Geco JSB kıyaslama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir önceki konuda Geco'nun JSB'den bile daha iyi olduğunu düşünüyorum gibi bişeyler demiştim, ancak tam anlamıyla ciddi bir gözlem yapmamıştım açıkçası;
    Bu yüzden öylesine bir laf etmiş olmayayım diye tekrar 12 metreden bir grupman kıyaslaması yapayım dedim.
    Fotoğrafta görürsünüz gerçi ama;

Atış sıralaması aşağıda anlattığım şekilde.

Sol üstteki Geco ile 1. grup denemesi;

oldukça dağınık çıktı, herhalde dürbün ayarı kaçtı yine dedim, ama devam ettim,
    sıra JSB

Sağ üstteki JSB exact diabola 8,44 gr. 1.grup denemesi;

Oldukça iyi çıktı, şaştım :)
    herhalde deim dürbün bi yerde sabitlendi, o yüzden derli toplu çıktı..

Ama Gecoya haksızlık olmasın diye tekrar Gecolar ile deneme yaptım..

Sol alttaki Geco 2. grup denemesi;

Yine oldukça dağınık.
    Yine aynı düşünce, dürbün gene ayar kaçırdı dedim :) JSB ye döndüm..

Sağ alttaki JSB 2. grup denemesi;

Çok çok iyi, bir tanesi benden kaynaklı biraz uzak düşmüş..

İşin enteresan yanı, JSB ile yaptığım 2 grup denemesini karşılaştırdığımda, hedef kaynağa (bana göre)inanılmaz derecede birbirinin aynı şekilde sonuç çıkmasıydı.. çok milimetrik fark var..

buyrun fotograf;
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/eogAY9.jpg]

• Şimdi bakıyorum da; muhtemelen Geco'da tam anlamı ile bir standart oturmuş değil galiba, kah ağırlık, kah çaplardaki ufak farklar bu standartsızlığın göstergesi olabilir..
    Mesela Geco da aynı standartta peletler geldiğinde güzel sonuçlar çıkıyor galiba.. diyebilirmiyiz?... daha çok denemek lazım.. ve daha stabil bir tüfek ile elbette.

Gerçi bu bir kaç deneme ile karar verilecek kadar kolay bir şey olmasa gerek.

• Fiyat farki ni goz onune alirasan ferhat abi geco daha makul.ama jsbnin yivlere oturusu cok nazik
    Geco ve rws sert pellet oldugu icin daha dagilabilir

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• peletlerin yapısı hakkında ve birbirleri ile olan farkları hakkında hiçbir bilgim yok desem olur, ufaktan gözlemler yapıyorum..
    muhtemelen haklısındır..

Belki şöyle diyebilirmiyiz;
    Geco ile tahribat atışları yapılabilir, genel olarak idare eder..
    Ama grupman benzeri olaylarda ise sürekli aynı başarıyı beklemek hata olur ?

belki böyle yorumlayabiliriz bu ve diğer konudaki sonuçları.. kimbilir,
    dediğim gibi daha stabil bir tüfek ile, daha çok deneme yapmak gerekli galiba net sonuçlar elde edebiilmek için.

• Official Post

ağabey jsb ile kıyas bile edilemez bence 12 metre olunca yakın gruplar cıkabilr. mesafe bir uzasında bak nasıl dağılıyor

agt agtagt

• Hangi tüfekle yaptınız o grupmanları ?

12 metre grupman başlığı altındaki konuda resim var, eski bir hatsan..

ağabey jsb ile kıyas bile edilemez bence 12 metre olunca yakın gruplar cıkabilr. mesafe bir uzasında bak nasıl dağılıyor

doğru söylüyorsun.. kimbilir fark ne kadar açılır. Yanına bile yanaşılmaz belki.
    Ama bazen hepsi yere toplanıyor..

Dediğim gibi daha düzgün bir tüfek ile daha çok deneme yapmak, daha sağlıklı bir karar verebilmek adına, markaya haksızlık yapmamak adına :)

• 12 metre grupman başlığı altındaki konuda resim var, eski bir hatsan..

doğru söylüyorsun.. kimbilir fark ne kadar açılır. Yanına bile yanaşılmaz belki.
    Ama bazen hepsi yere toplanıyor..

Dediğim gibi daha düzgün bir tüfek ile daha çok deneme yapmak, daha sağlıklı bir karar verebilmek adına, markaya haksızlık yapmamak adına :)

Şu açıdan söyledim, grupmanlar dağınık. JSB daha isabetli tüfeklerde uzak ara fark yapacaktır.

• Bende cf30 var ilk başta gamo Match kullanıyordum ayar yaparken deli oluyordum yaa , sonra feci diye bi marka varmış ondan aldım , abi yaklaşık 5-10 metre arasıdır gez ile o kadar net grupmanlar yaptı ki , kan kullanmadım ama bence GECO gayet iyi , çapak falan vs gayet iyi

• evde 3.9x32 optima durbun,zoraki ultra 4.5 mm.Sıfırlama yaparken bu sonuclar olmustu.Genelde evde antranman yaparken sol ustteki sonucu elde ediyorum.Tabi paralaksli kaliteli durbun olsa daha iyi cikar.Linki:
    http://hizliresim.com/xBdNrD

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/xBdNrD.jpg]

İsmail D.

bs,;s At44-w .22 reg. + AIM XPF 10-40x50 + Webley Tripump bs,;s
    ;kovboys; Zoraki Hp-01 Ultra .177 + Leapers Bugbuster 3-9x32 ;kovboys;

Firefox CB5 Camo Makaralı Yay -65-55 lbs
    Samick Polaris klasik yay -34 lbs

Camo hawk klasik yay-40 lbs(SATILDI)
    Hatsan MOD90 .22(SATILDI)
    Gamo Bull Whisper .177(SATILDI)

• Kusura bakmayin fotoyu şimdi düzelttim.
    Rws auperpoint extra da var ama grupman fotosu yok,henüz denemedim.
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KlDXEE.jpg]

İsmail D.

bs,;s At44-w .22 reg. + AIM XPF 10-40x50 + Webley Tripump bs,;s
    ;kovboys; Zoraki Hp-01 Ultra .177 + Leapers Bugbuster 3-9x32 ;kovboys;

Firefox CB5 Camo Makaralı Yay -65-55 lbs
    Samick Polaris klasik yay -34 lbs

Camo hawk klasik yay-40 lbs(SATILDI)
    Hatsan MOD90 .22(SATILDI)
    Gamo Bull Whisper .177(SATILDI)