.Yani ne kadar para o kadar köfte diye birşey değil.

kesinlikle katılıyorum :thumbup: önemli bir noktaya değindiniz

Retay 135 x

• Daystate için birşey söyleyemeyeceğim ama daha önce at-44 long sahibi olmuş ve şuanda da at-44 p2 ve aa s500 sahibi birisi olarak,ilk defa eline havalı tüfek alan bir arakadaşım da buna benzer bir soru sormuştu ,ikisi de aynı saçmayı atmıyormu,arada ki fiyat farkının nereden kaynaklandığını sormuştu,sadece iki silahla da pelleti namluya sürmesini istemiştim,sorusunun cevabını aldığını söylemişti...Yanlış anlaşılmasın Hatsana kesinlikle kötü demiyorum,hatta f/p olarak çok da başarılıdır ama bir s500'le arada ki farka değer mi? Bence buna değer.Saygılar...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Öncelikle merhabalar kayserili kardeşim, şunu unutma bir ürün alırken verdiğin para asla boşa gitmiyor. Fiyat farkının neden olduğunu anlamak istiyorsan, öncelikle iki ürünüde eline alacaksın. baktın anlamıyorsun o zaman kullanacaksın. kullandıktan sonrada anlamıyorsan zaten bırak bu işi. yaklaşık 20 yıldır av yapıyorum 2000 den buyana lisanslı olarak yapıyorum. sana bir kaç küçük örnek verecem, ilk tüfeğim MKE üretimli 71cm kaval namlu bir çifte. Senin mantığınla baktığımızda tüfek namlusu var tetiği var saçma atıyor tek kurşun atıyor 200 metre atıyor vs. vurduğum keklik 4 geçmezdi. bir süre sonra Sarsılmaz concorde sport otomatik bir tüfek aldım 71 cm 12 cal. birde baktım ki ben yıllarca hammallık etmişim çok rahat atışlar yapabiliyorum istediğim gramajda mermi atıyorum keklik sayısı 8 lere çıktı bilmem anlatabiliyormuyum. Son olarak 1000 liraya sattığım sarsılmaz tüfeğimin üzerine 4000 lira koydum ve hayallerimdeki benelliyi aldım. ikiside tüfek ikiside aynı mermiyi atıyor ve hemen hemen aynı mesafeye atıyor. fakat aradaki fark ne biliyormusun? Güven kalite, stabilite , isabet, grupman, vs... anlayacağın dilden konuşayım 10 metreden bıldırcını patlatmayan bir tüfek ve yine 50 metreden aynı şekilde vuran bir tfek. uzun lafın kısası sarsılmaz 1000 lirayı fazlasıyla hak ederken, benelli 5000 lirayı hak ediyor. aradaki fark bu... Eline Al ve kullan... HAvalılar içinde öyledir. aslında bu herşey için geçerlidir. Kayserili olarak git bimden sucuk al 3 lira bide şahin al 20 lira ikiside sucuk ikiside yeniyor :) Bilmem anlatabildim mi :)))

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• Daystate:

Elektronik sayaç,Atış sayısı kalan bar durumunu gösteren elektronik ekran,düşük ve yüksek güç ayarı,düşük hava alarmı,ergonomi,işçilik kalite

At44:

Kurma kolunu kurucam diye işaret ve başparmağı kas yapan insanlar topluluğu ^^ (bunların içine bende dahil :))
    at44 kötü diyemeyiz tabiki ama vasat bir pcp diyebiliriz yerinde olur.Başlangıç olarak eminim çok kişi at44 ile başladı .Ben hw 100 AA yı elime alınca at44 ün tarla çapası niyetine kullanılacağı kanısına ciddi olarak vardım.

Şimdi bu tüfekler ithal olduğu için gelirken üstüne eklenen vergilerden kimse bahsetmemiş ,sonuçda bunu getiren firmada üstüne kendi kar marjını koyuyor ,adam sonuçda fabrikadan 1000 euro getiriyorsa 2500 tl ye satması saçmalık olur.Nasıl bir genel bayiyi arayıp pazarlık yapıp bir at 44 daha ucuza alabiliyorsanız .Daystate kendi bayisinden yurtdışındada çok ucuza almanız normal olacaktır.

Hatsanı daystate ile karşılaştırmak çok iyi değil ,hatsan kötümü hayır, olmasa acaba bunca insan ne kullanırdı bu kadar ucuza bilmiyorum.Sanırım hepimizin elinde çok sayıda gamo dynamax felan gezerdi.Gamo dynamax içinde iyi diyen yok ama ,ben işçilik ve görünüş açısından yine hatsandan daha iyi olduğuna inanıyorum.

Şimdi bir at44 lw long alıp buna uygun bir reglator taktırıp stabil hale getirene kadar onca parayı verene kadar, ithal stabil bir tüfek almak cidden daha mantıklı .Daystate alırmıydım bilmiyorum ama kesinlikle bir AA alınır.

• Öncelikle merhabalar kayserili kardeşim, şunu unutma bir ürün alırken verdiğin para asla boşa gitmiyor. Fiyat farkının neden olduğunu anlamak istiyorsan, öncelikle iki ürünüde eline alacaksın. baktın anlamıyorsun o zaman kullanacaksın. kullandıktan sonrada anlamıyorsan zaten bırak bu işi. yaklaşık 20 yıldır av yapıyorum 2000 den buyana lisanslı olarak yapıyorum. sana bir kaç küçük örnek verecem, ilk tüfeğim MKE üretimli 71cm kaval namlu bir çifte. Senin mantığınla baktığımızda tüfek namlusu var tetiği var saçma atıyor tek kurşun atıyor 200 metre atıyor vs. vurduğum keklik 4 geçmezdi. bir süre sonra Sarsılmaz concorde sport otomatik bir tüfek aldım 71 cm 12 cal. birde baktım ki ben yıllarca hammallık etmişim çok rahat atışlar yapabiliyorum istediğim gramajda mermi atıyorum keklik sayısı 8 lere çıktı bilmem anlatabiliyormuyum. Son olarak 1000 liraya sattığım sarsılmaz tüfeğimin üzerine 4000 lira koydum ve hayallerimdeki benelliyi aldım. ikiside tüfek ikiside aynı mermiyi atıyor ve hemen hemen aynı mesafeye atıyor. fakat aradaki fark ne biliyormusun? Güven kalite, stabilite , isabet, grupman, vs... anlayacağın dilden konuşayım 10 metreden bıldırcını patlatmayan bir tüfek ve yine 50 metreden aynı şekilde vuran bir tfek. uzun lafın kısası sarsılmaz 1000 lirayı fazlasıyla hak ederken, benelli 5000 lirayı hak ediyor. aradaki fark bu... Eline Al ve kullan... HAvalılar içinde öyledir. aslında bu herşey için geçerlidir. Kayserili olarak git bimden sucuk al 3 lira bide şahin al 20 lira ikiside sucuk ikiside yeniyor :) Bilmem anlatabildim mi :)))

sucuk olayı güzeldi :D

Retay 135 x

baska bi ateşli silah örneği veriyim amerika yillarca colt 1911 kullandi ve 2000 li yillarda ilk defa berette ye gecti colt 48 cal 20 metreden hedefin yasama sansi %40 berette 9mm 20 metrede yasama sansi %15 daystate ile at 44 farki gucu isabeti ve kalitesidir ne kadar ekmek o kadar köfte ye geliyor alanlarin bildikleri vardir sonucta yoksa niye herkes 5 bin tl bayirsin alir at 4 $ gezer yani...

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• arkadaşlar bende 2 tüfekten'de var daystate bu işte mercedestir at-44 ise şahindir arasında çook fark var işcilik kusursuz güç ise air ranger kullanıyorum at-44 ün tam iki katı güce sahiptir isabetleride at-44 e göre daha başarılıdır

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• arkadaşlar bende 2 tüfekten'de var daystate bu işte mercedestir at-44 ise şahindir arasında çook fark var işcilik kusursuz güç ise air ranger kullanıyorum at-44 ün tam iki katı güce sahiptir isabetleride at-44 e göre daha başarılıdır

bravo hocam :D simdi bu evanix ar6 ile daystate air ranger olsa daha mantıklı olurdu bu iki tüfek arasunsa iscilik ve kalite farki var guc nerdeyse ayni 32 grain ile 58 fpe aliyor air ranger 32 grain ile 6x aliyor gerisinde iscilik biri 1900 tl digeri 4730tl

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2