Sonunda; FX Royale 500 ...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli arkadaşlar, sonunda Boss'mu Royale500'mü diye gidip gelirken 6.35 kalibrenin ülkem şartlarındaki avantajından dolayı halihazırda reserve ettirmiş olduğum Royale500'ü aldım. Aksu Av, Yusuf beye ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim.

Hafifliği, moderatörlü olması, işçilik kalitesi zaten bilinen konular. Benim dikkatimi çeken bu tip tüfeklerin olmazsa olmazı bipod için rayının olmaması hatta ve hatta daha önemlisi askı kayışı takacak yerlerinin de olmaması :him:s

Bu durumda el kundağını ray için deldirmekten başka çare aklıma gelmiyor. Bununla beraber mekanik nişangahıda olmadığı için (dürbün ayaklarımda şarjörü engelleyen kısalıkta olduğundan mekanik nişangahta uydurulabilirse diye bu model https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1807 düşünüyorum) konuda da çözüm önerilerine ihtiyacım var. Bu konularda tecrübeli arkadaşların yardımları lazım.

Böyle bir tüfekte böyle temel konular neden atlanmış ilginç doğrusu :evil:

Bu arada, smooth twist namluda bullet olur mu deneyip göreyim merakıyla aldığım 6.35 İ.Mehmetler şarjöre uzun geldi. Bu şarjöre bullet olmaz...

Turkcell ısrarla upload etmediğinden resimleri ilk fırsatta yükleyeceğim.

• ray değilde uncle mike vidası takmanız lazım hem daha kolay olur hemde kundağa sadece öne 1 arkaya 1 ufak delik açmanız yeterli olucak bu vidalara ister bipod isterseniz askı kayışı takabilirsiniz...bulletlara gelince tekli yükleme aparatı varmı bilmiyorum ama cnc ya da tornacıda yaptırabilirsiniz çoğu tüfek şarjörüne malesef bullet tipinde pelletler girmiyor girse bile şarjörün dönmesinde sıkıntılar çıkartıyor...
    vidalara gelince uygulama videosu

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

ebay aliexpressde bunlardan oldukça çok var uzun gelirler istenilen uzunlağa göre güzelce kesilip kundağa uygun şekilde takılır...dürbün ayaklarına gelince (sanırım 11mm tüfeğin rayı) onları yükseltici 11mm to-11mm 2 parça ayağa takılan aparatlar mevcut tabi ki ülkemizde yok :) bknz:ebay,aliexp

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen s3k0 ().

• hayırlı olsun, güle güle kullanın. Deneyimlerinizi aktarırsanız seviniriz. Bu arada aksesuar rayı veya askı aparatı hemen hemen hiç bir silahta standart değil.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı olsun Artun, Keyifli atışlar. En çok merak ettiğim silahlardan biri Fx Royal. Paylaşımlarını bekliyoruz.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Artun hayirli ugurlu olsun.Kullanim sonrasi detayli paylasimlarini bekliyoruz :) Yalniz ben senin tufegi 2gun once H.ilal avda elime aldim namlu egikti
    Haberin olsun 8o

• Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın,benimde çok merak ettiğim bir silah,izlenim ve paylaşımlarınızı merakla bekliyoruz... ;grin; 8) :thumbup:

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• "Namlu eğikti” bu güzeldi işte. Doğrultmak lazım demekki.

• Arkadaşlar cümleten teşekkürler. Herkesin istediği silahlara sahip olabilmesi dileklerimle... Namlu düzeltmek isteyen arkadaşları mutlaka beklerim (Konya), gelmesi sizden ağırlaması benden ;)

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/R5/20130804_010017_zps00bfdd63.jpg]

Pelletler ve temizleme keçesi hariç kutudan sadece tüfek çıktı. Kullanma kılavuzunun dahi olmaması ilginç. Dikkatimi çeken ise Hatsan'ın plastik taşıma çantalarının Fx çantadan çok çok daha sağlam oluşu. Üstelik bu çantayı üreten Fx değil, tanınmış bir üretici :thumbdown: Yüksek dürbün ayakları ile dürbünü sökmeden kullanılamaz.

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/R5/20130804_010223_zps0d635eb6.jpg]

Şarjör resimdeki sports match ayaklar ile dürbüne takılıp yerine oturmadığı için esnek sert plastikle ayakları 1.5mm kadar yükseltmek zorunda kaldım. Çantasına hemen hemen sıfıra sıfır sığdı.

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/R5/20130804_010108_zps7bda89b5.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/R5/20130804_010150_zps818762e6.jpg]

Yurt dışı forumların birinde bir Royale sahibinin namlusu tüpe değiyordu, neyse ki bende hepsi olması gerektiği gibi. Eskim Bt65 5.5 ile kıyaslarsam oldukça isabetli ve daha büyük kalibre olmasına rağmen fark edilir derece sessiz ve elbette çok daha hafif. Kalitesi zaten malum.

Fx pelletler (25.4grain) ile krono ölçümleri (160bar civarıydı) : 924 - 926 - 921 - 922 - 924

HN Extra Heavy Diabolo (31.02grain)ölçümleri (Fx devamı) : 863 - 871 - 867 - 869 - 863

Yukarıdaki iki pelletle 13m mesafede tek delik yapılmasında rağmen (HN daha derli toplu) İ.Mehmet bulletler ile 1.5cm kadar dağılan bir grup oldu. Henüz uzun mesafede deneyemesemde tahmin edildiği gibi smooth twist namluda bullet olmayacak.

Şu an eksiklerim bipod ve askı kayışı. Bu konuda hala kararsızım. El kundağına kayış vidası atıp bu vida üzerine takılabilen Harris gibi bir model mi alsam yoksa pikatinini montajlayıp bipod ve askı kayışını burada mı çözsem karar veremedim. Bipodun hangi tip montajının daha verimli olacağıda burda bir etken elbette. Askı kayışı olarak Magpul MS2 kullanacağım.

Bunlarla beraber scubada lazım olacak. Şimdiye kadar pompayla spor niyetine idare ettim ama 500cc zor. Dolum yapıldığı gün atışı unutmak lazım. Teslim aldığım gün iki kişi iftardan önce dolduralım dedik, dolduramadan pertimiz çıktı ;kihhik,

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Wanted_Tr_Gun ().

• hocam hayırlı olsun. Pompa konusunda ise Allah yardım etsin. Gerçekten zor iş :)

8o Hatsan mod 125 sniper

Hatsan bt65 5.5 sb lw bullpup

hw97k g;$i

• hayırlı olsun iyigünlerde kazasız belasız kullanmak nasib etsin

STERY LG 110FT.177
    AA 510 /5.5
    Nikko-Stirling Diamond 10-50x60
    hawke 6+24x56 sr pro
    scuba ikiadet

• Forumdaki ilk Fx sanırım... Kazasız belasız hayırlı günlerde kullanın inşallah.

Neye göre ilk FX :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• İsabetli atışlar dileğimle :) paylaşımlar bekliyorum kendi adıma...

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Yeni silahınız hayırlı olsun.İsabetli atışlar dilerim.

Daystate AirRanger 25 cal.6.5-24x56 20X sidewinder
    Daystate Air Wolf 22 cal.
    Rapid HM 1000X 25 cal.Hawke 8.5-25x42 20x sidewinder
    Kral Puncher Pro Marine 22 cal. Hawke 6.5-20x42 20x Sidewinder
    Kral Puncher Breaker Marine 22 cal
    Weihrauch Hw 75 .177 cal.
    Walter CP 88 4'' .177 cal.
    Walter CP 88 6'' .177 cal.
    Walter CP 88 6''Nicel .177 cal.
    Walter P 08 .177 cal BB Blowback
    Umarex Colt Peacemaker SAA 45.177 cal.BB
    Drager 6.8 lt 300 bar

• Neye göre ilk fx derken neyi kastettiğini anlayamadım Metehan kardeşim?

Benim gördüğüm, yeni alınan ve forumda tanıtılan ilk Fx... Yanlışmı biliyorum acaba?

Bu ülkemize 2. parti gelen FX ler Möztürk abi o yüzden dedim ... demek istediğim fx mevcuttu ülkemizde....

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver