Hatsan mod 125 Hazin Son (Renk solması)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan mod 125 Hazin Son. (Renk solması)

iyi günler arkadaşlar 1yıl kadar önce hatsan mod 125 sas od Yani haki yeşili olan modelden almıştım, toplam 500 tane ya attım ya atmadım... oda 1 güdne atmıştım birde arada çıkartıp 1-2 kere kullandım 1-2 atış. herneyse,,, topu topu 10 sefer kılıftan çıkmamıştır.

durup dururken rengi soldu yeşil renk oldu beyaz. sanki tüfeği dipçiğini yani birşeyle yakılmış erimiş plastik gibi oldu.
    çok hafif nemli bezle silince geçiyo kuruyunca gene böyle oluyor yardım edin! :( :( :(

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/x9ojg3.jpg]

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/ea37L5.jpg]

(eldeki imkanlar ile webcam ile ancak resim çekebildim.. foto makinesi arızalandı atmak zorunda kaldım.)

şimdi buna ne yapmak gerek eski rengine döndürmek için ? sizce ne olmuş olabilir ?

hatsan fabrikasına göndersem, değiştirirler mi tüfeği sağlam bir şekilde gönderirler mi ?

garanti kapsamına girer mi ?

Sizede böyle birşey oldumu ?

sizdede sas od varsa resimlerini paylaşırmısınız ? bu renk plastik böylemi oluyor ? ama benim moralim bozluyor. kılıftan çıkarmamaya çalışıyorum artık :(

işsizim güçsüzüm, balık avlamak, havalı silahlar, nette gezinmek falan hobilerim arasında yer alır. hayattan fazla bir beklentim yok.

• tüfekleri kullanmaya kullanmaya kafam karışmış.
    2 yıl olmuş hatta aşmış birşey yapılabilir mi ? parayla falan kundak değişimi olabilir mi ?

24.01.2012 tarihli fatura :( garanti maranti geçmiş sanırım ? yokmu bilgisi olan ?

işsizim güçsüzüm, balık avlamak, havalı silahlar, nette gezinmek falan hobilerim arasında yer alır. hayattan fazla bir beklentim yok.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen nickoo ().

• tüfeği güzelce paket yapın sorununuzu kağıda not yazıp hatsana gönderin. kargo ödemesini siz yapacaksınız.Size telefon açıp bilgi verirler fiyat konusunu ama ücretsiz sorunu gidereceklerinden eminim.

Hatsan AT44 W-10 Long LW Satıldı
    Hatsan BULL BOSS Satıldı
    FxT12+Ekiz regülatör Satılık
    Cometa Lynx V10 +
    Hawke 4-16x44 Varmint SF :thumbup:
    Sabre 6 litre 300 bar scuba

[Resim Engellendi: http://i40.tinypic.com/25f6hi9.jpg]

• tüfeği güzelce paket yapın sorununuzu kağıda not yazıp hatsana gönderin. kargo ödemesini siz yapacaksınız.Size telefon açıp bilgi verirler fiyat konusunu ama ücretsiz sorunu gidereceklerinden eminim.

sayın celal hocam resimde gördüğünüz normal değil dimi ? sizcede böyle olması gerekmezdi dimi ? 4 yıl önce aldığım kral magnum 5.5 da hiçbir renk atması olmadı...
    ya hep kılıfda duruyor 24.01.2012 tarihinde almışım ama aklımda 1 yıl önce almışım gibi kalmış.

yarın bir hatsan fabrikasını arayalım bakalım.
    bu arada kundağımı değiştirirler ne yaparlar ?

Yanlış yazdınız galiba?

• Yanlış yazdınız galiba?

wrangler hocam okudunuz mu benim konuya göz attınız mı ? sizce nasıl bir durum ?
    ne yaparlar kundakmı değiştirirler ?

• Ben olsam bu şekilde kullanırdım bence sıkıntı yapmayın garantisi dolduysa üçret karşılıgı degişdirirler kargo vs gerek yok bence bu haliylede güzel gözüküyor .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• hocam webcamle bu kadar gözüküyor :(
    git gide rengi attı :( 1 tl ye alınan maşrapalar zamanla tortulaşıyorya hani rengini kaybediyor öyle olmaya başladı.
    inanıyorum ki dahada kötü olacak bu kılıfda durduğu hali.

4 yıl önce aldığım 100 tl ye aldığım kral magnum kılıftan çıkardıkça sanki dahada bir yeniymiş gibi geliyor gözüme 1 gram toz pislik eskime paslanma yokken,

300 küsüre aldığım hatsanın bu plastik kalitesini yakıştıramadım :(

hani topu topu 50 tl ye patlayacaksa bana sorun değilde, aşarsa olmaz :(

sağlam bir foto makinesi bulabilirsem ikisinide yan yana koyup resmini çekecem, 4 yıllık kral magnum 2 yıllık kılıfta duran hatsan mod 125 diye.

ayrıca kral magnumuda çok hor kullandım sıfırdan farksız şuanda 2500 tane attım tık yok. neden hala kral magnumu kötülüyorlar anlamıyorum :(

________
    birde at44 tactical pcp alacaktım, kimisi vida kimisi pompa kimisi regülatör sorunundan bahsetmiş. birde aklıma bu bendeki mod 125 in plastik kalitesi gelince aklıma. vazgeçtim :(

gene diyorum, bu aldığım son hatsan ürünü olacak. :(

iyi forumlar.

• zaten hatsan mod 125 sas od yi 1 ayda yaptılar...
    tam 1 ayda. av bayisi arkadaş getirtmişti. onlarda ona yolladı oda bana.

ilk başta ben mod 135 alacaktım hiçbir yerde sıfırı yok. fabrikayı aradık, elimizde odun yok diye bir adam konuştu hemde cahilce ve sert konuştu,,
    neyse vazgeçmiştim mod 135 den,,, tamam av bayilerinde satılıyor burdada var ama eski mdoeli 10 yıllık modeli vrdı mod 135 sas od yoktu yeni nesil yoktu.

bunda karar kıldım, baktım 1250 fps falan buda mod 135 gücündeymiş.. bundada 1 ay beklettiler,
    sanırım o 1 ay içerisinde en kötü malzemeyi arayıp bulup kullanmışlar neyse...
    ________
    he şimdide fabrikaya göndersem kundağı değiştirin desem,, tutar elimizde malzeme yok diyip geride gönderebilirler. :)

yarın sabah saat 9-10 gibi bir arayalım. bakalım...

• tüfekleri kullanmaya kullanmaya kafam karışmış.
    2 yıl olmuş hatta aşmış birşey yapılabilir mi ? parayla falan kundak değişimi olabilir mi ?

24.01.2012 tarihli fatura :( garanti maranti geçmiş sanırım ? yokmu bilgisi olan ?

Pas sökücü sprey 10 tl ,plastik kundaklarda komple sıkıp kuru bezle siliyorsunuz.Sprey kundakdaki bütün beyazlığı ve çizgileri yok ediyor.Tecrubeyle sabit

• Benim ilk pcp th kundak at44 tüfeğim de kılcal çizikler gözüme battığından çözüm aradım yıkadım cifledim geçmedi.Silah yağı ile plastik kundağı bolca sprey yağ ile yağladım geçti evet geçti buna inanabilirsin, herhangi bir av bayisinden alabileceğin 10 tl lik tüfek yağı ile plastik de olsa kundağını iyice yağla sonuç alacaksın.

2 adet mevcut yağ, ama plastik şişede, hatta birde ufak var hocam deneyeceğim teşekkürler ama şu resme bakmanızı istiyorum.
    [Resim Engellendi: http://img832.imageshack.us/img832/1884/hatsanmod125sas.jpg]

bu arkadaşa özenerek almıştım adam yıllarca, tarlalarda otların arasında toz toprakla haşırneşir olarak kullanmış gibi duruyor, birde üstüne hızını alamamış 2. el olarak satıyordu bir ara.

bu arkadaşdaki ile bendeki hatsan mod 125 sas od un plastik kalitesi aynı olduğunu sanmıyorum :(

• Pas sökücü sprey 10 tl ,plastik kundaklarda komple sıkıp kuru bezle siliyorsunuz.Sprey kundakdaki bütün beyazlığı ve çizgileri yok ediyor.Tecrubeyle sabit

pardon bendekiler düz yağmış, yarın bir hatsan fabrikasını arayacam.

ama her halikarda yarın pas çözücü sprey alacam çok teşekkürler hocam. iyiki aklıma getirdiniz.
    ne olur ne olmaz lazım oluyor.

• Özelden cevap veremedim kusura bakmayın.Deneyin ,herhangi bir pas sökücü sprey ile plastik kundağınızı yağlayın bütün çizikler ve beyazlık kaybolacaktır.Ben at 44 plastik kundağın affedersiniz içine etmiştim çizikleri kaybedicem diye,sonra spreyi denedim fabrika çıkışı gibi oldu. :thumbup:

• [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/x9L1B5.jpg]

dün hava yağmurluydu hocam, bugün çıkabildim ancak. hatsanıda aras kargo aracılığıyla fabrikaya gönderdim.
    eski kötü bir kılıf vardı ona koydum. kargo şubesinde güzelce poşetlerler sanıyordum öyle olmadı. herneyse sağlam gitsinde gerisi önemli dğeil.
    ayrıca hatsan fabrika yetkilileri, sorun bizden kaynaklıysa ücret almayız dediler. umarım sağlam sorunsuz boyası akmayacak rengi durup dururken solmayacak bir kundakla değiştirirler. (he bu arada av bayisinin birinde camın önünde 3-4 yıldır duran bir hatsan mod 125 sas th od var, buda yeşil renk güneşin altında 3-4 yıldır durmasına rağmen renginden kundağında bozulma renk atma olmamış. sanırım bendeki kundakta sorun vardı.)

hocam pas çözücü tavsiyeniz üzere, av bayisinden aldım. ırmızı olan pas çözücüymüş, 5 tl olduğunu duyunca üçünüde alayım dedim. :D 10-15 tl gibi bir rakam bekliyordum bazen, ucuz olduğu zaman sevindim,,,, netten siparişle alacaktım daha önceden unutup gitmiştim. düz yağ vardı 3 adet onlar yeter diyordum. xD
    ne olur ne olmaz evde metal demir falan eşya çok bir yerlerde bulunsun... yada ilerde çizik mizik olursa o zaman denerim... yinede hobi olarak aldım yani xD

neyse çok saolun. bu konuyla kundakla ilgili gelişmeleri burdan paylaşırım =)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen nickoo ().

• mrblar sızze bırsey danısmak ıstıyorum mod 125 randuman alabılcegım bı durbun ne olabılır ayarının bozulmamasını ıstıyorum

hatsan mod 125 CAMO .177 (kalıbına göre dürbün arıyorduk en sonunda biz yaptık )

İNANIYORSANIZ SATEN İŞ BİTMİŞTİR...