cz 455 standart 22 lr

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar cz 455 standart 22 LR kullanan yada bilgisiolan varmi?bu tüfekle av yyapılabiliyormu ördek kaz tavsan gibi 22 LR tüfeklerde müsabaka tipi olanlar diye ayrılıyormu müsabaka tipi olanlarla av yapılmıyor diye bir yerde okudum bilgisi olan varsa sevinirim

Hatsan AT 44 NOVA COMPACT 5.5
    300 bar yarıkarbon luxfer
    Huğlu 104A Süperpoze

• Bildiğim kadarı ile bu kalibre (22lr) ile avlanmak yasak.Tüfekte taşıma ruhsatı avlanılmadığından verilmiyor diye biliyorum sadece bulundurma ruhsatı var o da 5 yıllık 960 tl idi( zam gelmediyseki ihtimal yok kutular dolmalı:D)Her neyse bide aynı istikak bundada var bildiğim kadarı ile 200 mermi yıllık.Sen av yasak olan tüfeği niye satarsın(atış amaçlı diyicez bir çoğumuz) Ancak devletin gözünde bunlar suikast silahı herkese verilmemeli 200 mermiden fazlasını ne yapıcaksın savaşa mı gidiceksin 200 tane adama yeter. bir ... git ya diyesim geliyor:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• Arkadaşlar bu konuda bilgisi ola n yy okmu acaba?

Huğlu 104A Süperpoze

• Av tezkeren varsa bu silahına taşıma ruhsatı çıkartıp ava götürebilirsin.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Taşıma ruhsatı sadece yarı otomatik yivlilere verilmez (2003itibariyle ondan önce verilirdi)
    Yivliyle kanatlı avı yasak
    6,5mm ve altında domuz dahil büyükbaş memeli avı yasak ama içinde tavşan tilki demiyor(hoş türkiyede yivliyle yılda birtane belki vurabilirsin)
    dolayısıyla taşıma ruhsatı alırsın da boşuna... ne diye 3200TL para verecen ki 22LR ruhsatına? Ucuz olsun istiyorsanız cz550 308 win(yok 22LR istiyosanız bulundurmayla atış izni alıp gidersiniz)
    Her işe ortalama yarasın av için kullanılsın uygun fiyatlı olsun aaynı modelin 30-06 SPR
    Her işe mükemmel yarasın: 300 win Mag, steyr, sauer, sako, mauser(öz. M03), winchester M70, Remington M700 vs.
    Bakınız "hangi kalibre?"

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• 7 mm remington magnum mermi atan tüfekler arasından hangi tüfeği önerirsiniz ? Ülkemizde satılan Cz sanırım. Kimse beğenmiyor ama başkada şansımız yok galiba :(

• Hangi kalibre? Başlığında tamamı mevcut, ama benimkşnden daha iyi bir derleme isterseniz geçen ayın av &Doğa dergisinde sayın Nejat Ünerin kaleminden bulursunuz.
    7mm Rem Mag ve 300 win mag kıyaslamasında, 300 win mag başlığında şöyle yazılır: "it can do everything 7mm rem mag can do, only better"
    eğer seçtiğiniz kalibre 7mm ise,(yine söylüyorum hep de demişimdir amaç sadece av ise 30-06SPR, 308win ve 270win bir de alamancılık oynansın diye 7,92x57mmIS tartışılacak kalibreler türkiyede 300win mag/7mm rem mag gerektirecek av yok denebilir) silah marka modelleri değişmez. Amaç av ise etik menzil 300m, CZ yeterli ama onun dışında yetersiz kalır.czech cumhuriyetinin iyi markası Brno ama Türkiyeye ithalatı yok...
    steyr, sauer, sako, mauser(öz. M03), winchester M70, Remington M700, Blaser R8/r93 türkiyede bulabileceğiniz iyi yivliler...
    Kişiselgörüşüm en iyileri kesinlikle SAKO ve Steyr

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Ateşli yivlilerle kanatlı avı yasaktır. İlgili belgelere sahip olarak (ruhsat, sertifika av tezkeresi) , mak kararlarıyla belirtilen bölge ve günlerde 22 lr ile nacak küçük gurup memelileri avlayabilirsiniz. Yani domuz , teke gibi avları yapamayıp sadece tilki tavşan gibi avları yapabilirsiniz. Onlarda yukarda belirtildiği üzere senede karşınıza en fazla bir kere durarak poz verir. Türkiyede özel izinle yapılan avlar hariç av için kullanılabilecek en iyi silah gerekirse yedek bir slug namlu ile 12 gauge yarı otomatiktir, kanatlı için bu poze ya da çifte de olabilir. Gerisi kişisel tercih ya da zevk meselesi olmaktan öteye gitmez ,tercih meselesidir saygı duyulur ii forumlar.

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Bence atıcılık için ideal tüfek pcplere nazaran daha az zahmetli ve daha ucuz.

• Mke den alacağınız 40 grain mermi ile ürettiği 100 fpe güç ile bence havalı tüfeğe tercih edilebilecek bir tüfek değil. Taşımak için 3200 lira harç, 250 tl sağlık raporu, yıllık 150 tl avcılık belgesi harcı, 200 mermi sınırlaması, başka bir av tüfeği ruhsatı istenmesi, bir bolt bir namlu bir de uyduruk kayın kundak için 1100 dolar vermek ve bu silahın çok basit bir silah olduğunu belirtmeme sanırım gerek yok, uyduruk bir tetik ve yurt dışı fiyatı 300-400 dolar bu tüfeğin. Ayrıca ruhsat süresi dolduğunda ruhsatı uzatmazsanız tüfeğe el konulması ya da yok pahasına birisine devretme riski de cabası.

Bence bunun yerine 80 - 100 fpe üreten bir havalısilah almak daha mantıklı olabilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Taşıma ruhsatı almaksınız sadece bulundurma ile 960 lira + 1190 dolar(2400tl) mermi istikakı konusunda 22lrdende olmaması için bazı prosedürlar var.Onları kurcalamaya başladım.

• Mesleğimden dolayı sağlık raporu yada harç ödemiyorum sadece avcılık belgesi onuda zaten ödüyorum ruhsat uzatma derdim yok haklısınız tüfek çok kaliteli olmayabilir ama seçenek yok keşke sıfır erma werke anschütz olsaydı gerçi onlarda epey pahalı olurdu biraz zevk için çok azda av için olabilir belki dediğin iz gibi sadece tavsan için o dediğimiz paraları ödeyecek olsam bende almam 30 06 falan almamamın nedeni domuza falan gitmem geyiği kim bulmuş keçi falan sıkıntılı avlar elimde ateşli bir yivli olsun istedim mermi az haklısınız ne yapalım tamam herkes leblebi gibi mermi alamasın ama 200 mermi de çok az tüfeği öğrenmeye ancak yeter harçların bu kadar yüksek olmasında doğru bulmuyorum ama çok az olupta herkesin de silahlanmasını da doğru bulmuyorum dengeyi kurmak lazım neyse zaten tüfeği aldım yarın elime geçecek Hawke 8.5-25*42 ile denemeleri yapıcaz yorum yapan bilgi veren arkadaşlar ateş ek kur ederim

Huğlu 104A Süperpoze

• Harç ödemesem ben de düşünürdüm tüfeğin fiyatı uygun mermisi göreceli olarak ucuz. Hayırlı olsun tüfeğiniz.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Ben de harç ödemesem kesinlikle alırdım, havalıya bin değer...
    dürbün konusunda dikkatli olun modeli konusunda bilgim hok ama rifle scope olması gerek. Recoil olayında tüp Ayarı parçalanmasın...
    12Ga olayına gelince; kesinlikle size katılmıyorum. Dünyanın neresinde kalmış slug avcılığı 3-5 yer dışında? ha benim takıntım diyorsa biri eyvallah(bnm de hayallerimden biri emniyetin inadı kalksa da mahkeme kararını uygulasa, Tenpoint veya barrnetin güzel bi 175lbs./200lbs. >350fps arbalet(örn. Barrnet predator) alsak da domuz avlasak...
    büyükbaş hayvan kesinlikle yivliyle avlanır...
    Impact energy olayı var, çoğu gelişmiş ülkede kalibreden vaz geçilip ona dönüldü. Yivsiz tüfekte varsın slug olsun 1050bar olsun yine de 50mden sonra impact energy kaç joul olacak ki? varsın 12,7mm sabot ve fully rifled kullan(1998 sonrası ithalş yasaklandı yoksa yasak değil) balistiğini hesaplasanıza, .50BMGnin mermisini fişeğe sokarsan nasıl bir seyri olabilir ki?
    Ha derseniz ki ben ava gşdecem gördüğüm yerde 7+1 otomatik götürüp şarjör boşaltcam eyvallah olur...(not: >1+1 fişek avda yasaktır)...
    Çerez gibi fişek alınma olayına gelşnce: dünyada kaç planlı cinayet ruhsatlı silahla oluyor ki 200mermi istihkakı ondan korusun?
    .223 rem mag alsanız av ruhsatı bile verilmezken adamlar sınırsız 5,56x45m NATO, 7,62x39mm Russian mermisiyle saldıyor askerimize. Ama biz alamayız çünkü onunla suikast yapabiliriz! Yapan 200 mermiyle de yapar ama yapan yok nedense..
    Aile cinayetlerine gelince eğitimsiz halletmeye çalışıyorsan yivliden önce yivsizi(günah keçisi pompalı, bilirsiniz) mutfak bıçağını sopayı hepsini yasaklamanız lazım! hangi terör örgütü hadi amerika fiyatından 20 ticari fişeğe 20$ ödemiş ki? hangi terörist 22LR kullanmış ki?

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Dürbün konusunda sıkıntı olacağini sanmıyorum 137 FPlilk federal 40 grain kullunıcam aldığım dürbün bildiğim kadarıyla hawkenin en üst serisi ve ateşli için oönerilen bir dürbün yinede bu tüfekte sıkıntı yapacağını düşünen varsa dinlerim tecrübesi olan varsa ayak olarak dampa almadım ht 071 sportmatch yüksek ayak aldım hayırlısı varsayınki sumatrafan az güçlü bir silah tepmenin çok olacağini sanmıyorum.

Huğlu 104A Süperpoze

• Tepme yok denecek kadar az. Sesi de çok fazla değil hatta sumatradan az bile olabilir. Dürbün de yeterli gelir. Fmj tip mühimmat alırsanız hedefte deliciliği daha yüksek olur.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Saolun daha iyilerinin sizin olması dileğiyle

Huğlu 104A Süperpoze

• bende sımdı you tube dan vıdeo larını ızledımde.hakıkaten cok ılgımı cektı.pekı bunların mermılerını kolayca bulunabılıyomu?

• Mermileri MKE den alıyorsunuz. Bazen sadece tabanca tipi mermi getirir ve onu satar. Yani canı paşa gönlü nasıl isterse...

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776