FT Kundak Yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş hamsterın kundak ile aerodinamik yapıda olması muhteşem bir görüntü yaratmış merak ettiğim ise bütün talaş kaldırma işlemini(yani parmak için yapılan oymalar felan) işlemini eğe ile mi yaptınız birde sanki bi resimden sonra ağaçta bir kararma olmuş ısıl işlem türevi işlemden mi geçirdiniz benim gibi yenilerin böyle işlere kalkışmasında aydınlatıcı bilgiler verirseniz çok sevinirim :))

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#
    SATILIK Gamo PX-107 4.5mm .177cal + CO2 tüp ve BB ;director;

;şrofls;. I am the Metallurgical Engineer ;şrofls;.

• Elinize sağlık . Harika görünüyor. Bu boyutlarda cevizi nerden buldunuz/aldınız acaba?

• Hocam emek ve ürün karşısında saygıyla eğilirim ama o zagor serisi de tafire şayandır yani...

sağlam bir envanter ;)

• Tebrik ederim ilk defa böyle bir kundak gördüm , özellikle tetik kısmı gerçekten müthiş .

tek kelimeyle mükemmelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

eilinize sağlık, tek kelime mükemmel...

süperrrr çok düzgün dengeli kusursuz bir çalışma ellerinize sağlık hocam

Çok güzel, gerçekten bir sanat eseri, el emeği.

ciddi yürekten söylüyorum. süper olmuş maşallah. hayırlı kazasız atışlar dilerim. tüfek ne alırsam alayım böyle bir kundak sahibi olmak isterim.
    Emeğe Saygı.

Herkese selamlar, öncelikle uzun zamandır sayfaya bakmadığımdan mesajlara geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Beğeni ve takdiriniz için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. g;$i

HW 100 22 cal.- Hawke sr pro 8-32×56

HAVALI KUVVETLER

• Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş hamsterın kundak ile aerodinamik yapıda olması muhteşem bir görüntü yaratmış merak ettiğim ise bütün talaş kaldırma işlemini(yani parmak için yapılan oymalar felan) işlemini eğe ile mi yaptınız birde sanki bi resimden sonra ağaçta bir kararma olmuş ısıl işlem türevi işlemden mi geçirdiniz benim gibi yenilerin böyle işlere kalkışmasında aydınlatıcı bilgiler verirseniz çok sevinirim )

Selamlar smithjack, çok teşekkür ederim beğendiğinize sevindim. Kaba talaş kaldırma işlemi ve şekillendirme için eğe kullandım. Cilalanacak seviyeye getirebilmek için ise 120 numaradan 800 numaraya kadar zımpara ile çalıştım. Biraz zahmeti oldu ancak keyifliydi. Kararması cevizin doğasından kaynaklanıyor zımparadan sonra olan bir durum bende çalışırken farketmiştim. :)

HAVALI KUVVETLER

• Elinize sağlık . Harika görünüyor. Bu boyutlarda cevizi nerden buldunuz/aldınız acaba?

Selamlar, beğendiğinize sevindim. Cevizi arthwader nick'li artun arkadaşımla eski kundak ustası Musa Karaoğlan'dan almıştık.

HAVALI KUVVETLER

• Hocam emek ve ürün karşısında saygıyla eğilirim ama o zagor serisi de tafire şayandır yani...

Selamlar sevgili hamatum,teşekkür ederim çok naziksiniz. Zagor serisi cilalama işlemini benim için yapan impo nick'li Taylan abime aittir.kendisi koleksiyoncu olup ciddi bir arşive sahiptir g;$i

HAVALI KUVVETLER

• Selamlar smithjack, çok teşekkür ederim beğendiğinize sevindim. Kaba talaş kaldırma işlemi ve şekillendirme için eğe kullandım. Cilalanacak seviyeye getirebilmek için ise 120 numaradan 800 numaraya kadar zımpara ile çalıştım. Biraz zahmeti oldu ancak keyifliydi. Kararması cevizin doğasından kaynaklanıyor zımparadan sonra olan bir durum bende çalışırken farketmiştim. :)

Bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum :) Dikkatimi çeken bişi daha var bunu da size sormak istedim kundak için ağacı temin ederken kesim yönü farkediyor mu yani nasıl temin ediyorsunuz çünkü halkaların doğrultusu felan önemli mi

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KgBy40.jpg]+ Nikula 3-10x42 tactical + Bushnell 1x40 Reddot :thumbup:;tufey#

• Deniz eline sağlık harika olmuş, sanat eseri niteliğinde bir çalışma olmuş bravo

Hakancım çok teşekkür ederim beğendiğine sevindim.işlerimden vakit bulursam bir tane daha yapmayı planlıyorum ^^

HAVALI KUVVETLER

• Bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum :) Dikkatimi çeken bişi daha var bunu da size sormak istedim kundak için ağacı temin ederken kesim yönü farkediyor mu yani nasıl temin ediyorsunuz çünkü halkaların doğrultusu felan önemli mi

Ağaç,bana diktörtgen kesilmiş kütük haliyle geldi. Desenleri konusuda sizin tercihinize kalıyor ağacın iki yönüne de bakıp neresinin daha güzel görüneceğine karar verebiliyorsunuz. Benim ilk denemem olduğundan ve kütüğün alt tarafında budak olması sebebiyle üst taraftaki temiz alanı kullanmak zorunda kalmıştım fakat her ağaç böyle olmayabilir.

HAVALI KUVVETLER

• Teşekkürler böyle bişi için ağacı secerek almak daha iyi olur sanırım

Eğer iyi kurutulmuş bir ceviz bulursanız kuvvetle muhtemel güzel desenleri olacaktır.

HAVALI KUVVETLER

• Ben biraz yeniyim bu işlerde daha önce ağaçlarla bir kaç kez el işi uğraşlarım olmuştu aldığım dümdüz ağaç kuruyunca bi anda bel vermişti bu yüzden temkinliyim verdiğiniz bilgiler beni aydınlattı teşekkürler..