Kurşun içermeyen pelletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,bu başlık altında kurşun içermeyen pelletleri paylaşırsak benim gibi bu konuda hassas olan arkadaşlar için faydalı olabileceğini düşünüyorum.Benim bildiğim Gamo lethal,pba bullet,platinium kurşun içermiyor.

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• :rolleyes:

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR TOPRAK UĞRUNDA CAN VEREN VARSA VATANDIR

• Skenco marka pellet at 44 10 a sığmadı tek tek sürmek te uğraşlı fakat cok tahripli

;tufey#

turkbull 5.5 X(
    cricet wst 5.5 ;grin;
    hawke 6 .24.56
    AT 44 5.5 LOGN LW BULBULP EKİZ mini modaretor g;$i
    vektor 6 24 50 varriror
    walter talon 5.5 :sleeping:
    nikulam m 9 3.5 10 42
    drager 300 bar
    hill pump

• peki kurşun değilse nedir bunların ham maddesi

• Alüminyum üzeri bakır yada pirinç kaplama. Yada kurşun üzeri kaplama veyahut çelik üzeri plastik kaplama olarak çeşitleri var. Eğer av yapmıyorsanız, göl, avlak, besi, yada ekin bölgesinde atış yapmıyorsanız fazlasıyla dikkate alınacak bir konu değildir.

Kurşun vb. Zehirli metal yada kimyasallar modern dünyada o denli hayatımıza girmiş durumda ki bizim temas ettiğimiz yada doğaya kattığımız zarar çok düşük. Hele ki doğa katlinin rant için meşrulaştığı günümüzde bence elimizden kayıp gidenlerin peşine düşmeliyiz.

• Alüminyum üzeri bakır yada pirinç kaplama. Yada kurşun üzeri kaplama veyahut çelik üzeri plastik kaplama olarak çeşitleri var. Eğer av yapmıyorsanız, göl, avlak, besi, yada ekin bölgesinde atış yapmıyorsanız fazlasıyla dikkate alınacak bir konu değildir.

Kurşun vb. Zehirli metal yada kimyasallar modern dünyada o denli hayatımıza girmiş durumda ki bizim temas ettiğimiz yada doğaya kattığımız zarar çok düşük. Hele ki doğa katlinin rant için meşrulaştığı günümüzde bence elimizden kayıp gidenlerin peşine düşmeliyiz.

:D

Ayakta alkışlıyorum
    Konuyla ilgili olarak gamo lethal gibi plastik pellet alacaksanız ve şarjörlü silahınız varsa uzunluğunu ölçmeden almayın, plastik pelletler oldukça uzundur ve yaylılar çin tasarlanmıştır
    Hem pvc de en az kurşun kadar doğaya zararlıdır

sağlam bir envanter ;)

• Tabi doğaya saygı sadece kurşun pelletden sakınmakla olmaz,kırılan şişe ve benzerlerinin olduğu gibi doğada bırakılması.ağaçlara veya benzeri doğal yapılara nişan alınması vb. gibi birçok dikkat edilecek husus var.
    Eklemek isterim şahsım adına, atış yaptığım hedefte pelletler biriktiği için doğaya bırakmıyorum.

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Alpago ().

• Konu dışı mesajlar silinmiştir.

Silinen mesajlar benim açımdan da ilgi çekiciydi aslında, konu dışı bölümünde aşağıdaki başlık altında devam edilebilir.

Dünyayı çok mu hızlı tüketiyoruz? The Age of Stupid belgeseli

• daha önce ben de böyle bir soru sormuştum. forumda bilgi sahibi olan bazı arkadaşlar, olumsuz bir cevap verdiler. Ben de saf saf demek ki biliyorlar da yazıyorlar. kurşundan başka bir maddeden pelet yapılamazmış diyordum. Şimdi bu konu gerçekten ilginç oldu. Demekki oluyormuş. Bundan sonra olmaz biz yapamayız diyenlerden şüphe edeceğim.

Peki plastik namlu içine sıvanmaz mı. Yada alkümüiyum yiv ve setler için biraz sert olmaz mı. Bunun önüne nasıl geçmişler.

• daha önce ben de böyle bir soru sormuştum. forumda bilgi sahibi olan bazı arkadaşlar, olumsuz bir cevap verdiler. Ben de saf saf demek ki biliyorlar da yazıyorlar. kurşundan başka bir maddeden pelet yapılamazmış diyordum. Şimdi bu konu gerçekten ilginç oldu. Demekki oluyormuş. Bundan sonra olmaz biz yapamayız diyenlerden şüphe edeceğim.

Peki plastik namlu içine sıvanmaz mı. Yada alkümüiyum yiv ve setler için biraz sert olmaz mı. Bunun önüne nasıl geçmişler.

Merhaba,yukarıda isimleri verilenler ve benim bilmediğim farklı bileşimlerden yapılma pelletler var,havalı tüfek tecrübem az ama yivsiz av tüfeklerinde de kullanılan fişekteki malzemenin kalitesine göre değişen oranlarda namlu içinde sıvanma oluyor.bildiğim kadarıyla çelik bileşenli pellet bile var uzun vadede mutlaka zararı oluyordur ama doğaldır çünkü her ürünün bir kullanım ömrü var.sanırım sıvanmayı minimum miktarda tutmak için kaliteli pellet kullanmak ve atışa etkisinin önüne geçmek için tüfeğin ve namlunun düzenli olarak bakımını yapmak yeterli olacaktır.

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• Bugün aldığım Gamo raptor pelletlerde kurşun içermiyormuş.üstünde "real gold" yazıyor. :-)))

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• kurşundan kaçarçen daha kötü bir şeye denk gelmeyelim de.

• Bugün aldığım Gamo raptor pelletlerde kurşun içermiyormuş.üstünde "real gold" yazıyor. :-)))

yok abi ya altın olacağını sanmıyorum =)) ama bendeki bir pelletle (gerçi hepsiyle atış yapıldı ama :D ) onların arasında birinde kurşun oranı baya düşük çapaksız ve temizli diaboldu galiba adını tam hatırlamayadım o işinizi görür gibi =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• şu ana kadar gördüğüm en güzel ve isabetli peletler, sağolsun, metehanın bana gönderdiği peletlerdi. İsmini hatırlamıyorum. Harikaydı.

• yok abi ya altın olacağını sanmıyorum =)) ama bendeki bir pelletle (gerçi hepsiyle atış yapıldı ama :D ) onların arasında birinde kurşun oranı baya düşük çapaksız ve temizli diaboldu galiba adını tam hatırlamayadım o işinizi görür gibi =)

değildir, üstündeki kaplamada çok düşük oranlarda karışımda kullanılıyordur sanırım.deneyeceğiz bakalım bulana kadar :rolleyes:
    Bu arada da pcp alma kararımı zaman olarak oldukça öne çekeceğim gibi gözüküyor :rolleyes:

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• dürbün ayarını yapmanın daha kolay bir yolunu bulup sonunda yapacağız. İşte o zaman çok zevkli atışların olacak kardeşim. Hatta evde bile atabileceksin.

Gamo marka olmayan peletleri de denemek gerek.