Walther Falcon 5.5 mm Magnum isabette sorun var nasıl hallederim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelikle herkese merhabalar ben yeni bir üyeyim, site içerisindeki bilgileriniz içinde ayrıca hepinize teşekkürlerimi iletiyorum. tüfek alırken biraz araştırdım. ben aldığım makineyi beyendim doğrusu atış menzili cidden mükemmel. mod 125 5.5 le aynıymış zaten sadece kamufilajlı ve üzerinde güzel bir dürbünü var. aslında havalı tüfeği herhalde yılda 10 kez bile kullanamam zamanım yok çünkü ama heves işte.birşeyler danışmak istiyorum,

Walther Falcon 5.5 mm Magnum Havalı Tüfeğin atış ayarlarını ve dürbün ayarlarını nasıl yapıcam hiçbilmiyorum.

atışımda merkezden sağ alt köşeye doğru kayma vardı gez ayarıla biraz oynadım şimdi sadece hedefin biraz altında kalıyor mermi. ve şunuda bilmenizi isterimki gez en sona dayandı çıktı çıkıcak bunun başka yolu var mı? nasıl düzelte bilirim bide dürbüne nasıl ayar çekicem. teşekkürler şimdididen yardımlarınız için.

• benim bildiğim pelletin yukarı vurması için gezin aşağıda olması lazım, yanlışmıyım. gözünüzün önünde canlandırın bi.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• benim bildiğim pelletin yukarı vurması için gezin aşağıda olması lazım, yanlışmıyım. gözünüzün önünde canlandırın bi.

yanlış biliyorsun gez yukarı kalktıkça yukarı vurur

aegeanmakay
    sıfırlama yaptığın mesafeyi yazmamışsın sıfırlamayı gez ile en az 10 m "de yapman gerekir daha kısa mesafelerde bu sorun yaşanır uzun mesafelerde ise hiç sorun çıkarmaz
    bence tüfeğini 20 25 m "de sıfırlarsan daha iyi olur

• dürbünü bir türlü ayarlayamıyorum. çok sıkıldım patlıcam atçam sonunda lütfen dürbün ayarı hakkında yardım.

• kardeş sana tavsiyem bir adet dampa ayak al bunun yanında 3.9x32 veya bulabilirsen daha hafif dürbün takmanı öneririm yakınlaştırma özelliği sana atışlarında daha keyif vereceğinden hiç şüphen olmasın.zoom özelliği olsun alacağın dürbünde.mustafa abi nin dediği gibi dürbün belli bir ağırlakdan sonra dampa ayakda fayda etmiyor,bende de var sendeki dürbünün tasko markalısı ancak ben riske girmek istemiyorum, zaten patriotun üzerinde bir kereye mahsuz denedim dampa ayakla olumsuz sonuç elde ettim dürbün ağır olduğundan kaymada baş föktörü dürbünün ağırlığı oynadı,
    dürbün sıfırlamada sana kolaylık sağlıyabilecek ve gerekli olan birşey desteğin iyi olmalı,tüfekle verilen çatal ayağı kullanmamanı öneririm dürbün sıfırlamasını yaparken, hattda hiç kullan daha iyi olur senin için.tak sök yaparken namluya iz bırakıyor,
    elindeki tüfek güçlü bir tüfek ayar yaparken sabırlı olman gerek.nefes kontrolü doğru yaptığından emin olmalısın atış sonucunda,saygılar ^^

• bu arada dürbünü ayarlayamadım ama gez-arpacık olaylarını hallettim hedeflediğim yere gidiyor zamanlada dürbünü çözüceğimden eminim bu arada dürbünde kayma olayı yaşamıyorum çünkü üzerindeki civatalar işe yaramazdı bende hepsini söktüm çelik civata koydum ve aynı zamanda tüfeğe bağlanan yere 2 civata taktım kaydırma sıfıra indi sadece hassas ayarda problem kaldı onuda biraz daha atışla çözücez inşallah.

saygılarımla çok teşekkürler

• Yaklaşık 10m mesafeye bir hedef koyun (imkanınız varsa 15m de olabilir). Önce dürbüne dokunmadan hedefe nişan alıp 3 kere atış yapın ve bakın pelletler nerede toplanmış. Daha sonra eğer hedefin aşağısındaysa dürbünün yükseklik ayarınının yapıldığı vidayı sola doğru biraz çevirin ( up yazar ve ok işareti ile gösterir, up yukarı demek ben de ok işareti solu gösteriyor ona göre hesab ediniz) tersiyse tam tersine sağa doğru biraz çevirin ve önce yüksekliği bir ayarlayın. Daha sonra eğer pelletler hedefin soluna doğru gidiyorsa yatay konum ayar visasını sola doğru çevirin (r yazar ve ok işareti solu gösterir, r=right=sağ demek ben de ok işareti solu gösteriyor) ve bu şekilde onuda ayarlamaya çalışın. Aslında gezle aynı mantık, pellet aşağı vuruyorsa ayarı yukarı, sola vuruyorsa ayarı sağa doğru kaydırırsınız ama dürbünde devreye vidalar ve ok işaretleri giriyor. Umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin.