artı kılı kayboluyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dürbünden bakarken artı kılı kayboluyor.hedef gölgede ise yavaş yavaş kayboluyor,güneşte ise bazen gözüküyor bazen kayboluyor.bu sorun benim gözlerimden mi?yoksa dürbünden mi?

• dürbünden bakarken artı kılı kayboluyor.hedef gölgede ise yavaş yavaş kayboluyor,güneşte ise bazen gözüküyor bazen kayboluyor.bu sorun benim gözlerimden mi?yoksa dürbünden mi?

öncelikle dürbünün sizden tarafında diopter ayarı varsa onu çevirerek bir bakın, gözden göze o ayar değişir. varsa gözünüze göre ayarlayın.
    sizin gözünüzdenmi değilmi konusuna ise başka arkadaşlarınızada baktırarak karar verebilirsiniz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ön camı sağa sola çevir bazen oluyor bana da.

Kral Magnum 5.5 mm (Özel Üretim)
    BSA 3-9X32EG

Adapazarı/Sakarya - Silivri/İstanbul
    Tatanga...

• Official Post

Ön dürbün mercegi ayarlanabilr oluyor bazı dürbünlerde. ayarlanıyorsa ve fazla bir şekilde gevşetilmişse dürbün içinde ki + görünürlüğünü kaybediyor.

• Bu konuları nereden buluyorsunuz bilmiyorum : ). Konunun başlangıç ve bu güne kadar atılan en son mesaj tarihine bakarsanız eğer neredeyse 5 sene geçtiğini görürsünüz ...

• Konunun hortlaması gayet normal, malum foruma girip sıkıntısını söyleyen, acil tavsiye isteyen vs çoook kişi var birde zahmet edip "sonunda ne oldu?" bizlerle de paylaşsalar hem bu sorun ortadan kalkar hemde benzer sıkıntı yaşayan arkadaşlar bu konuları okuyarak tekrar tekrar aynı soruları sormak zorunda kalmazlar. Saygılar

• öncelikle dürbünün sizden tarafında diopter ayarı varsa onu çevirerek bir bakın, gözden göze o ayar değişir. varsa gözünüze göre ayarlayın.
    sizin gözünüzdenmi değilmi konusuna ise başka arkadaşlarınızada baktırarak karar verebilirsiniz.

+1 Diopter ayarından kaynaklandığını düşünüyorum.

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün