HATSAN PELLET

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hatsan torpedo 5.5 pellet kullanan varmı? Sadece görüntümü işe de yarıyormu,AT44 için soruyorum,yoksa jsb ye devammı şimdiden teşekkürler......

HW100T FSB. 22/Barska sniper Gx2 6-24x50 IR+HW moderatör
    Hatsan mod 95 SaS. 22/Optıma 3-9x44E
    P.Beretta power lıne model 92 co2 177.cal
    Brunı Auutomatıc cal 8 mm

BROTHERS TEAM

• JSB Exact Jumbo Diabolo .22 Weight - 15.89 gr. Head Size - 5.52mm bence bu abi

Hatsan At-44 tactical long 0.22 :thumbup:

Hatsan At-44 Ahşap long 0.22

Hatsan At-44 Tactical 0.22

Hatsan Mod 125 0.177

Crosman C-TT

• JSB 16-18 grain iyi at44 de abi ,torpedo hiç almadım ama sanırım graini,çok düşük ,at44 için çok hafif kalır.Malum hafif pelletler yaylılar için üretilir pcp ler için pek verim alamazsın rüzgarlı havada uçuşur gider uzun mesafede.Sen kaç metre atmayı planlıyorsun mesela.

• Torpedonun ağırlığı 20,5 gr ağırlığı bana göre kötü değil.Biraz öncede hatsanın kendi yeri olan güngör avı aradım onlarda artık 18gr haricinde daha ağır gr olarak jsb den pellet gelmiyecekmiş, zaten torpedo pelletide hatsana jsb üretiyormuş ben de onları yalancısıyım dediklerine göre jsb kadarda yumuşak değilmiş ve 100 m için ideal olduğunu belirttiler, herhalde yarın sabah gidip denemelik bir kutu almak şart oldu eğer pellet görünüşüne göre işlevide iyi ise o zaman yeni bir pelletimiz oldu demektir.(kendi adıma söylüyorum)

HW100T FSB. 22/Barska sniper Gx2 6-24x50 IR+HW moderatör
    Hatsan mod 95 SaS. 22/Optıma 3-9x44E
    P.Beretta power lıne model 92 co2 177.cal
    Brunı Auutomatıc cal 8 mm

BROTHERS TEAM

• aynen bende gecen gün av markete gittiğimde hatsan artık exact jumbo gelmicek gibi birşeyler dediler ne derece doğru bılmıyorum h%n diabolo baracuda ya gecicem gibi ben

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Topedo 100-mt mesafe atışları için iyi pellet dir hatta çok pelete göre iyi dir,en doğrusu elindeki pcp bu pellet hakında ne düşündüğü.denyip sormalı.

• İlk pcp tüfeğimi yani bt65'i aldığımda balıklama atlamıştım hatsan torpedolara, kutu kutu almıştım. Benim gibi sıfırdan başlayanlara bolcada satılmıştır mutlaka.

BT65'te gayet kötüydü isabeti. At44 ile deneyen arkadaşlarda kötü sonuçlar aldı. BT65 ile en iyi isabeti H&N baracuda ile ve İnce mehmet solidlerle sağlamıştım.

• Arkadaşlar norica ban lar nasıl ? kullanan var mı? at 44 ler için en ideal gran hangisi sizce?

ben bir çok pellet denedim. fakat hepsinin bir eksigi vardı. şöyle adam akıllı jsb dışında bir pellet bulamadım.

• Arkadaşlar norica ban lar nasıl ? kullanan var mı? at 44 ler için en ideal gran hangisi sizce?

ben bir çok pellet denedim. fakat hepsinin bir eksigi vardı. şöyle adam akıllı jsb dışında bir pellet bulamadım.

Norica ban şimdiye kadar kullandığım en kötü pelletti. at44 için ideal grain değilde at44 ün sevdiği pelleti bulmak daha önemli. Grain güç ayarına göre değişiyor, gücü kısıksa 13 grain JSB gayet etkili. Ama 850 fps civarlarında 16 grain ideal gibi geldi bana.

At44 pellet seçtiğinden sağı solu belli olmuyor, gamo prohunter ya da gamo magnum da bazı at44 lerde iyi sonuç verebiliyor.

Mesela bendeki at44 neredeyse tüm pelletleri denedim ve JSB straton da en iyi sonucu veriyor. Ama stratondan memnun olmayan sayısı da çok fazla.

at44 ün sevdiği pelleti bulunca 10 20 kutu alıp kenara atmak lazım.

• Dediğin doğru galiba ben en iyi isabeti gamo prohunter de aldım. en kötüsüde Gamo Expander di. ama gamo pellet kutusundan 250 adet var ise 50-60 tanesini çöpe atıyordum. sonra da JSB Exact Jumbo denedim fena değil di memnun kaldım. ts22 denedim oda sanki çok düşme yapıyor gibi geldi bana. şu anda da Air Arms Diablo Field Heavy 5.52 kullanıyorum isabeti gerçekten çok iyi fakat çok yumuşak bir saçma. jarjöre yerleştererken korkuyorum etekleri yamulacak diye.
    Bundan sonrada solit tarzı bir saçma deneyeyim diyorum. fakat at44 için ağır gelirmi bilmiyorum. birde şu at 44 ün fabrika ayarlarında, farklı pelletlere göre çıkış hızını gösteren cron çalışması yapan yok mu ? bende cron olsa yapacağım ama yok. internette araştırıyorum fakat regülatör takılmış olanlarında yapıymış hep.

• kesinlikle katılıyorum ben at 44 suana kadar 2 pellet kullandım jsb exact jumpo ile straton stratonun tahribatı ve uzun mesafesi yaklasık 80+ da iğrenç 30 metreden 5 cm lık suntayı delmedi exact jumpo ise param parça etti tahribat resmim var forumda hatta 100 metredendi o onun dısı aklıma 25 grainlik ince mehmet olabilir sarjor sıkıstırması yapmıyorsa ve 21 grainlik sacma olabilir h%n gibi :) elimde 10 kutuya yakın exact jumpo var bitsin bir tanesini denicem :)

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• torpedo 20.5 gr'ni at44'le ben de bir kutu kadar kullandım. jsb'den daha istikrarlı atışlarım oldu torpedo ile.

• kesinlikle katılıyorum ben at 44 suana kadar 2 pellet kullandım jsb exact jumpo ile straton stratonun tahribatı ve uzun mesafesi yaklasık 80+ da iğrenç 30 metreden 5 cm lık suntayı delmedi exact jumpo ise param parça etti tahribat resmim var forumda hatta 100 metredendi o onun dısı aklıma 25 grainlik ince mehmet olabilir sarjor sıkıstırması yapmıyorsa ve 21 grainlik sacma olabilir h%n gibi :) elimde 10 kutuya yakın exact jumpo var bitsin bir tanesini denicem :)

Noktalama işaretlerini, imla kurallarını kullanırsak yazdıklarımızı diğer insanların okuması kolaylaşır...

Kesinlikle katılıyorum(.) ben at 44('te) şu( )ana kadar 2 pellet kullandım(,) jsb exact jumpo ile straton(.) Stratonun tahribatı ve uzun mesafesi yaklasık 80+ da iğrenç(.)

30 metreden 5 cm lık suntayı delmedi(,) exact jumpo ise param()parça etti(.) Tahribat resmim var forumda hatta 100 metredendi o. Onun dısı aklıma 25 grainlik ince mehmet olabilir(,) sarjor sıkıstırması yapmıyorsa ve 21 grainlik sacma olabilir h%n gibi :)(.) Elimde 10 kutuya yakın exact jumpo var(,) bitsin bir tanesini denicem :)