hatsan S.W. (mod 140) problem

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • saygıdeğer arkadaşlar daha 2 gün once aldığım hatsan S.W. mod 140 modeliyle 15 m ye atış yaparken saçma nişan aldığım yerden 30 cm yukarıdan ve 10 cm de sağdan vuruyor. gezin ayarı tamamen aşağıda ve solda ancak düzelmiyor acaba diesel etkisi filan mı bunu etkiliyor yoksa hakikaten silahta bir sıkıntı mı var??Bu arada kullandığım pellet ince mehmet ve gamo hunter ikisinde de fark eden pek bişe yok.Yorumlarınıza şimdiden teşekkürler.

saygılarımla Eray

• saygıdeğer arkadaşlar daha 2 gün once aldığım hatsan S.W. mod 140 modeliyle 15 m ye atış yaparken saçma nişan aldığım yerden 30 cm yukarıdan ve 10 cm de sağdan vuruyor. gezin ayarı tamamen aşağıda ve solda ancak düzelmiyor acaba diesel etkisi filan mı bunu etkiliyor yoksa hakikaten silahta bir sıkıntı mı var??Bu arada kullandığım pellet ince mehmet ve gamo hunter ikisinde de fark eden pek bişe yok.Yorumlarınıza şimdiden teşekkürler.

saygılarımla Eray

gezi tamamen yukarı kaldırmanızı ve tam ortalı bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim.unutma kardeş gezden baktığında arpacığı yarım görceksin kısa mesafeler için uzun mesafelerde arpacığı daha az göereceksin daha uzun mesafelerde göre bildiğinin daha azını görmen gerekir kardeş,bu şekilde denemeni kendi adıma tavsiye ederim kardeş,belkide tüfeğinde bir sorun vardır ama sen bir dene böyle :)

• gezi tamamen yukarı kaldırmanızı ve tam ortalı bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim.unutma kardeş gezden baktığında arpacığı yarım görceksin kısa mesafeler için uzun mesafelerde arpacığı daha az göereceksin daha uzun mesafelerde göre bildiğinin daha azını görmen gerekir kardeş,bu şekilde denemeni kendi adıma tavsiye ederim kardeş,belkide tüfeğinde bir sorun vardır ama sen bir dene böyle :)

gezi yukarı kaldırdığım zaman çok daha fazla yukarıdan vuruyorum ama yine de arpacık konusunu denicem.insan g3 ile atış yapıyor gibi hissediyor g3 ile de ayış yaparken hedefin 35 cm aşağısına hedef alınıyorya 200m kadar ^^ Cevap için çok teşekkürler

• bence o silah seni çıldırtır ne edersen et

• gezi tamamen yukarı kaldırmanızı ve tam ortalı bir şekilde ayarlamanızı tavsiye ederim.unutma kardeş gezden baktığında arpacığı yarım görceksin kısa mesafeler için uzun mesafelerde arpacığı daha az göereceksin daha uzun mesafelerde göre bildiğinin daha azını görmen gerekir kardeş

tam tersini yapmanız lazım, yani yukarı vuruyorsa gez aşağı alınmalıdır.
    Uzun mesafeler için de, mesafe arttıkça arpacığın ucu biraz daha yukarlarda olmalıdır, yani tüfeğin namlusu yukarı kaldırılmalıdır. fakat hatsanların arpacıkları biraz büyük olduğundan 30-40m nin sonrasında hedefi görmek zor olur.

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot

• mod 140 lar için genelde çoğu kişiden böyle şikayetler duydum.
    gez ne kadar aşağı indirilsede yine biraz yukarıdan vuruyor diyorlar.

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

• bu arkadaşımız zaten gezi tamamen aşağıya indirdiğininden bahsedmiş :) dediğin gibi arpacık gezin yarığına göre büyük kalıyor.bu tüfekde gezi aşağı yapıştırırsak dolaysıyla arpacık gezden yukarıda kalacak böyle atış yaparsak gez işlevinden uzaklaşmış olur gözümüş gezden çok arpacığa takılır.uzak mesafeye ortalama 70 metre diyelim bu tüfek ile atış yapacağız gezi görebildiğimizin daha azını görmemiz gerekir ,gezden baktığımızda arpacığı ne kadar az görürsek uzak mesafeler için namlunun ucuda o derece yukarı kalkmış olur

• Pardon, siz gezi geriye almayı kasettiniz sanırım. Bende yuvarlak kısımdan çevirip yukarı kaldırın dediniz zannettim :)

3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Sutter 6-24X50 Mdot

• saçma da önemli ben mod 70 de gezle atış yaparken ideal diye bir saçma var onu denedim aynı senin dediğin gibi oluyodu hatta dürbün taktım dürbün bile ayarını kırıyodum yukarı kaldıracam diye ne kadar ayarladıysam kalkmadım halbuki daha önce böle bişi yokdu saçma yı değiştirdim herşey eskisi gibi oldu arpacıgı bile modifiye ettiydim ama olmamışdı saçmaya bak sen tam otursun delige hatta sıkı girsin yivsetler tutsun ozaman dene birde oda olmassa sorun var galiba demektir