Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hw97k 5.5 tüfeğimi yeni aldım,orijinal tasco 2-8x32 dürbün takacağım,fazla büyük bir dürbün istemedim,en azından şimdilik dampa ayak ihtiyacı duymak istemiyorum.

tüm arkadaşlara soruyorum, silahın teknik verilerini biliyorum ama daha kullanıp pratiğini yapmadım,hedefe atış olarak hangi limitler içerisinde çalışmalıyım ve uzak atış için hangi peleti kullanmalıyım.gamo altın pelet bu silaha uygun mu?,yağ ve yay bakımı kaç atış sonunda gerekir,teknik destek verebilecek arkadaşlar var mı?bu silah modifiye olur mu?namlu boyu hw77 den kısa bu menzili etkiler mi? etkilerse ilerde uzun namlu ile değiştirmek mümkün mü?son olarak ta pistonu temizleyip yağlamayı gerektiğinde kendim yapabilir miyim?herkese saygılar ve selamlar.

bu silah ile birlikte birde hatsan mod 140 5.5 aldım ikisini karşılaştırınca bu verileri bildiririm ;tacli#

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• hedefe atış olarak hangi limitler içerisinde çalışmalıyım ve uzak atış için hangi peleti kullanmalıyım.
    10m sıfırlama ,60 / 70 m ye kadar etkili atış
    gamo altın pelet bu silaha uygun mu?,
    5.5 için olanı yok diye biliyorum ,zaten isabetsiz gereksiz bir pelet.
    yağ ve yay bakımı kaç atış sonunda gerekir,
    6.000 atış sonra ihtiyaç hasıl oluyor.
    teknik destek verebilecek arkadaşlar var mı?
    katresu yakında bu tür hizmetleri verecek.
    bu silah modifiye olur mu?
    olur olmasına ,çok bi fark yaratmaz değmez bence yapma .bu silahın özelliği hassasiyet modlanınca sıkıntı çıkabilir.
    namlu boyu hw77 den kısa bu menzili etkiler mi?
    etkilemez menzil aynı hassasiyet daha fazla.
    etkilerse ilerde uzun namlu ile değiştirmek mümkün mü?
    mümkün tavsiye etmiyorum çok kalite bir namlusu var.
    son olarak ta pistonu temizleyip yağlamayı gerektiğinde kendim yapabilir miyim?
    tabiki yapılabilir biraz titizlikle sökülürse , birazda bilgi toplayarak toplanırsa daha keyifli olur.sitede videosu bile vardı araştırın .
    kullanımda dikkat edilecek hususlar :
    pelet yüklerken kurma kolu bırakılmamalı ,
    her atış gününden sonra namlu içi harbi lenip yağlanıp temiz lenmeli ,
    güvenlik kurallarına azami dikkat edilmeli ,namlunun ucu ölüm,tüfek boşta olsa herzaman dolu patlamaya hazır muamelesi görmeli .
    çok güzel bir silahınız var ,hayırlı olsun,güle güle kullanın ,keyifli atışlar dilerim .
    saygılarımla

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• Silahınızı güle güle kullanın.
    Bendede 4,5 mm si var.
    Pazar günü 60-65 metredeki soda şişesini tek atışta vurdum. Aynı mesafede rakı şişesinide iki atışta vurdum. Eni 4 cm olan 30 cm lik tahta parçasını da tek atış. Ama her nedense hepsinden iri olan reçel kavanozunu 3 atışta vurdum. Tüfeklerimiz çok güzel. Atın sağlıcakla.

• ^^ ilginize teşekkür ediyorum,

zigana k 9x16

fusilrobust 16 (1913)

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

• hw97k gerçekten farklı bir silahmış,bunu gördüm,benim eski bir gamo fx40 vardı (13 yıl kullandım)onu çevremde en iyi silah olarak bilirim hw97k bana sanki klansman dışı gibi geldi sanki onun katagorisi klasik havalı tüfekten üstün gibi.hele yanında aldığım hatsan mod 140sw ile karşılaştırınca fark çok açık,ilk izlenimim tüfeğin çok sağlam bir malzeme ile kurulduğu ve ince işçiliği oldu,insan eline yivli normal tüfek almış gibi oluyor,yapısı ağır ancak kullanımı kolay,tetiği ağır geldi ama bu ayarlanabilir,boyunun hw 77 ile kıyaslandığında kısa olması kullanımda avantaj yaratmış gibi,en hoşuma giden yeri mermi yatağı oldu,(hele crosmann dan sonra)dürbünü takıp hemen denedim şansım iyi galiba dürbün milimetrik olarak 10m mesafeye ayarlı çıktı ben ayar yapmaya gerek duymadan güzel gruplar çıkarttım,eksiklik olarak harbisini almayı unutmuşum ,şimdi silah bayiine gidip 5,5 harbi alacağım,original tasco 2-8*32 dürbün çok şık durdu,benim ihtiyacımı fazlası ile görür diyorum.bu arada hatsan mod140sw katır gibi tepiyor,iki silah yanyana gelince safkan arap atı ile ,yanında kötü uyuz eşek durmuş gibi oldu,neyse envanterde bulunsun,geleceğe yönelik tecrübe sağlar sanırım ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

zigana k 9x16

fusilrobust 16 (1913)

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

• Official Post

Hayırlı olsun,kazasız,isabetli atışlar dilerim. ;tese;kkur

• Safkanınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Eşeği de ihmal etmeyin arada yemini suyunu verin ;kihhik,

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Safkanınız hayırlı olsun güle güle kullanın

Eşeği de ihmal etmeyin arada yemini suyunu verin ;kihhik,

#hims ;şrofls;. ;lol; ;rofl.;

Hatsan ve Weihrauch yanyana ancak bu kadar güzel benzetilirdi. ;)

• Bendede Mod-125 var. HW97k dan sonra elime çok basit geliyor. Güç olarak çok iyi ama sağa sola tepmesi kötü. Tepmesini azaltana kadar uğraşıcam onunla. Deliciliği süper çünkü.

• hw97k 5,5 ve hatsan 140 ile ilk atışlarımı biraz önce yaptım,tasco 2-8*32 10 metreye sanki özel ayarlı gibi sıfırlıydı,10 metre grupmanına biraz baktım gayet iyi,limiti denemek için 85 adım saydım sanırım 50-60 metre arası bir mesafe gelir,3 soda şişesi diktim,geri tepme sanki yok gibi 15-20 atış sonunda nişan mesafesini oturttum ve ikisi peş peşe üçüncü şişe de 4 atışta patladı.aynı yere hatsan için orada bulduğum yeni rakı şişesini diktim,her denemede dürbün kaydığı için hiç başarılı olamadım,yerel bayiye stoper ısmarladım,birde hatsan katır gibi tepiyor,her atışta da kurma kolu yerinden çıkıyor ,bir sabitleyemedim:(.

bakalım nasıl olacak :thumbup:

zigana k 9x16

fusilrobust 16 (1913)

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

• 97 den aldığınız performansı hatsandan çok zor alırsınız zira ben evde 5 metre atıyorum bazen hatsan tabanca ile ve 77 ile 77 nin atışları tam ortada iken ve hepsi aynı delik hatsan 2 cm lik grup çıkarıo.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• mod140 ı aldığınızda kutunun içinde stoper çıkmadımı kardeş?buna benzer siyah renkde siyah kauçuk görünümlü ve 2 alyan vidalı stoper çıkmadımı kolinin içinde?
    [Resim Engellendi: http://img240.imageshack.us/img240/7845/th6426521280x768ap3.th.jpg]

• maalesef çıkmadı

zigana k 9x16

fusilrobust 16 (1913)

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

• maalesef çıkmadı

resimdeki tüfek sizin tüfeğinizin aynısı, resmi tıklarsanız bahseddiğim stoper tüfeğin üzerinde görebilirsin kardeş,buna benzer bir olay yaşamış idim hatsanı aradım eksik olan ürünü göderdiler bana kargo parasınıda onlar ödedi ^^
    [Resim Engellendi: http://img167.imageshack.us/img167/7103/rs8113881280x768ng5.th.jpg]

• 97k ve HW100 ile 10m grupmanı yapmak çok anlamsız, bir yerden sonra saymaktan sıkılıyorsunuz, sadece delik siz konsantrasyonu kaybettikçe büyüyor :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• +100000000000 bende dışarı çok çıkamıorum evde atıyorum 5 metre bazen karşı binaya babamların eve gidp orda atış yapıorum orada da 10 metre mesafe var konsantrasyonu bozmadıkça 10 metrede dürbünle bir toplu iğne vurulabilior.

• nie önermiyorsunuz 5.5mm kulandınızmı 5.5mm ile 50 metrede peynir tenekesi çift taraflı deliniyor 70 80 metre soda şişesini kırıyor 4.5 olunca bunları yapabilicekmi ayrıca 4.5 mm peletler 5.5mm pelletlere göre çok daha yumuşak küçük oldukları için.

• 97K için bir tavsiyem de arasıra kurma kolunu tutturan vidaların (sağlı sollu) ve tetik korkuluğunu tutturan vidaların sıkıştırtırılması. Ayrıca eğer sözkonusu vidalar Allen başlı olanlar ile değiştirilirse yalama ihtimali ortadan kalkmış oluyor.
    Silahınızı güle güle kullanın. Sizi çok mutlu edecek inanın....
    Pellet olarak da benim tercihim (pahalı olmasına rağmen) H&N Barracuda ve JSB Exact (AA Field). Elinle koymuş gibi hedefi buluyordu bende.

S&W 686-6