Tuplere kuru hava yerine co2 basilmasi ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba ,

Yurtdisi forumlardan da biraz arastirdim ama aradigim ornege rastlayamadim. PCP tuplerine kuru hava yerine yine ayni basincta co2 basilmasinin bir avantaj dez avantaji olabilir mi ? ( co2'yi yine 200-300 bar baska bir tupu kullanarak basabilecegimizi varsayarsak )

• Pcp tufeklerde soylediginiz gibi kuru hava yerine co2 basmak imkansizdir! Altrnatif olarak azot yada helyum basılabilir

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen getboga ().

• Imkansizdir derken ? Guvenlik acisindan bir sorun mu olusturur ? yada farkli bir durum mu ?

Ben 250bar co2 tuplere ulasabiliyorum. Bu sekilde dolum yapabilirim diye dusundum.

Azot kullaniminda performans , isi ile basinc degisimi , guvenlik acisindan bir fark var mi ?

• Co2 yuksek basina altinda sivilasir.co2 ile calisan silahlarin valf sistemleri buna gore tasarlanmistir.ayrica tupleride asla birkezdaha doldurulacak şekilde dizayn edilmez.kullan ve at seklindedir.pcp tufege 200 bar co2 basinca tupuzun ici sivi co2 ile dolar buda mevcut valf sistemini bozar.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Tamamdir , simdi anladim. Bilgi icin tesekkur ederim.

Nitrogen temininden emin degilim o zaman yine kuru hava tupleri tek alternatifim olarak kaliyor.

• Nitrojen degil helyum basılabilir.helyum kuru havadan cok daha iyi sonuc verir fakat atmosferdeki en hafif gaz oldugu icin mevcut pcp tuplerinden cok cabuk sizar.oring sizdirmazligi cok iyi olmalidir.ayrica dogal bir gaz oldugu icin atmosfer icerisindeki gazlari suzerek elde edilir.dunyadaki helyum orani ciddi sekilde azalmis olmakta ve dolum fiyatlarida oldukca yuksek olmaktadir.
    Onemli not.sakin silahiniza o2 yani saf oksijen basmayin! Olumle sonuclanan yaralanmalara sebep olur sunuz.yetkili biryerde sadece kuru hava bastirin

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Bildiğim kadarıyla, sadece Benjamin Discovery duel fuel kullanıyor. Co2 dolum ucuyla, dolum yapılıyor. Bildiğim herhangi bir pcp c02 ile çalışan yok

• Bildiğim kadarıyla, sadece Benjamin Discovery duel fuel kullanıyor. Co2 dolum ucuyla, dolum yapılıyor. Bildiğim herhangi bir pcp c02 ile çalışan yok

Airforce Condor (Gunpower) ve türevleri aşağıdaki CO2 adaptörü alınarak ve CO2 tüpü bağlanılarak kullanılabiliyor:

http://www.pyramydair.com/s/a/…ondor_Talon_Talon_SS/1713

Benim ABD'den satın aldığım bir tane vardı, ama güç son derece düşüyor. Asıl kullanım amacı Amerikalı'ların büyük bir çoğunluğunun sahibi olduğu müstakil evlerin arka bahçesinde atış yapmak için... Düşük güç nedeni ile hem pelletin çok uzaklara gitme ve birilerini yaralama tehlikesi, hem de yüksek patlama sesi bu şekilde önlenmiş de oluyor. Bilindiği gibi ABD'de havalı tüfek de olsa tüfeğe üretimde entegre edilmemiş ve sesi 1 dB'den fazla düşüren her tür s*sturucu / moderatör / adına ne derseniz deyin benzeri cihazların kullanımı yasak veya lisansa bağlı.

• Iste o bakimdan ihtal ettikleri hatsan pcplere ceketli namlu modifiyesi yapiyorlar :thumbup:

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Bendede var co2 250 bar tupu cok ugrastim pcp ye basamadim iyikide basmamis...