at44 süper poze etkisi :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Sen ar6 nın sesini bir duysan. Ben evde moderatörsüz denemiştimde, oturup polisin gelmesini bekledim yarım saat :)

• Sen ar6 nın sesini bir duysan. Ben evde moderatörsüz denemiştimde, oturup polisin gelmesini bekledim yarım saat :)

;,;- ;rofl.; kapalı ortamda hiç olcak işmi o ;lol; geldiler mi bari abi ;kihhik,

HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba

• ;,;- ;rofl.; kapalı ortamda hiç olcak işmi o ;lol; geldiler mi bari abi ;kihhik,

Yok gelen giden olmadı. Tek atış olunca gerçek silah sıkınca da gelen olmuyor.

• ben sumatranınkine şahit olmuştum büyük tepelik dağlık bir alandı ama gerçek silah sesi gibiydi :!:

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• oyuncak olmadıklarının kanıtı ;)

• Havalı silahlar yapısı itibariyle fazla gürültülüler. Mühendislerin yeteri kadar hava tasarrufuna yoğunlaşmadığındanmı yoksa başka sebeplerdenmi emin değilim ama, 100fp enerji üreten .22 ateşli yivli bir tüfek At44 kadar ses çıkarıyor.

• Havalı silahlar yapısı itibariyle fazla gürültülüler. Mühendislerin yeteri kadar hava tasarrufuna yoğunlaşmadığındanmı yoksa başka sebeplerdenmi emin değilim ama, 100fp enerji üreten .22 ateşli yivli bir tüfek At44 kadar ses çıkarıyor.

Yasin abi bir yerde okumuştum daha doğrusu vidosunu mu ne görmüştüm.
    tüfekle uğraşmışlar şu hava sarfiyatı konusunda. at44(örnek olarak) gibi bir tüfekle hava sarfiyatını en aza indirerek 35-40 fpe gücünde yalan olmasın tahmini olarak söyleyeceğim 60-70 kadar stabil atış yaptırmayı başarmışlar belki daha fazladır tam emin değilim ama benim anladığım kadarıyla boşa giden çok hava var

vazgeçilmezlerim;

• bu hava sarfiyatını güç düşürerek önleyemeyiz sanırım

• bende bilemedim ki nasıl yapılır. ama çok hava sarfiyatı oluyormuş.

vazgeçilmezlerim;

• hava sarfiyatını gücü düşürmeyecek şekilde yapmak zeka işi ve eski sorunlara eski ve istenmeyen çözümler teklif etmeyenlere hayranım. Raw rapid pcp silahlarının yapısı bazı konularda farklıymış. Ben yeni fikirlere saygı duyarım. İnşallah bu sorunlar da çözülecektir.

• Merhabalar arkadaşlar , bu benim ilk yazdığım yorum ve az çok kendince bildiğim ve hesaplamalar yaptığım konu , ilk başta 200 bardan 10 STaBil atış ile havanın kaç bar düştüğüne bakın , diyelim ki 50 bar düştü ve sizin tüfeğinizin tüp hacmi ise 255cc olması gerek , 50.255:12750cc lik bir havayı dışarı atmiş oluyor burada da atış başına 1275cc ortalama hava kullanıyo demektir . Gücü düşürdüğünüz vakit kullanılan hava da azalacaktır . Fakat odaya alınan havanın yaptığı basınç azalmış oluyo ve saçmayı da daha az ittiriyor demektir . Saçmanın zaten namlu içinde gidebileceği hız sürtünmeden dolayı belli bir değerdedir .yani tüfeğiniz in güç ayarında oynamalar yaparak gücün düştüğünü görene kadar gücü azaltıp boşa giden hava da tüpte kalmiş olur .
    Ben bu şekilde düşünüyorum , doğru olduğunu düşünüyorum . Yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim :)

Yönetici Not'u : AirgunTürk forumuna hoşgeldiniz. Lütfen kendinizi TANIŞALIM başlığı altında tanıtınız ve profil bilgilerinizi tamamlayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

• Dogru biliyosun. Gücü düşürdüğümü zamn tüfeğin atışta kullandı basınç azalır ve dolayısı ile kullandığı hava da azalır. Normalde 40 atış yapıyorsan gücü düşürünce 60 atış fln yaparsın. Mesela bn at44 ün güç ayarı en sondan iki tur kapalı ve acayip fazla hava tüketiyor. Ama 200 metreye rahatlıkla atıyor. En son atışımda 225 metredeki hedefi vurmuştum. Ne kadar ekmek okadar köfte misali g;$i g;$i

• her silahın kendi yiv ve set şekline göre bir peleti olsa sanırım namluya kalıp gibi oturacağı için havanın nerdeyse yarısının yiv ve set aralarında kalan boşluklardan kaçması nerdeyse önlenmiş olur. Tabii bunu tüfek üreten firmaların yapması gerek. Ekononmik olur mu, yaparlar mı emin değilim.