yeni yerli peletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Pellet boyu oranı tamamen namlunun yiv-set twist oranına bağlıdır.namlu twist oranı ne kadar yüksek olursa merminin uzunluğu da artırılabilr.
    bizim namluların oranları genelde 1/16" ya da 1/18" yani mermi namlu içinde ilelerken 16 ya da 18 inç mesafede bir tur döner.
    mermi boyu uzun olursa namludan ucu çıkan merminin kıç tarafı hala yiv-set içinde ise takla atma olasılığı artar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• mermi boyu uzun olursa namludan ucu çıkan merminin kıç tarafı hala yiv-set içinde ise takla atma olasılığı artar.

bu yüzden mi crown(yanlışmı söyledim bilmiyorum ama) dedikleri şey yapılır?

• bu yüzden mi crown(yanlışmı söyledim bilmiyorum ama) dedikleri şey yapılır?

Aynen de doğru söylediniz.

Crownun açılma sebeplerinden biri diyebilirz.

Crown açılma sebebi aslında: pelletin namludan çıkarken arkasında oluşan basınçlı havanın direncini , mühimatı en asgari düzeyde etkilemesini sağlamaktır.
    Diğer bir neden ise namlu ağızının çok azda olsa içerde tutulması minimal düzeyde de olsa ağızda oluşabilecek hasarladan korunmasıdır.İkisebepte de asıl ortak amaç ise uçuş stabilitesinin artırılmasıdır.

Benim bildiklerim bunlar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Kaç gün daha sabretmemiz gerekiyor ?

Gamo cfx royal 4.5 mm
    Gamo 3-9x40 AO

Zoraki hp-01 4.5 mm
  • 3-4 aydır çıkmasını bekliyorum umarım bu sene çıkar :)

Gamo cfx royal 4.5 mm
    Gamo 3-9x40 AO

Zoraki hp-01 4.5 mm

• :)
    unutmuştuk vallahi bu konuyu..ne oldular acaba..

Dün aklımdaydı sormak ama benden önce davranmışlar :) İlgililerden bir açıklama gelsede öğrensek ayrıntıları. 15 ve 13 grain olanlarda var mı acaba bu yerli pelletlerimiz arasında?

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• 13-15 grain bullet mercimek gibi birşey olur muhtemelen, dolayısıyla hiç verimli olacağını sanmam. Bu yüzden şekil olarak paraşüt saçma formu kullanılıyor düşük ağırlık istendiğinde.

Bu tip dolu mermiler güçlü silahlarda farkını gösteriyor

• proje rafa kaldırıldı muhtemelen ama benim halen aklımda ne zaman çıkacak yeni yerli peletle sanırım ümidi kesmemiz lazım
    ama yinede bi ümit bekliyecek şahsım adına

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• Son açıklamada pelletlerin hazır olduğuna dair görseller eklenmiş ve bir kaç güne kadar satışıyla ilgili forumdan bilgilendirme olacağı yönündeydi sanıyorum bu projede yine beklenmeyen bir aksaklık oluştuğu kanaatindeyim son açıklama 24 gün önce gelmiş..Bu tip projelerde tarihler sarkabiliyor beklenmedik aksaklıklar gelişebiliyor fakat forum nezdinde bu projeyle ilgili sağlıklı bilgiler alamıyoruz keza bu projenin forumda lanse edilmiş olması neticesiyle ürünün son durumu hakkında güncel bir bilgiye ihtiyaç var diye düşünüyorum..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Hİç üzülmeyin arkadaşlar bugün yarın piyasaya çıkıyoruz.

Yeni pelletlerimizin kutularında ki etiketler istediğimiz gibi değil di.Kutu şeffaf,etiket şeffaf olunca şık görünüyor ama zor okunuyordu ,bunları değiştirdik ve bitmek üzere.
    Küçük bir kaç iyileştirme daha da ekleyince süre uzadı.

Üretim hakikaten çok meşakkatli işmiş.Beklediğiniz için hepinize teşekkürler.Sizlere minnettarız ve süreyi uzattığımız iç,n özür diliyoruz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Şavk için Şevk duymaya başladık :)

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Togay abi,anladığım kadarıyla çok ufak detayların bile değerlendirildiği ve sabırla çalışılıp olursa en iyisi olmazsa hiç olmasın düşüncesinin benimsendiği bir çalışma yürütüyorsunuz.böyle şeylere saygı göstermek lazım.emeği geçenleri tebrik ederim,Allah gönlünüze göre versin abi Allah utandırmasın.

• Togay abi,anladığım kadarıyla çok ufak detayların bile değerlendirildiği ve sabırla çalışılıp olursa en iyisi olmazsa hiç olmasın düşüncesinin benimsendiği bir çalışma yürütüyorsunuz.böyle şeylere saygı göstermek lazım.emeği geçenleri tebrik ederim,Allah gönlünüze göre versin abi Allah utandırmasın.

Aynen Mustafa kardeşim.Öyle düşünüyoruz.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Hİç üzülmeyin arkadaşlar bugün yarın piyasaya çıkıyoruz.

Yeni pelletlerimizin kutularında ki etiketler istediğimiz gibi değil di.Kutu şeffaf,etiket şeffaf olunca şık görünüyor ama zor okunuyordu ,bunları değiştirdik ve bitmek üzere.
    Küçük bir kaç iyileştirme daha da ekleyince süre uzadı.

Üretim hakikaten çok meşakkatli işmiş.Beklediğiniz için hepinize teşekkürler.Sizlere minnettarız ve süreyi uzattığımız iç,n özür diliyoruz.

çıktı mı?.. çıktı mı?... :D

bekliyoruz öyleyse..sabırsızca..
    Kolay gelsin.

• Bayramımızın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını canı gönülden arzu eder, tüm hobidaşlarımızın ve ailelerinin bayramlarını kutlarız.

• unutuldumu bu konu muz yeni yerli palletlerimiz

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• çıktı mı?.. çıktı mı?...

bekliyoruz öyleyse..sabırsızca..
    Kolay gelsin.

üstadım 4,5 luk yokmuş ben dener senle paylaşırım bu zevki :)

Hatsan Mod 125 Camo
    Daisy Powerline 008 £tabanxalı$
    AT44 Tacticak Long LW
    Hill Pompa (SATILIKTIR 300TL) ;director;
    Sıradaki 6 LT Scuba ;)

• geliyor demek yakında :) hayırlısı bakalım

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#