Safir ile 100 metrede soda şişesi vurulabilir mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ya aslında demekki mod125e o kadar yüklenmemek lazım. ben bu silahı görünce kesin nokta atışı yapar dedim hatta başlığa şaşırdım, şişe vurulurmu diye sorulduğu için. ama bu bile o kadar isabetli değil. tabi yivsiz ama sonuçta ateşli. ve ayrıca çıkış hızı da çok yüksek değil gibi. ateşliden hiç anlamam hız olarak gerçi normali ne kadarsır bilmem ama bir havalı 300m/sn. oluyorsa bence ateşli için 700m/sn. bile az ki o da gerçek değilmiş zaten.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• :him:s bu silah için 36 cal. tek kurşun her yerde satılıyor mu ithal mermi bulabilir miyim (ankarada)

şimdiden tşk

;box;x g;$i

;atlise; £tabanxalı$ ;kovboys; X( +;tuftabV# ;box;x ;tufey# ;atlı{#

• :him:s bu silah için 36 cal. tek kurşun her yerde satılıyor mu ithal mermi bulabilir miyim (ankarada)

şimdiden tşk

;box;x g;$i

Her yerde satılmıyor.Dışardan almak imkansız gibi ; piyasada oldukça satan var.Ancak Safir için b iraz daha uzun bir mermi gerekir.Standart 36 lık mermiler (ben eskiden alınmış oldukça fazla çeşit 36 lık mermiye ulaştım hepsinin boyu safir için kısa ) le safirle atış yapmak çok zor takılma garantisi var. Ama safir için son dönemde tekrar üretilmiş Palla marka fişeklerle ben sorunsuz atış yapıyorum.

• ya aslında demekki mod125e o kadar yüklenmemek lazım. ben bu silahı görünce kesin nokta atışı yapar dedim hatta başlığa şaşırdım, şişe vurulurmu diye sorulduğu için. ama bu bile o kadar isabetli değil. tabi yivsiz ama sonuçta ateşli. ve ayrıca çıkış hızı da çok yüksek değil gibi. ateşliden hiç anlamam hız olarak gerçi normali ne kadarsır bilmem ama bir havalı 300m/sn. oluyorsa bence ateşli için 700m/sn. bile az ki o da gerçek değilmiş zaten.

Yivsiz ateşli silahları ( av tüfekleri ) hız bakımından öyle gözünüzde büyütmeyin çok haval silahın çıkış hızı bu yivsiz ateşli silahlardan daha fazla bunların çıkış hızları saçma veya tek kurşunu yaklaşık 1000 fps -1300 fps arasında atar bu aralık kullanılan fişeğin gramajına barut hakkına özellikle slahın otomatik veya manuel ( çifte, pompalı, süperpoze ) oluşuna göre değişir otomatik yivsiz ateşli silahlar safir hariç en az fps ( m/sn ) hızlara sahiptirler nedeni ise boş fişeği dışarı itmek için harcadığı yaklaşık emin değilim %25 kadar gaz basınç kaybı vardırki manuel olanlarda bu kayıp olmadığından basınçın tamamını saçmaları veya kurşunu fırlatmaya yarar.
    safir bu açığı sanırım calibreden kapatıyor yani küçük calibreye aynı miktar barut dolayısıyla fazladan basınç artşı veriyor birde teknolojik yeniliklerede açık bir silah.

• ;grin; exador bey yani ben ankarada palla marka mermi bulabilir miyim palla nın tek kurşunları war mı

teşekkürler

;atlise; £tabanxalı$ ;kovboys; X( +;tuftabV# ;box;x ;tufey# ;atlı{#

• arkadaşlar ben Victory sport kullanıyorum çok fazla sıkıntı yaşamadım kurşun fişek ağzına daha yakın olduğu için ezilme ve sıkışma diğerlerine nazaran daha az oluyor bilginiz olsun :thumbdown:

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• arkadaşlar ben Victory sport kullanıyorum çok fazla sıkıntı yaşamadım kurşun fişek ağzına daha yakın olduğu için ezilme ve sıkışma diğerlerine nazaran daha az oluyor bilginiz olsun :thumbdown:

Ben Züber den şaşmıyorum..Zaten Fabrikada Züberi Tavsiye Ediyor..Ayrıca Safirle Attığımız En Uzak Mesafe 376 Adımdan ki buda Yaklaşık 280 Mt. Yapıyor.. Parmak Kalınlığındaki Tahtayı Deldi Geçti..
    http://www.metacafe.com/watch/1423853//

• Safir kullandım, ben cok istikrarsız buldum. Tek kırma tüfek olsa daha iyi atardım..

Diana 350 Magnum 5.5mm

Norica Young 4.5mm

Gamo p23 4.5mm

• arkadaşlar sizi yakından takip ediyorum.. merak ettiğim bişey var

elinde Safir olup domuzda kullananan ve durduran / öldüren var mı?

• arkadaşlar sizi yakından takip ediyorum.. merak ettiğim bişey var

elinde Safir olup domuzda kullananan ve durduran / öldüren var mı?

kısmetse bu sene ben indiricem bakalım
    ciddi manada deniycem
    çünkü remington tek kurşunda atıyorum 12 cal süper pozemle safirde kullanıyorum
    ama mesafe artıkça safir daha avantajlı
    bana göre tabi

• Öldürürmü? -Öldürür fakat zaman alır.
    Durdururmu? - Durdurmaz...

Gece bekinde deneyin bence ilk olarak, güvenli bir oturak üstünden atarak..
    Asla sürekte denemeyin namlu çıkış hızı vb. örnekleri vererek. Allah muhafaza,,, 36 noyla 36 dikişe sahip olunabilir.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Yaban tv de gördüm köpekle domuz teke tek kapışıyordu oldukları yerde daire çiziyorlardı ve avcı 30 metreden safirle 3 el atış yaptı ama hiç bişi olmamış gibi domuz kaçtı domuza en iyi verimi 7.62 yivli tüfek verir sanırım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• 12 cal tek kurşun yiyipte hoplaya zıplaya kaçanını biliyorum ben X(

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• sayın serdarhavsut hocam domuzun güçlü bir hayvan olduğunu bilmeyen yok sanırım. 12 kalibre ile de düşmeyebilir. isterse riffled slug namlu sabot mermiyle kalçasına 10 tane atın kemiği kırmadıktan sonra kaçar deyyus önemli olan isabet yerini iyi bilmek. ancak dediğiniz olay başıma geldi. s.poze ile pancar tarlasında beklerken aşağıda sesini duydum yaklaşabildiğim kadar yaklaştım aramız 20 m falandı pancar yediği için benim farkıma varmadı iyi de nişan aldım sonra bastım tetiğe güm diye bir ses duydum ama ölmedi kaçtı ertesi gün 500 m ileride çobanlar bulmuştu. ben de hayret ettim ama oldu.