''AT44 Tactical'' için en verimli pelletler?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce aldığım Hatsan AT44 Tactical ile aranıza katılmış bulunmaktayım, Forumunuza yeni üye oldum, Öncelikle iyi forumlar..

Gelelim konumuza, Farklı pelletleri deneyecek kadar tüfeğimi kullanacak henuz pek bir zamanım olmadı, Şimdilik GAMO TS-22 kullanıyorum ve memnunum. Size sorum şu :

AT44 Tactical kullanıp piyasadaki çoğu pelleti denemiş arkadaşlar, Hangi pelletlerde en iyi fiyat-performansı görüp, en iyi grupmanı yaptılar? Ve yazdığınız pelletlerin yanlarına hangi kategoride (Uzun mesafe, Tahribat, vs. gibi..) performansının yüksek olduğunuda benimle paylaşırsanız sevinirim..

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• uzun menzil tahribattan ince mehmet 27 ve 30 grain yakın mesafe isabet kalite jsb 16 grain 18 grain benım en sevdiğim pelletlerdir :) sizin tüfekte sever bence eklemde yapıyım 18 grainler ile 180 metreden sise vurabiliyorum 950 fps ile atınca...

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• benimde tacticalim var at 44 bende şuan hatsan torpedo peletlerini kullanıyorum.50 metre iyi 70 ve 100 metrede dürbünü yukarı kaldırıyorum.yani mildotları 3 nokta yukarıya.ama jsb 18 grainleri herkes çok övüyor birde ince mehmetleri..bide yazılara ne oldu niye ufak çıkıyor ya

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• uzun menzil tahribattan ince mehmet 27 ve 30 grain yakın mesafe isabet kalite jsb 16 grain 18 grain benım en sevdiğim pelletlerdir :) sizin tüfekte sever bence eklemde yapıyım 18 grainler ile 180 metreden sise vurabiliyorum 950 fps ile atınca...

120 metreye kadar atabileceğiniz güzel verimli pellet jsb 18 grain.

ben sürekli kullanıyorum. 150 metreye bile etkili vuruyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, Peki bu jsb 18 grain ' in bir ismi var mı (gamo TS-22 ya da MAGNUM) gibi? Yoksa satın alırken direk jsb 18 grain mi istiyoruz?

HATSAN AT44 LONG / ... / Bipod / Tactical Fener / Moderatör / Drager 300 Bar Skuba

• benimde tacticalim var at 44 bende şuan hatsan torpedo peletlerini kullanıyorum.50 metre iyi 70 ve 100 metrede dürbünü yukarı kaldırıyorum.yani mildotları 3 nokta yukarıya.ama jsb 18 grainleri herkes çok övüyor birde ince mehmetleri..bide yazılara ne oldu niye ufak çıkıyor ya

benimde tacticalim var at 44 bende şuan hatsan torpedo peletlerini kullanıyorum.50 metre iyi 70 ve 100 metrede dürbünü yukarı kaldırıyorum.yani mildotları 3 nokta yukarıya.ama jsb 18 grainleri herkes çok övüyor birde ince mehmetleri..bide yazılara ne oldu niye ufak çıkıyor ya

Öncelikle yazınızın son kısmı baya iyi olmuş8)

Torpedo denemedim ancak torpedonun bt65 için daha uygun olduğunu söylüyorlar. Ben gamo ts-22 kullanıyorum 100m de 2 mildot kaldırıyorum.ince mehmet i övenler olduğu kadar övmeyenlerde var, yerli olduğu için genelde üzerinde çapaklar oluyormuş falan filan birsürü yazı var, kullandınız mı siz?

• vallah şuan memnunum torpedodan.ama ince mehmedi çok övüyorlar.rüzgardan hiç etkilenmiyormuş.ama düşmesi çok olduğundan dan mildotları 4 yada 5 yukarı kaldırailbiliriz 100metreden sonra.öle düşünüyorum.elimdeki torpedolar bitisin 2 kutu ince mehmet 3 kutuda jsb 18 alıcam .başka türlü anlayamıcaz .seni ekleyimde bende burda yeniyim .ikimizdede aynı silahtan olduna göre sürekli bilgi alışverişi yaparız

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• vallah şuan memnunum torpedodan.ama ince mehmedi çok övüyorlar.rüzgardan hiç etkilenmiyormuş.ama düşmesi çok olduğundan dan mildotları 4 yada 5 yukarı kaldırailbiliriz 100metreden sonra.öle düşünüyorum.elimdeki torpedolar bitisin 2 kutu ince mehmet 3 kutuda jsb 18 alıcam .başka türlü anlayamıcaz .seni ekleyimde bende burda yeniyim .ikimizdede aynı silahtan olduna göre sürekli bilgi alışverişi yaparız

Ayne bilgi alışverişi güzel olur. Gamo ts-22 yide övüyorlar at44 tactical için, bende memnun kaldım onu da bi denemeni tavsiye ederim..
    Birde 100 m den uzun mesafeler için ''solid 25-27 grain ince mehmet'' diyorlar.

• Official Post

Ben piyasdaki cogu pelleti denemişimdir. 16 grain pelletler de güzeldi ama bu pellet daha etkili ve hoşuma gidiyor. 15.89 u felan deneyin eğer pellet alacak olursanız aklınızda olsun aksu avı aradıgınızda cemal in arkadaşıyım deyin yardımı olacaktır.

• Ben piyasdaki cogu pelleti denemişimdir. 16 grain pelletler de güzeldi ama bu pellet daha etkili ve hoşuma gidiyor. 15.89 u felan deneyin eğer pellet alacak olursanız aklınızda olsun aksu avı aradıgınızda cemal in arkadaşıyım deyin yardımı olacaktır.

Tamam söylerim:)

Peki jsb markasından başka önerebileceğiniz fiyatı biraz daha uygun markalar var mı? Ve pelletin yumuşak olanı daha makbul sanırım yiv setini tam kavraması açısından değil mi?

• aynen öyle crosman hallow pointi deneyebilrsin. AA var. rws var ama fiyatları uçuk durumda

Peki bu pelletin uç kısmı sivri ya da bombeli değil, uzak mesafe atışları için uygun mudur?

Ucu sivri olanlar uzun mesafeye gidebiliyor ancak çok fazla sapma olabiliyormuş doğru mudur?

• Official Post

bu pellet uzak mesafe için değil fakat acemi nickli arif abimiz 100 metreden grupman yapıyor. silahtan silaha değişr. bu peleti fabrika ayarındaki at44 1000 küsürle atar o yüzden 100 metre hayal olur. gücü düşürerek 100 metre atabilrsin.

sivri pelletleri unut artık tek pelletin domed olsun mesafen uzasın etkin artsın.

• bu pellet uzak mesafe için değil fakat acemi nickli arif abimiz 100 metreden grupman yapıyor. silahtan silaha değişr. bu peleti fabrika ayarındaki at44 1000 küsürle atar o yüzden 100 metre hayal olur. gücü düşürerek 100 metre atabilrsin.

sivri pelletleri unut artık tek pelletin domed olsun mesafen uzasın etkin artsın.

Anladım, verdiğin bilgiler için teşekkürler..

• Benımde tactıcal long lw em var bu bılgıler benım içinde geverlı olurmu bende sadec su gamo nun raptor altın rengı olan pelletlerınden randıman alabıldım setı yenı aldım fazla pellet deneme sansım olmadı tactıcal ın setuskur ayarını yapabıldınız mi "..?

At 44-10 tactical long lw

• Benımde tactıcal long lw em var bu bılgıler benım içinde geverlı olurmu bende sadec su gamo nun raptor altın rengı olan pelletlerınden randıman alabıldım setı yenı aldım fazla pellet deneme sansım olmadı tactıcal ın setuskur ayarını yapabıldınız mi "..?

Bu bilgilerin senin tufegin icinde gecerli olacagini dusunuyorum. Kendi kullandigim deneyimleri soyliyim. (Gamo TS-22, JSB 18grain, HN Baracuda) kesinlikle silahin en sevdigi pelletlerden. (Norica Ban) rezalet. (Ince mehmet 25-27 grain) deneyemedim, daha dogrusu 2 3 atis yaptim ancak moderatorumden kaynaklanan bir skinti var sanirim pelletleri saptiriyor. (Ince mehmet 30 grain)'in at44lere buyuk oldugunu sarjore girerken skinti yarattigini soyluyorlar.

Bende yeniyim tufegimi alali 2 ay falan oluyor "Setuskur ayari" ni ilk defa duydum desem yeridir:) Setuskur guc ayari mi oluyor?

• Alıntı sahibi "MuhafiZli"

Benımde tactıcal long lw em var bu bılgıler benım içinde geverlı olurmu bende sadec su gamo nun raptor altın rengı olan pelletlerınden randıman alabıldım setı yenı aldım fazla pellet deneme sansım olmadı tactıcal ın setuskur ayarını yapabıldınız mi "..?
    Bu bilgilerin senin tufegin icinde gecerli olacagini dusunuyorum. Kendi kullandigim deneyimleri soyliyim. (Gamo TS-22, JSB 18grain, HN Baracuda) kesinlikle silahin en sevdigi pelletlerden. (Norica Ban) rezalet. (Ince mehmet 25-27 grain) deneyemedim, daha dogrusu 2 3 atis yaptim ancak moderatorumden kaynaklanan bir skinti var sanirim pelletleri saptiriyor. (Ince mehmet 30 grain)'in at44lere buyuk oldugunu sarjore girerken skinti yarattigini soyluyorlar.

Bende yeniyim tufegimi alali 2 ay falan oluyor "Setuskur ayari" ni ilk defa duydum desem yeridir Setuskur guc ayari mi oluyor?

evet setskur guc ayarıdir 15 cm 4mm lil alyan anahtar e yapılabilir forumda konu var veya ankarada ben yardımcı olabilirim

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Selam
    ben at-44 üme iki tür ayar yapıyorum. setiskuru 7 tur açıyorum ve 25 grain solid ince memed kullanıyorum orta ve uzun mesafeler için.
    ya da setiskuru sona getirip (yani gücü azaltıp) 2 tur açıyorum bu sefer 13. grain hatsan jsb kullanıyorum 50 metreye kadar hassas atışlar için .
    Güç sarhoşluğuna girip gücü sonuna kadar açıp da hafif saçma yani 13 grain kullanırsanız mermi sapıtıyor.
    ts 22 de fena değil yalnız oda güzel bir saçma

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j