yağmurda grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şuan çok güzel bir yağmur var..aklıma geldide hiç yağmurda grupman denendimi diye,
    yağmur tanelerinin arasından ıslatmadan peleti gönderebilirmiyiz o tek deliğe :)

ne kadar dağılır acaba, şaka bir yana..

• Bi dene abi imkan varsa. Bende merak ettim şimdi.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Yağmur tanelerinin arasından pelletin dönerek geçtiğini hayal ettimde. Animasyon filmi gibi :) Güzelvolurdu heralde ;grin;

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Yağmur tanelerinin arasından pelletin dönerek geçtiğini hayal ettimde. Animasyon filmi gibi :) Güzelvolurdu heralde ;grin;

Hayal ettim simdi film sahnesi gibi olurdu :) Agir cekimde bir de siseye carpsa patlatsa :)

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Yağmurda koşarak mı daha az ıslanırız yürüyerek mi :) mu meşhur soruyu düşünürsek eğer soru şu: hedefe daha cabuk giden hafif pellet mi daha çok islanir yoksa daha yavaş giden agir pellet mi :)

• denedim, desem.. 8o
    tek delik desem (1 tanesi benden kaynaklı 1,1,5 cm kaçtı)
    hava yağmurlu,
    rüzgar var,
    mesafe (+-5m) 50m
    pelet premierultra magnum 10,5 gr.
    tüfek 0,17 cal. at-44

ama resim yok, hava karardığından, netlemiyor makina..
    eğer yarına izler silinmezse,ki durur muhtemelen, eklerim..

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• Yağmurda koşarak mı daha az ıslanırız yürüyerek mi :) mu meşhur soruyu düşünürsek eğer soru şu: hedefe daha cabuk giden hafif pellet mi daha çok islanir yoksa daha yavaş giden agir pellet mi :)

Zamaninda discovery science kanalinda yayinlanan brainiac adli program bunu denemisti.Yagmurda kosan insan daha cok islanir.Pellet de daha cok islanir.Yani pellet ne kadar hizliysa o kadar islanir,etkilenir diyebiliriz

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• 5 tane attım, 4 ü üst üste aynı noktayı vurdu, biliyorum görsel olmayınca inandırıcı olmuyor ama..en son 5.si 1,1,5 cm kaçtı..
    yani, zere kadar etkilenmdi bana göre..

hatta daha iyi bir grup çıktı, mesafeyide göz önüne alınca, yağmur taneleri peletin gidişini regüle etti galiba :thumbup: 8o

• Ama yineliyorum,mesafe uzadikca yagmurun siddetine bagli olarak isabet etkilenir bence

• elbette,regüle etti derken ben latife yaptım :)
    ama grup dediğim gibi çıktı, imkan olsaydı, erken olsaydı, resimlerdim..

yoksa deiğiniz gibi, mutlaka başka bi yere gidecektir, maruz kaldığı etkiden dolayı..

• Islanan paletin dönme hızıda düşüp,ağırlık ve yukardan gelen baskıyla ayrodinamiği tastamam şaşacak,daha uzun mesafede taklalar başlayacaktır muhtemelen...

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf