Stoeger ATAC Suppressor 15 Metre Grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba akşam birkaç atış yaptım onları sizinle paylaşmak istiyorum.

Tüfeğim Stoeger ATAC
    jsb 15,86 gr. pellet kullandım.
    15 metredeki grupman.

sağ üstte ilk üç atışımı işaretledim. siteye koymayı düşünmüyordum. arkadaşlar bu tüfeği merak ettikleri için çalışmamı paylaşıyorum.
    Buda pelletin üstüste binmiş hali. (yanlış anlaşılmasın pelletin yanındaki silah cp99dur.

Hatsan Mod 135 Vortex .22 Cal.

Hatsan Striker 1000X Vortex .22 Cal.

Hatsan Mod 25 SuperTact Vortex QE .22 Cal.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

Crosman Classic 1377 .177 Cal.

Crosman Classic 1322 .22 Cal.

• Güzel atış, imzanızda son dönemde çıkan ve merak edilen hatsan vortex ve S. Atac da bulunmakta. Kıyas yapma imkanınız varsa izlenimlerinizi bekliyoruz.

• Güzel atış, imzanızda son dönemde çıkan ve merak edilen hatsan vortex ve S. Atac da bulunmakta. Kıyas yapma imkanınız varsa izlenimlerinizi bekliyoruz.

teşekkürler. stoeger atac tüfeğimle en fazla 80 metre atışı yaptım. isabetli, özellikle sessiz ve hiç tepmiyor desem yeri var. mod 125 vortexten hafif. kurması basit ve malzeme kalitesi bana mod125 ten daha iyi geldi diyebilirim.

mod 125 vortexe gelince güç ön plana çıkıyor. biraz kuvvetli olmanız gerek kurmak için. tek yönde tepiyor. yani ileri-geri değilde geriye doğru tepiyor. ateşli silah kullananlar bilir. aynı ateşli silahlar gini tepiyor. tüfek çok güçlü 18-20 gr. kullanmak gerek. denemedim ama 25 gr. bile isabetli bir şekilde atacağını düşünüyorum. dampa kullanmak şart. bu tüfeğimide 70 ila 80 metrede kullandım. isabeti iyi. ama 100 metre sonrasındada başarı göstereceğine inanıyorum.

Dampa olmadığı için benim favorim şuan stoeger atac. Dampa gelsin mod 125 çalışmalarına başlayacağım.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

• teşekkürler. stoeger atac tüfeğimle en fazla 80 metre atışı yaptım. isabetli, özellikle sessiz ve hiç tepmiyor desem yeri var. mod 125 vortexten hafif. kurması basit ve malzeme kalitesi bana mod125 ten daha iyi geldi diyebilirim.

mod 125 vortexe gelince güç ön plana çıkıyor. biraz kuvvetli olmanız gerek kurmak için. tek yönde tepiyor. yani ileri-geri değilde geriye doğru tepiyor. ateşli silah kullananlar bilir. aynı ateşli silahlar gini tepiyor. tüfek çok güçlü 18-20 gr. kullanmak gerek. denemedim ama 25 gr. bile isabetli bir şekilde atacağını düşünüyorum. dampa kullanmak şart. bu tüfeğimide 70 ila 80 metrede kullandım. isabeti iyi. ama 100 metre sonrasındada başarı göstereceğine inanıyorum.

Dampa olmadığı için benim favorim şuan stoeger atac. Dampa gelsin mod 125 çalışmalarına başlayacağım.

mod 125 vortex le ilgılı gelmış gecmış en net acıklama :thumbup:

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Güzel atışlar. Pelletler tam üst üste oturmuş güzel olmuş.
    paylaştığın içinde ayrıca teşekkürler

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Vortexin dampaya ihtiyacı yok ki :)

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX ;tufey#
    Optima 3-9x44E

• S. Atac'ı dampasız kullanabiliyorsunuz galiba, o zaman S. Atac'ı vortex'den bir adım önde diyebilir miyiz?

• Kullanılan pelet çok ağır, 5.52mm 13.43 grain rs jsb ler daha iyi olur bu tufekle.

• Vortexin dampaya ihtiyacı yok ki :)

dürbününüzün uzun ömürlü ve sağlam bir şekilde kullanmak istiyorsanız dampa şart.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

• 250 atış yaptım. Ayatı bile bozulmadi:) üstelik dürbün civatalarını elle sıktım. Stoper dampa ayağın görevini üstlenmiş galiba :) ama yinede tedbir alma amacıyla stoperin önüne iki kat çift taraflı bant koymayı düşünüyorum

Optima 3-9x44E

• S. Atac'ı dampasız kullanabiliyorsunuz galiba, o zaman S. Atac'ı vortex'den bir adım önde diyebilir miyiz?

atac ı vortex in önünde yada ardında diyemeyiz. neden derseniz kulvarlar farklı. piston büyüklükleri farklı. mesela vortexin pistonu atac a göre daha hacimli ve büyük.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

s atac dampasız kullanabilme özellıgı ıle önde,güç özellıgı ıle gerıde,yakın mesafe isabetlılıgınde ılerıde,çok iyi atıcı doğru ayarlar ile uzun mesafe isabetlılıgınde mod 125 onde denebılır...iki tufek oldukca zıt karekterde

• atac ı vortex in önünde yada ardında diyemeyiz. neden derseniz kulvarlar farklı. piston büyüklükleri farklı. mesela vortexin pistonu atac a göre daha hacimli ve büyük.

O zaman soruyu şu şekilde sorayım, iki tüfeği de kullanan biri olarak kalbiniz hangisine daha fazla ısındı? ;)

• O zaman soruyu şu şekilde sorayım, iki tüfeği de kullanan biri olarak kalbiniz hangisine daha fazla ısındı? ;)

tabiki favorim atac :thumbup:

Hatsan Mod 25 .177 Cal.

• Favori Atac'sa eğer şu ara arkadaşıma mod99 veya x20 alma niyetimiz vardı. Rotayı o zaman Atac'a çevirmek daha iyi galiba. :)

• 250 atış yaptım. Ayatı bile bozulmadi:) üstelik dürbün civatalarını elle sıktım. Stoper dampa ayağın görevini üstlenmiş galiba :) ama yinede tedbir alma amacıyla stoperin önüne iki kat çift taraflı bant koymayı düşünüyorum

250 palet atımı ıle durbune zarar gelmemış inş da gelmez....ancak optik durbun öyle hassastırki tepme ve hafif darbeleri alır alır,atıyorum 500 üncü atışlarda bır bakmışşınız mercekte kılcal bir catlak,,durbun 32 olsa cap kucuk mukavemet yuksek zarar gelmeyebılır ancak 44 mercek caplı durbun bu olası yuksek tavsiyem hıc olmazssa tek parca ayak alın.....siz kucuk hedeflere nokta atışları yapmadıgınız ıcınde durbun dekı kayma vs lerı farkedemıyor olabılırsınız

• 250 palet atımı ıle durbune zarar gelmemış inş da gelmez....ancak optik durbun öyle hassastırki tepme ve hafif darbeleri alır alır,atıyorum 500 üncü atışlarda bır bakmışşınız mercekte kılcal bir catlak,,durbun 32 olsa cap kucuk mukavemet yuksek zarar gelmeyebılır ancak 44 mercek caplı durbun bu olası yuksek tavsiyem hıc olmazssa tek parca ayak alın.....siz kucuk hedeflere nokta atışları yapmadıgınız ıcınde durbun dekı kayma vs lerı farkedemıyor olabılırsınız

35 metreden sigara paketine atiyorum o tip buyuklukte seylere atiyorum ama bi tek parca ayak alayim bari bu kadar uyarilara karsi :) ben tufegimden cok memnunum bu arada ama hava istanbulda kötü cıkıp video cekemiyorum bi düzelsin biseyler yapmayi planliyorum :)

Optima 3-9x44E

• Favori Atac'sa eğer şu ara arkadaşıma mod99 veya x20 alma niyetimiz vardı. Rotayı o zaman Atac'a çevirmek daha iyi galiba. :)

x20 alacağınıza atac alın daha iyi yanında gelen dürbünü baya bi iyi. x20 de 4x32 dürbün var. atacta 4-16x40 dürbün var.

Hatsan Mod 25 .177 Cal.