Diana 56 TH vs AirArms ProSport 5.5mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar.

Bir kaç gün önce diana 56 th modeli hakkında başlık açmıştım sağolsun herkes yardımcı oldu.Bende bunun üzerine forumu biraz daha karıştırdım ve aklımda yeni sorular oluştu daha doğrusu seçenekler.

Arkadaşlar forumda diana 56 th hakkında pek fazla görüş yok genelde diana 54 modeli hakkında görüşlerinizi okuyabildim ama iki ürün arasında çok bir fark olmadığından mesajlarınız bana yardımcı oldu.Gerek benim açtığım gerek ise diğer başlıklarda ki genel görüş diana 56 th'ın alınabilecek en iyi yaylı olduğu fakat ağırlığı dolayısıyla sorun yaşatabileceği yönünde.Esasında 5.1 kg. lık ağırlığı gözümü korkutmuyor ama arazide nasıl sonuçlar doğuracağı hakkında bir fikrimde yok.

Bende bunun üzerine başka bir alternatif üzerinde yoğunlaştım.Okuduğum başlıklarda diana 54 e alternatif olarak genelde Airarms prosport modeli tavsiye edilmiş.İki ürünü de incelediğimde güç olarak Diana 56 nın daha güçlü olduğunu Airarms prosport un ise isabetlilikte bir tık daha ileride olduğunu gördüm.

Açıkçası Diana nın kullandığı kundak ve tepme önleyici sistemi daha çok hoşuma gidiyor ve gönlüm ondan yana ama aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum, malum büyük meblağlar.Sizde bu iki model arasındaki görüşlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Tolga ERENER

• mod 56 yı 5.5 almana bişey demem ama pro sportu 4.5 almanı öneririm. 2 si arasındaki tercih senin güç mü yoksa zerafet mi arasındaki tercihine bağlı. yoksa kesinlikle ikisi aynı segment ürün değil. ha gayret sona az kaldı... :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Hiç bu kadar zorlanacağımı tahmin etmemiştim okudukça dikkat etmen gereken yeni ayrıntılar çıkıyor insanın karşısına :) Prosport modelinde 4.5 mm'yi tercih edersem sanırım menzilim artacak peki hedefteki tahrip oranı ne düzeyde oluyor.

Tolga ERENER

• iki tufekte birbirinden cok farkli amaclara hitap eder.ilk once alacaginiz tufekle ne yapmak istediginize karar verin.bu sizin ilk havali tufeginiz olacaksa herkez gibi side arazide sise vurmak ve her seferinde daha uzaktaki bir siseyi vurmaya calisacaksiniz.sonra bu isten sikilip grupman yapmaya baslayabilirsiniz.sise vurmak ve tahribat atislari icin 56 veya 54 iyi is yapar.fakat ft ve grupman yapacaksiniz tx200 hw97k veya pro sportun 4.5ini tercih edin.bu tufeklerde safkan isabetlilik mevcuttur.tahribat atisi icin uygun degildir.56th ilede grup calisilabilir fakat tat vermez.ayrica 56th arazide tasimak ve ayakta atmal icin hic uygun degildir.5kg tufek dampa ve durbunle 6kg mi biraz gecer.tufegi n amacla kulaanmakta kararsizsaniz bence kendinize ucuz 2 el bir yayli alin.tahribat atislarindan sikilmazsaniz 56th veya 54 alin.grupman yapmaya baslarsaniz hw97k veya tx200 4.5 alirsiniz.ucuz ve kaliteli atislar yapabileceğiniz tufek olarakta stoeger x20 sup. 5.5 tavsiye ederim.isabeti ve gucu sizi tatmin eder.2.el orak satinal alin sonrasinda aldiginiz fiyatlara forumdan geri satarsiniz.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Eğer şişe kırmaktan bahsediyorsan 50-60 mt de rahatlıkla şişe kırarsın... Ama pro sport tahribattan çok tepmesinin azlığı, görünümü( av tüfeğine benzerliği) ve isabet istikrarı ile öne çıkar. diana mod 56 5 kg iken prosport 4.1 kg dir. Ben sadece oturduğum yerden atarım diyorsan ağırlığı gözardı edebilirsin. Bu segmentte benim tercihim hw-97 dir ama prosportta güzel tercih... keşke bir yerlerde ikisinide deneyebilsen o zaman ne dediğimi anlayacaksın..

• Konuya bir de şu açıdan bakalım;

1-Alacağınız bu silahla kaç defa grupman çalışacaksınız,silahı alıp araziye çıktığınızda genelde hangi taraf ağır basacak(grupman mı?tahribat vs.mi?)

2-Diana 56TH ve Prosport her iki stili de becerebilir mi?

3-İlk bakışta aşka inanırmısınız?

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• iki tufekte birbirinden cok farkli amaclara hitap eder.ilk once alacaginiz tufekle ne yapmak istediginize karar verin.bu sizin ilk havali tufeginiz olacaksa herkez gibi side arazide sise vurmak ve her seferinde daha uzaktaki bir siseyi vurmaya calisacaksiniz.sonra bu isten sikilip grupman yapmaya baslayabilirsiniz.sise vurmak ve tahribat atislari icin 56 veya 54 iyi is yapar.fakat ft ve grupman yapacaksiniz tx200 hw97k veya pro sportun 4.5ini tercih edin.bu tufeklerde safkan isabetlilik mevcuttur.tahribat atisi icin uygun degildir.56th ilede grup calisilabilir fakat tat vermez.ayrica 56th arazide tasimak ve ayakta atmal icin hic uygun degildir.5kg tufek dampa ve durbunle 6kg mi biraz gecer.tufegi n amacla kulaanmakta kararsizsaniz bence kendinize ucuz 2 el bir yayli alin.tahribat atislarindan sikilmazsaniz 56th veya 54 alin.grupman yapmaya baslarsaniz hw97k veya tx200 4.5 alirsiniz.ucuz ve kaliteli atislar yapabileceğiniz tufek olarakta stoeger x20 sup. 5.5 tavsiye ederim.isabeti ve gucu sizi tatmin eder.2.el orak satinal alin sonrasinda aldiginiz fiyatlara forumdan geri satarsiniz.

Esasında alacağım tüfekten beklentim tam olarak max.100 120 metre gibi mesafelerden isabetli atışlar yapsın soda şişelerini patlatabilsin ya da ne bilim teneke kutuları delip geçsin sanırım hw97k, tx200 ve prosport modelleri isabet konusunda gayet başarılı ürünler ama bu mesafelerde bu dediğim işler için uygun mu? birde 4.5mm saçmalar açık havada çok etkilenirler mi?

Tolga ERENER

• Eğer şişe kırmaktan bahsediyorsan 50-60 mt de rahatlıkla şişe kırarsın... Ama pro sport tahribattan çok tepmesinin azlığı, görünümü( av tüfeğine benzerliği) ve isabet istikrarı ile öne çıkar. diana mod 56 5 kg iken prosport 4.1 kg dir. Ben sadece oturduğum yerden atarım diyorsan ağırlığı gözardı edebilirsin. Bu segmentte benim tercihim hw-97 dir ama prosportta güzel tercih... keşke bir yerlerde ikisinide deneyebilsen o zaman ne dediğimi anlayacaksın..

Esasında benim istediğim tip tactikal tipler buda Dİana 56 da mevcut weilrauh hw 97kt benim istediğim tipte bir dipçiğe sahip ama bu ürünle ilgili neredeyse hiç kaynak bulamadım 97k dan farkı sadece makyajımı acaba

Tolga ERENER

• o mesafedeki atışlar için kesinlikle pcp... :thumbup:

• 3 tufegıde kullanan biri olarak kesinlikle Hw97k 4,5 :thumbup:

Acaba 97kt hakkında bir bilginiz var mı? Tek farkları dipçik tiplerimi 97k ile aynı performansı sergileyebilir mi? Biraz fazla sordum ama gerçekten yardıma ihtiyacım var. :)

Tolga ERENER

• Konuya bir de şu açıdan bakalım;

1-Alacağınız bu silahla kaç defa grupman çalışacaksınız,silahı alıp araziye çıktığınızda genelde hangi taraf ağır basacak(grupman mı?tahribat vs.mi?)

2-Diana 56TH ve Prosport her iki stili de becerebilir mi?

3-İlk bakışta aşka inanırmısınız

Saygılar

Esasında fazla grupman yapma isteğim yok şuan sadece farklı hedeflerde başarılı isabetler yapmasını bekliyorum üründen E isabet ettiğinde de çarpıp yere düşmesin :)

Tolga ERENER

• abi alıyosun bi AA pro sport. Kaliteyi tadıyosun. Olay bu kadar basit.

Ben senin dediğini çok iyi anladım. Sizin istediğiniz olayı hw97k veremez. Dogru isabetli tüfektir,ama bnce eleyin.

AA pro sport çok çok güzeldir. Diana kadar agır değildir ve dianadanda aşağı kalır yanı yoktur.Bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın diana düşmanı gibi falan. Bnim hedefim diana mod 350magnum almaktır.
    Karar sizin. Gidin av bayisine inceleyin. Nede olsa fiyatları az değil.

Saygılar...

Gecenin Öfkesi

• O zaman Diana 56 yı yorumlarınız doğrultusunda şimdilik eliyorum ama yinede avdoğaya gidip bir inceliyeceğim.

Şuan iki model arasında bir tercih yapmam lazım biri hw97kt diğeri ise AA prosport bu iki üründede 4.5 mm yi öneriyorsunuz peki 4.5mm lik pellet 5.5mm ye göre açık havada çok etkilenir mi?

Tolga ERENER

• Söylediğin mesafelerde tahribat için kesinlikle 5,5 cal alman gerekir.Hangi yaylı olursa olsun güç ya yetersiz gelecek pellet çok fazla düşme yapacak yada fazla güçten dolayı isabet şansın azalacak.O yüzden 900-950fps aralığında kaliteli bir pcp senin işini fazlası ile görecektir :thumbup:

• abi dediğim gibi AA prosport candır. Zaten dikkat et ft yarısmalarında genelde hem AA marka tüfekler basarı sergiliyo. AA almanı tavsiye edrim.

Saygılar....

Gecenin Öfkesi

• Söylediğin mesafelerde tahribat için kesinlikle 5,5 cal alman gerekir.Hangi yaylı olursa olsun güç ya yetersiz gelecek pellet çok fazla düşme yapacak yada fazla güçten dolayı isabet şansın azalacak.O yüzden 900-950fps aralığında kaliteli bir pcp senin işini fazlası ile görecektir :thumbup:

Sanırım 100 120 metre konuya hakim olmadığından çok ütopik bir istek oldu ama en azından 60 metrede güzel sonuçlar almak istiyorum 4.5mm bunu sağlar mı?Yoksa hw97kt nin 5.5mm versiyonunu mu almalıyım.

Pcp ye teferruatları yüzünden bir türlü sıcak bakamadım belki biraz daha hakim olduğumda pcpye geçiş yapabilirim hem elimdeki yaylı ile güzel bir takım olmuş olurlar. :)

Tolga ERENER

• abi dediğim gibi AA prosport candır. Zaten dikkat et ft yarısmalarında genelde hem AA marka tüfekler basarı sergiliyo. AA almanı tavsiye edrim.

Saygılar....

Teşekkürler Mert.

Dediğim gibi iki ürüne indirdim sayenizde sanırım bundan sonra kendi muhakememi yapıp karar vericem.

Tolga ERENER