Pcp regulator hakkında bilgi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar internette gezerken ebayde paintball regulatörlerini gördüm, http://www.ebay.com/itm/Ninja-…-Adjustable-/390791639330

Bu regülatörün pcp regulatöründen farkı nedir ,bunu pcp tüpüne monte etsek aynı işlevi görürmü aceba ? (monte etmek için ara parçaları kendim yapabilirim)

Giriş basıncı 4500 psi diyor bendeki at44 2900 psi sorun görünmüyor
    Çıkış basıncı 1.8k psi yaklaşık 124 bar a tekabul ediyor , buda bizim için ideal bir hava basıncı sanırım

Üstadlar cevap verirse çok memmun olurum, malum tr deki regulatörler tüfek parasına satılıyor bu bir alternatif olabilirmi..

• Parçadan ziyade ek odacık yaparsan olur. Bir tarafta gaz 200 barda diğer tarafta 120 veya ayarladığın basınçta olur. odacığın ucunada tüpün sibop kısmını bağlarsın kundağada bir şeyler yapman lazım sonra. Usta değilim yanlış anlaşılma olmasın. Bu parça pcp ye biraz zor uygulanır gibime geldi.

• Söylediğiniz gibi düşünüyorum bende ara parça derken onları söylemek istemiştim bende , ek odacık kısmının fazla büyük olamasına gerek yok sanırım 10- 20 cc lik bir hacim yeter sanırım , benim merak ettiğim bu parça regüle işini yaparmı yapmaz mı ?

• Ek odacık aslında sadece tüp başlığı regülatöre bağlamak için redüksiyon gibi birşey olacak. Başlığı buna bağlayacak az da olsa bir hacmi olacak. olur olmaz değilde. 2 başada redüksiyon koyacan. Tüpün boyu uzar gider. Bu chrono işi çekiç yayı ayarı filan olmasa bende bende bt65 düşünüyorum birşeylerde. Pcp ye yeni başlamamışken tadını kaçırmak istemiyorum. Gazı az basıyorum 160-120 arasında kullanıyorum güzel oluyor.

• onu bilmem de benim sette baya işe yarıyor :D

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Son anda gördümki çıkış basıncı yalnızca 800 psi mış, 1800 psi güvenli amaçlı tapanın basıncı imiş .

Aynı firmanın pcp regulatorleride var ama yüksek fiyatlı , getirtip montaj etmesi vs. baya yüksek maliyet oluyor.

Bu kadar çok pcp tüfek satılmasına rağmen bir o kadar az regulator üreten firmanın olması çok saçma geliyor bana , en azından her firma kendi regulatörünü üretebilir.

• ama bi aa da hw de fx de pek çoğunda sonradan takılma regülatör yokken bile isabetleri çok süper..
    biz şuna keşke canım Hatsan da böyle yapsa ya da regülatörlü tüfek satışı yapsa desek daha doğru olur =)

vazgeçilmezlerim;

• hatsan maliyeti min. tutma amaçlı hareket ediyor,, adam fiyattan korkmasın tekki bir girsin bu hobby ye gerisi nasılsa gelir biliyor...zehir damardan kalbe birde beyne ulaştımmı kim tutar hastayı :).......regülatörlu ve regülatörsüz diye 2 ayrı üretim yapsa bari

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Valla abi onu bilmemde şu at 44 long lw lere audris regülatör taksa + bulbup kundak yapsa ve tüpü biraz büyültse fiyatı da 1750 tl yapsa sence çok mu =) gene maliyeti çok yüksek değil ben olsam alırım yani bir çok kişide alır =)

vazgeçilmezlerim;

• ben tactıcal halınden memnunum at 44 ün....ama audris regülatör taksa tabıkı cok ıyı olur fiyat aslında cokda şişmemelı, bızım extra temin et,montaj ugrasmamıza benzemez seri uretım bantında daha guvenlı az malıyetlı olmalı hatsan ıcın....bende regulator yok 160 barda ortalama sıfırladım durbunu sımdılık cok aramıyorum regulatoru

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Benik long lw tufegime audrius regulator uygulamasi yaptik 200 barda 110 bara 20 atis yapiyor 830 fps 20 atista 5 fps oynama yapmiyor diyebilirim.

Bir İbrahim kavgası...rocketlauncher.gif

• Benik long lw tufegime audrius regulator uygulamasi yaptik 200 barda 110 bara 20 atis yapiyor 830 fps 20 atista 5 fps oynama yapmiyor diyebilirim.

20 atış çok düşük değil mi acaba ?

vazgeçilmezlerim;

• 20 atış çok düşük değil mi acaba ?

aynen cok dusuk atıs sayısı ben altaros taktırmıştım 830-840 arasında 60 atıs yapıyordu long da değildi bence ayarında sorun var bi kontrol edin derim

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Ayarinda sorun var tabi. Sadece regulator taktildi.
    Tufegi kurcalamadim hic biraz ugrasilsa atis sayisi artar ama 60 stabil atis benim tufekte hayal

Bir İbrahim kavgası...rocketlauncher.gif

• 60 atiş demek baya atmis tufek

ne amacla dediniz bunu anlamadım ama öyle calısıyordu daha sonra regülator çöp olmuştu bozulmuştu

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• regülatörü ayarladığınız basınç önemli.her tüfeğin valfe,ne fazla nede az karşı gelebildiği en verimli çalıştığı bir basınç aralığı vardır.atıyorum at 44 130 bardan 100 bara kadar regülatörsüz 820-830 arası 15 atış yapıyor diyelim.sizde regülatörü 140 bara ayarladınız.silahınızda regüle olarak 835-825 arası 40 regüle atış yaptı 200 bardan 140 bara kadar.ee artı 15 atışta regüle sonrası var ne etti 55 atış.at 44 ün saati tüp basıncını gösteren tarafta olduğu için regülatörden çıktığı basıncı göremiyorsunuz,ve sanıyorsunuzki 55 atıştan sonra regülatör devreden çıktı.halbuki regülatör devreden çıkalı 15 atış olmuş,ama hız değerleri ondan sonrada regüleymiş gibi devam ettiği için sizi yanıltıyor.ben AA s510 da regülatörü 110 bara ayarladım ve yumuşak bir çekiç yayı kullandım.16 graini 840-830 ile 145 bardan 95 bara kadar 52 tana attı.hadi buyrun canlı örnek.