elektro gitar hakkında bilgisi olan ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Rocksmith 2014 oyunu için bi elektro gitar almak istiyorum bilmiyenler için oyun sizi 0 dan gitar calmayı öğretiyor ustalar için ise kendini geliştirmeyi calısıyolar nota okuyamadım için bu oyunda denemek istiyorum orta kalitede bi elektro gitar aramaktayım ne tavsiye edersiniz max bütcem 250-300 tl http://www.hepsiburada.com/liste/manuel-raymond-mre3bls-elektro-gitar-kilif-hediyeli-ara-kablo-pena-hediyeli/productDetails.aspx?productId=musicses58&categoryId=19018199&SKU=MUSICSES58&navq=fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dmusicses58%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253delectro%255cu0020gitar%252f250.0%253cactual_price%253c500.0%26fh_refview%3dsearch söyle bi gitar beğendim ama ne derece uygun bilmiyorum

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• O oyunu bilmem ama, gitar çalmayı öğrenmek oyunla öğrenilecek kadar basit bir şey değildir; sabır, disiplin, bolca alıştırma ve yıllarca saç baş yolmak gereklidir. Ekteki gitar o fiyata fena değil ancak, ucuz etin yahnisi yavan olur. Hiç olmazsa Stagg marka bir elektro gitar alın, o fena değildir ancak fiyatı daha pahalıdır.

• O oyunu bilmem ama, gitar çalmayı öğrenmek oyunla öğrenilecek kadar basit bir şey değildir; sabır, disiplin, bolca alıştırma ve yıllarca saç baş yolmak gereklidir. Ekteki gitar o fiyata fena değil ancak, ucuz etin yahnisi yavan olur. Hiç olmazsa Stagg marka bir elektro gitar alın, o fena değildir ancak fiyatı daha pahalıdır.

teşekkür ederim hocam tam ö.m attım siz yazmısınız evet ne kadar sabır istedini biliyorum suna kadar birçok kişi böyle öğrendini görünce yaklasık 5-6 ayda öğrenip her günü video cekip youtube günlükleri var onun için karar verdim

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:

• İnternette videolu alıştırmalar, ünlü virtüöz müzisyenlerin metod kitapları da var, onlara bakmanızı da tavsiye ederim. Çok yararlı olur sizin için, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

• Manuel Raymond olan gitardan uzak durun...

Vega232 nin gösterdiği gitar çok çok daha iyidir.

ama her zaman şunu söyleyebilirim 200-300 tl lik gitarlardan çok birşey beklememek lazım.

Elektro gitarlar ile ilgili her konuda bana danışabilirsiniz.

saygılar.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Merhaba,en iyi gitar markaları Gibson ve Fenderdir.Fender bas gitarda daha çok tercih edilen bir markadır.Fiyatları pahalıdır ama temiz kullanırsan torunlarına dahi bırakabileceğin markalardır.Öncelikle nota okumayı öğrenmeniz gerekli.Gitar kursu veren bir çok hoca uygulamayı da paralel yürütürler.Baktığınızı çalmak uzun zaman alabilir ama bir müddet sonra adeta gazete okur gibi nota okuyup çalmaya başlarsınız.Ara ara bıkkınlık dönemleri yaşarsınız,sakın bırakmayın.Bırakırsanız bir daha başlayamazsınız.

• Yalnız, arkadaşın bütçesini de göz önünde bulundurun. Squier evet daha iyidir, ama fiyatı çok daha fazla. Gerçi bütçeyi biraz zorlamayla tabi ki alınabilir. Fender Telecaster, Stratocaster ve Gibson Les Paul dünyanın en iyi gitarları arasında yer alır, hepsinin orijinal Amerikan olanlarını kullandım ve kalitelerini tartışmam bile. Ama fiyatları, arkadaşın ödeyebileceğinden çok pahalı. En ucuzu 5000 lira olan gitarı, bütçesi 250-300 lira olan birine tavsiye edemem tabiki.

• Nickname ye bakın benim :)

Bende fender önermeyi bilirim ama arkadaşın bütçesi malum , sonuçta squier de fenderin düşük kalitedeki ürünleri.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Nickname ye bakın benim :)

Bende fender önermeyi bilirim ama arkadaşın bütçesi malum , sonuçta squier de fenderin düşük kalitedeki ürünleri.

Takma adınızdan değil de, hobinizin blues müzik olmasından dolayı sizin arkadaşımıza bu konuda faydalı bilgiler verebileceğinizi düşünüyorum. "Osmanlı" takma adlı abimizin de bu konuda bilgi sahibi olduğu yazdıklarından belli; muhtemelen benden daha deneyimlisiniz ikiniz de. Arkadaşımıza varsa elinizdeki e-kitap vb. materyalleri gönderirseniz arkadaşımız müzik dünyasına daha sağlam adım atabilir. Bendeki tüm materyaller İzmir'de kaldığı için maalesef ben pek yardımcı olamıyorum bu konuda.

• Hiçbir zaman bir materyale bağlı kalarak ve onlara dayalı ve nota çalışarak okuyarak müzik yapmadım maalesef. Dolayısıyla elimde hiçbir yazılı basılı görsel materyal yok.

Bol bol dinledim bol bol izledim. Bunun içinde kurs eğitim v.s almadım. Bu da tabi blues müzikten dolayı, o notadan ziyade biraz yürekten gelen bişey.

Arkadaşta her konuda danışabilir tabiki elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım. Ben müziğe 9-10 yaşında başldım. bunun blues kısmıyla ve elektro gitar kısmı ile 12-13 senedir uğraşıyorum. Halen yüzde 50 sini geçebilmiş değilim :)

Müzik derya deniz, sonu yok bitişi yok. Ancak sadece sizin hayalgücünüzle sınırlı.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• Müzik derya deniz, sonu yok bitişi yok. Ancak sadece sizin hayalgücünüzle sınırlı.

Gerçekten çok doğru bir söz, kesinlikle hayal gücü, disiplin, çok çalışma isteyen bir uğraş doğrusu.

• bende son araştırmalar ile ve tanıdıklar saolsun gitar calmayı bırakmıs birinden

American Vintage '64 Telecaster® fender marka bi gitar aldım baya ucuz oldu normal fiyatları 2000$ gibi bi rakam bu gitar kullanmıştı baya bi bakımı yapıldı manyetikleri telleri değiştirdi baya bilgili kendisi 1200 tl ye aldım

Marshall MG102CFX model markada amfi hediye etti 0 fiyatı 1600 tl amfinin internete baktığım kadarıyla suanda chordsları calısmaktayım yazı tipi karıstı ayarlayamadım kusura bakmayın

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Moltak ().

• Hocam muzik aletleri satan bir dukkanda calisiyorum.

https://www.mydukkan.com/urunl…y.asp?id=9249&gid=167

Linkteki gitar elimde var uzun suredir dükkanda duruyor. Sıfır kullanılmamış ancak teşhir ürünü. Güneşten olsa gerek siyah kısmı kabarma yapmiş. Sese bir etkisi yok ama. Çok uygun fiyata bırakabilirim. Gözüme batıyo dükkanda seninde işini görür. düşünürsen pmden ulaş fotograflarini gondereyim.

• bende son araştırmalar ile ve tanıdıklar saolsun gitar calmayı bırakmıs birinden

American Vintage '64 Telecaster® fender marka bi gitar aldım baya ucuz oldu normal fiyatları 2000$ gibi bi rakam bu gitar kullanmıştı baya bi bakımı yapıldı manyetikleri telleri değiştirdi baya bilgili kendisi 1200 tl ye aldım

Marshall MG102CFX model markada amfi hediye etti 0 fiyatı 1600 tl amfinin internete baktığım kadarıyla suanda chordsları calısmaktayım yazı tipi karıstı ayarlayamadım kusura bakmayın

O fiyatlara kimse vermez hocam onu :) Bi yanlışlık yok değilmi. Bakın bu ara bu ürünlerin bir çok çinde birebir kopyaları yapıldı. Aldığınız kişi güvenilir mi? isterseniz bir fotolarını koyun ben size bilgi vereyim.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• O fiyatlara kimse vermez hocam onu :) Bi yanlışlık yok değilmi. Bakın bu ara bu ürünlerin bir çok çinde birebir kopyaları yapıldı. Aldığınız kişi güvenilir mi? isterseniz bir fotolarını koyun ben size bilgi vereyim.

yok yok kişi güvenilir evlenceği için verdi akrabamız zamanında birlikte almıştık o gitarında aynı gitar yani :) birşey yok yani gitar orjinal o yüzden verdi zaten yani bi kazık konusu yok

• zamanında 4 yıl çaldım ibanez rg 370 dx var sonra arabanın kapısına elimi sıkıştırdım ve bıraktım 5 yıl olmuş bırakalım ne günlerdi oyunu bilmiyorum ama bizim zamanımızda böyle işler yoktu çok saç baş yolardım ritm ve tab çıkarıcam diye :)

Çağatay

Derya Meriva 12 Cal.m;s,S

Beretta 92 FS 9x19 mm Parebellum £tabanxalı$

Hatsan Mod 85 cal .220 - Optima 3-12x44 ;tufey#