bu tüfeklerden hangisini seçersiniz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar benim yerimde olsanız hangisini seçersiniz?
    çok zamanı olan biri değilim önümüzdeki 2yıl için havalı istiyorum ana amacım da hareketli hedef vurmayı sürekli çaloşmak bolt hareketine elimi alıştırmak..
    Güçlü birşey istiyorum çünkü maddi engel kalktığında yivli tüfek alıp şu anda arada sırada yivsizle yaptığım domuz avını adam akıllı yapmak amacım... hani doğu avrupa misali..
    Istediğim şey güçlü olması, bolt action olması ve sonraları da kullanabilmek için yedek parçasının bulunur olması ayrıca dayanıklı olması...
    Maddi olarak da durumum yetse zaten yivli alırdım:))
    1- daystate huntsman ikinciel tabi 2200TL +dürbün ve pompa eder 3000TL
    2- Evanix s10 1300TL+pompa eder 1500
    3- yerli malı BT65 fiyatı malum 1000-1200 civarı
    4- Benjamin marauder 6,35mm toplam 2500 tl civarı

yerimde olsanız ne yapardınız??

Blaser R93 Professional .30-06 Springfield
    Browning New A5 12Ga 71cm
    Stoeger MD2000 12Ga 66/Slug Combo
    Wizard Arms Supervision-S 12Ga 66/Slug Combo
    Akus superpoze (coming soon)
    AT44 Long W-10 LW .22

Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır...
    Mustafa Kemal ATATÜRK

• Hiç düşünme bence marauder al.bende marauder 22 cal kullanıcısıyım ve çok memnunum.ayrıca bt 65 imde var.o tüfekte güzel.aralarındaki fark bt 65 ile dolu tüple 35 stabil atış yaparken, marauderle ise 85 net stabil atış yapabiliyorsunuz.istanbulda olsa idiniz marauderi size bayiden çok daha uygun fiyata almanıza yardımcı olurdum.selamlar.

• Ayrıca güclü bir silah almak istiyorsan bt 65 ve ar 6 yı öneririm.bendeki bt65 6.35mm çok güçlü.ar 6 ise bende olan 5.5 mm o da çok güçlü.ama bence çok çok az olmakla beraber bt65 ar6 ya göre daha güçlü.

• Evanix s-10 hem isabet hem de atış stabilitesi yüksek bir tüfekti... Bir ara bakımının da hatsan tarafından yapıldığını biliyorum eğer hala öyleyse evanix derim.

Huntsman aralarındaki en kaliteli tüfek ama en güçsüz tüfek.

Bt-65 olabilir bence de. Ama isabet konusundaki şikayetleri göz önünde bulundurmanız lazım. Kimisi isabetsiz diyor ki deneyimsiz insanlar değil bunlar... Kimisi de isabetli diyor. Burada isabbetten beklenti önemli tabii... Bana sorarsanız ince grupmanlık tüfek değil eğlencelik tahribat tüfeğidir.

Marauder, 10 numara silah ama crosmanin servis hizmetini bilmiyorum canınız sıkılmasın sonra.

İhale olarak düşünürsek ve short list yapmak gerekirse,

Ben evanixle, bt'yi düşünürürm.

35-40fpe yeter derseniz direkt huntsman tabi ki....

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Daystate dışındaki üç tüfekte yüksek güç üreten tahribat ve av amaçlı kullanılabilecek tüfeklerdir. Ancak ülkemizde havalı tüfekler ile av yasaktır.(serbest dahi olsa bana göre havalı ile av yapılmamalıdır) eski bir evanix kullanıcısı olarak söyleyebilirimki tüfekten beklediğiniz,attığımı vurayım,grupmanı tatmin edici olsun derseniz daystate dışında yazdığınız tüfeklerin bunları karşılaması oldukça zordur.gerek namlu kalitesi,indekslemesi,mekaniği,malzeme kalitesi ve işçiliği bana göre daystate ile kıyaslanabilecek markalar değil. Eğer aradığım güç,tahribat diyorsanız emin olun 1 ay sonra sıkılıp farklı arayışlara yöneleceksiniz. Sevdiğim bir deyiş var, kontrolsüz güç, güç değildir. Ayrıca hareketli hedefleri vursun demişsiniz. Bu ancak isabeti iyi bir tüfekle mümkün. Tabi atıcı faktörüde önemli.
    Kısacası saydığınız tüfeklerden biri olacak diyorsanız benim tavsiyem daystate almanız yönünde olurdu.

Selam ve saygılarımla

HW 100 22 cal.- Hawke sr pro 8-32×56

HAVALI KUVVETLER

• Herkese teşekkürler
    Herkes farklı düşünüyor; zaten dünya farklılıklarla güzel herzaman için :)
    dediğim gibi ben 2 yıllığına havalı kullancam sonra arada bir :))
    sanırım Evanixi alcam:)
    Sayın Denizcay havalıyla av yasak evet ama kesinlikle yasak olması gerektiğine katılmıyorum. Bence küçük avlar serbest bırakılabilir(tezkereyle) ayrıca pest kategorisinde de fare gibi hayvanların bulunması gerektiğine ve ahavalıyla avlanmalarının serbest olması gerektiğine inanıyorum... daystate dediğiniz gbi ama pahalı..

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Slm ben kesinlikle ewanix den uzak durun derim bendede ewanix var siz siz olun uzak durun ewanixlere artık hatsan bakmıyor servis sıkıntısı var sadece Ankara'da turaç av bakıyor ortada tüfeği tamir edebilecek kimse yok çok basit bir arıza için yolladım tüfeğim 2 ay sonra yapılmadan geri geldi şu an evde duvara astım öyle duruyor ben yandım siz yanmayın servis çok önemli yani anlayacağınız ewanix in arkasında duran maalesef yok isterseniz kısa bir araştırma yapın aynı sonuca ulaşacaksınız tek servis Ankara Turan av bayii onlardada usta yok günlerdir haftalardır çeşitli mazeretler üretiyorlar usta hasta usta izinli usta yoğun ve bana en son usta işi bırakıp kaçtı dediler ve halen kimse yok ;) saygılar

• O zaman turaç av'a gidip servis hizmetlerini öğrendikten sonra almak daha mantıklı olacaktır.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Siz bilirsiniz ama hiç bir firma kendisini kötülemez bence ilk olarak ewanix marka arızası bir tüfeğiniz olduğunu söyleyin örneğin hava kaçırıyor derdinizmi bakalım size ne Cvp verecekler bende merak ediyorum kusuruma bakmayın ısrarla yazıyorum niyetim size akıl vermek deyil bir hobidaşım mağdur olmasın yoksa ewanix mükemmel bir tüfek ama maalesef servis sıkıntısı var saygılar

• Yoo kesinlikle kusurluk bir durum yok çok önemli bir bilgi bu verdiğiniz...

Sagılarımla

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Slm ben kesinlikle ewanix den uzak durun derim bendede ewanix var siz siz olun uzak durun ewanixlere artık hatsan bakmıyor servis sıkıntısı var sadece Ankara'da turaç av bakıyor ortada tüfeği tamir edebilecek kimse yok çok basit bir arıza için yolladım tüfeğim 2 ay sonra yapılmadan geri geldi şu an evde duvara astım öyle duruyor ben yandım siz yanmayın servis çok önemli yani anlayacağınız ewanix in arkasında duran maalesef yok isterseniz kısa bir araştırma yapın aynı sonuca ulaşacaksınız tek servis Ankara Turan av bayii onlardada usta yok günlerdir haftalardır çeşitli mazeretler üretiyorlar usta hasta usta izinli usta yoğun ve bana en son usta işi bırakıp kaçtı dediler ve halen kimse yok ;) saygılar

Servis hizmeti yoksa yasal yollar var.

• Yasal yol derken mesala ben bir sonuç alacağıma inanmadığım için fazla kurcalamadım ama bi fikriniz varsa sevinirim paylaşırsanız bu konuyu daha önce Burda'da paylaştım ama maalesef sonuca varamadık

• yani diyorsunuz ki evanix alma,
    ozaman Benjamin de alma
    kaldı Hatsan :)))

Hatsan hangi firmaların servisini yapıyor ki acaba?
    Ayrıca ücretli de mi bakmıyorlar mesela? örn. ben Evanixi aldım götürdüm yada yolladım masrafı kaçsa vereyim desem bakmıyor mu?

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Sayın voulpes, Hatsanın diğer markalardan bariz en büyük farkı kaliteli ve düzgün bir satış sonrası hizmet vermesi. Yani bakımlardan ekstra birşey çıkmadıkça çoğu zaman ücret bile almazlar ve gıcır gıcır tüfeğinizi size teslim ederler.
    Bugüne kadar ithal etmediği hiçbir tüfeğe bakım yaptığını duymadım açıkçası. Zaten öyle bir hizmet verirlerse de yabancı markaların en büyük sıkıntısı olan bakım sorununu çözmüş olup kendi ayaklarına sıkmış olurlar. :)
    Bir dönem evanixlere bu hizmeti veriyorlardı o da bitmiş anlaşılan ithalatçı firma değişince. Ve halihazırda benim bildiğim ithal ettikleri başka bir marka yok.

Güç ve servisten yanaysanız bt-65 alacaksınız :)

Ama bana inanın aradaki güç farkı için daystate alabilecekken bt-65 almak yanlış bir tercih olacaktır... Tabii daystate'in de servisi nedir ne değildir bilmiyorum açıkçası.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Aslında bi RB BT65 olsa da alabilirim...
    Dediğim gibi 200m'den kibrit kutusunu 5 kere ardarda vurayım değil derdim... Kendi yivlime hazırlaniyim...
    Daystati tam alıyorken bir an maliyetini düşündüm... ikinciel set 3000TL....
    açıkcası düşündürdü fiyat...

şimdi genel tavır Evanix alırsan elinde patlar şeklinde mi oldu acaba :))
    yok mu mesela PCP silah ustası falan dışarda bakım yaptırabileceğimiz :))

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK

• Valla hocam elde kalır mı kalmaz mı o nasip işi :) Ama ben de hem maddi sebeplerden hem de servis hizmetinden dolayı pcp'de Hatsanı tercih ettim. Birkaç ay daha bekleyip ithal alabilecekken gerek duymadım. Zira pcpyi tahribat maksatlı biraz da isabetli olsun mantığıyla seçtim. Direkt stabilite arayanların markası değil tabii ki.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• FX Boss alın derim ismindende analiıldığı gibi markanın patronudur domuzu devirecek güçtü ancak sıfırı bütçenizi aşacağı için 2. El bakın derim ancak oda zor FX Royale bakın derim 2. El araştırsanız bulursunuz sıfırada bütçeniz yetmez ama yerinizde olsam biraz daha bekler Fx royale için biriktirir alırım güçlü isabetli sağlam dayanıklı bence pcp silahların en kaliteli markası uzun süredekullanabilecek silah

Hatsan Mod 99 (.22)

• Domuza hiç girmeyin bence :)

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• domuz avlamak için o mesafelerden yay kullanmayı tercih ederim:) tabi kaçamak yol yivsiz adam akıllı yol yivli sidebolt veya yarı otomatik, yarı otomatiğin avda kullanılması havalı gibi yasak tabi:) yok ben profesyonelim dersen normal rear bolt :))

havalı tüfek yasağını kaldırsalar bence küçük avlar için kaldırabilirler en büyük avın tavşan olduğu bi yönetmelik yapılabilir zaten ülkemizde anca karga vurursun vursan vursan :))

Teşekkür ederim yorumunuz için yine ben havalı tüfek alamadım sanırım:)) uygun fiyatlı bi rearbolt bt65 bulunursa walnut lw namlu onu alcam sanırım :))

AT44 Long W-10 LW .22

Mustafa Kemal ATATÜRK