Hatsan mod 125 Hazin Son (Renk solması)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben at44 ve mod 85 sniper kullandım durum aynı renkler hemen soluyor hiç kaliteli değil hatsanın plastik kundakları içleride boş fabrikadan yeni kundak gelse dahi sonuç aynı olacak stoeger x20 de kuulanmdım birde onun plastik kundağını tecrube etmeniz lazım hiç bişekilde renk solması çizik çatlak vb olmadı bu arada eğer mod 125 e uyan ahşap kundak varsa onu isteyin fark ödersiniz ama renk solması derdi olmaz hatsanın ahşap kundakları çok güzel belki mod 135 in kundağı uyar

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• mrblar sızze bırsey danısmak ıstıyorum mod 125 randuman alabılcegım bı durbun ne olabılır ayarının bozulmamasını ıstıyorum

bende 2 tane dürbün var biri fabrikanın hediyesi, şu üzerindeki standart olan optima.
    biride norica tribal aldığımda av bayisi hediyesi.
    her daim dürbünsüz atarım monte bile etmedim usta o yüzden dürbünlerden anlamıyorum fazla.
    He dürbünlerle ne yaptığımı soracak olursanız, bazen yıldızları seyrediyorum. :D

zaten dürbünede fazla gerek yok hocam.
    bu hatsanla ben 80 metreden 9 litre yağ tenekesini vuruyordum dürbünsüz, o bile yeterli.

pcp alırsam yazın, sağlam bir dürbün alacam o zaman.

ama birde şu var hatsan mod 125 için fazla ağır olmayan dürbünleri öneriyorlar. dürbün vs kırarmış, dampa ayak gerekiyormuş, sarsıntı azaltıcı.

he birde bazı materyalleri tek parça dürbün ayağına monte ederek kauçuk silikon vs... sarsıntı azaltıcı etki oluşturulup dampa ayak gibi yapılabiliyor.

işsizim güçsüzüm, balık avlamak, havalı silahlar, nette gezinmek falan hobilerim arasında yer alır. hayattan fazla bir beklentim yok.

• ben at44 ve mod 85 sniper kullandım durum aynı renkler hemen soluyor hiç kaliteli değil hatsanın plastik kundakları içleride boş fabrikadan yeni kundak gelse dahi sonuç aynı olacak stoeger x20 de kuulanmdım birde onun plastik kundağını tecrube etmeniz lazım hiç bişekilde renk solması çizik çatlak vb olmadı bu arada eğer mod 125 e uyan ahşap kundak varsa onu isteyin fark ödersiniz ama renk solması derdi olmaz hatsanın ahşap kundakları çok güzel belki mod 135 in kundağı uyar

hocam durup dururken oldu. suyla silince izi kalıyor gibi oluyor, acayip bir malzemeden yapılmış gibi.
    av bayilerinden camda duran 4 yıllık 6 yıllık havalı tüfeklerde var, ben canım sıkıldıkça av bayilerini kontrol ediyorum. adamlar haliyle malları satamayınca, gözüme çarpıyor ister istemez, ezberledim hepsini. hiçbirinde bendeki durum yok.
    bendeki sanki kireç yada alçı sürülmüş gibi duruyor.

bende elime alıp fazla kullanmadım, ama inanın o av bayilerinde duranlar her gelen müşteri ellediği için benden çok kullanmışlardır.

çektiğim resim webcamla, pek iyi gözükmüyor ama, bendeki durum şu sanki kundağı zımparalamışsınız gibi... 3-4 yıl suyun içinde kalmışta tortu bırakmış gibi.
    tek başına solma söylenemez çünkü enmli bezle silinde düzeliyor kuruyunca gene aynı. umarım sağlam plastikle değiştirirler.

neyse sonucu bekleyip görecez iyi forumlar.
    ( şimdi tek korkum, mod 125 sas od yani yeşil kundak ellerinde yoksa. :( çünkü bu tüfeği 1 ayda teymin etmişlerdi. )

işsizim güçsüzüm, balık avlamak, havalı silahlar, nette gezinmek falan hobilerim arasında yer alır. hayattan fazla bir beklentim yok.

• bu da

bu da benım mod 125 olan atıslarım 80 metre 9 lt lık teneke bana göre cok buyuk g;$i
    burdan ızleyebılırsınız;
    http://halilibrahimakdogan.com/ ;grin;

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...

• hatsanın plastik kundakları boyama plastiğin kendi rengi değil anladığım kadarı ile ciltteki tuzla etkileşime girip rengi atıyor boyanın ve dediğiğm gibi içleri boş hiç güzel değiller

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• bugün fabrikayı aradık; ellerine geçmiş diye.

sorun nemli bezle silinmemesi gerekiyormuş :S ama diğer tüfekleride siliyorum birşey olmadı.

plastik sonuçta, benim bildiğim plastik. bu kundaklar gizli metalmi barındırıyor içerisinde ? plastiği nemli bezle silmek yanlış birşey mi :S

peki neden kral magnumun kundağa birşey olmadı ?

ayrıca nemli bezle ben, bu beyazlamalardan sonra silmiştim... yani hergün nemli bezle silen birisi değilim.
    zaten yukarda belirttim fazla kullanmadım...

neyse. pazartesi günü bakımları yapılacak mış. umarım düzelir. bu konuyu kafama taktım o yüzden gelişmeleri yazıyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen nickoo ().

• Plastik kundağın rengi nemli bezle gitmez yahu... Hadi solvent tarzı birşeyle silseniz tamam dicem de nemli bezle nolabilir?

Bir ihtimal güneş ve sıcaktan solmuş olabilir bence. Ama her türlü malzeme ve üretim koşullarından kaynaklı bir sorun bu...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bence de nemli bez ile nasıl sıkıntı olacak ki?Bezin üzerinde kimyasal olmadıktan sonra bir şey olacağını zannetmiyorum.

Hatsan AT44 W-10 Long LW Satıldı
    Hatsan BULL BOSS Satıldı
    FxT12+Ekiz regülatör Satılık
    Cometa Lynx V10 +
    Hawke 4-16x44 Varmint SF :thumbup:
    Sabre 6 litre 300 bar scuba

[Resim Engellendi: http://i40.tinypic.com/25f6hi9.jpg]

• plastik kundaklarımız aşırı dandik demiyorlarda nemli bezle silmeyin demişler stoeger x20 nin kundağı 3000 atış yaptım hiç bir renk değişimi yada herhangibi sorun olmadı yaz aylarında kullanmdım ayrıca ter e bulandığıda oldu dipçik kısmının,mod 85 sniperın ise 100 atış yapmadan soldu rengi

• uzun bir süredir yazmıyorum bu konunun altına =)

pazartesi günü biz aradık,,, daha sırada demişlerdi...
    neyse bugün hatsan fabrikasındna bir yetkili aradı

ve sizin tüfek 4 yıl önce üretilmiş dediler =) zamanla böyle sıkıntılar olabilir dediler,
    Bendeki faturada 2 yıllık 2012 de alınmış bir fatura, daha sonra zaten garanti kapsanı 1 yıl dediler kesip attılar =)
    garanti kapsamının dışındaymış. dahada sonra yeni orjinal kundak değişimi 50 tl, akbank veya bir yer daha dediler, 50 tl yi yatırın,,, gelecek hafta sorunları halledilecek dediler =)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen nickoo ().

• iyi günler arkadaşlar tüfek dün elime ulaştı.13-14 gün sürdü toplam.
    bakımını yapmışlar. 50 tl ücret karşılığında. daha kaliteli bir malzemeden yapılmış bir kundak yapmışlar.

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/wMVYOg.jpg]

• [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/KZX2N3.jpg]

sanırım yeni modeller böyle,,, kundağın üst tarafında ortasında bir çizgi var.
    bende anlayamadım ama genede iyi.

• garanti dışında olmasına rağmen elli liralık bi ücret yenibi kundak icin iyibi ücret gibi geldi bana

• garanti dışında olmasına rağmen elli liralık bi ücret yenibi kundak icin iyibi ücret gibi geldi bana

plastiğin Kg si kaç para ki arkadaşım ?

100 tl lik kral magnum, veya en kötü lider, aras, aral, torun falan bu diğer yerli tüfeklerde bile kundakta sorun çıkmazken...

benim 4-5 yıllık kral magnuma hiçbirşey olmadığını defalarca yazmıştım.

aslında fabrika hatası olarak para almamaları lazımdı. çünkü defalarca belirttim... kılıfda duran kullanmadığım tüfekti. hiçbir kimyasal madde sürmedim. sadece beyazlamaya başlayınca nemli bezle silmiştim...

50 tl para değil. ama durduğu yerde rengi beyaza dönen bir kundak içinde 50 tl vermek + kargo parası büyük para.

Heh birde unutmadan fabrikadan telde konuştuğumuzda şöyle bir tavsiyede bulundular, 10 günde bir kundağı yağlayın.

iyi forumlar.