Hatsan webleymi yoksa eski webleymi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam abilerim hatsanın ürettği webley le daha önce dışarda üretilen webley arasında fark varmı öğrenebilirmiyim? 8)

AVCI DOĞANIN TEMİNATIDIR.
    (browning vestic 4,5)

• Official Post

Yerli silah alınacaksa Webley tavsiye ederim ama %80 inin aynı hatsanlardaki gibi namluları bozuk,test ederek satın alın,icabettiğinde değiştirin yada iade edin,bunlar dışında genelde yerli webleyler iyi,en azından hatsanlardan çok daha iyi,tetiği ve pistonu kalite yani.

• Daha pazartesi günü Veli Bey'den kendime Patriot 5,5 ısmarladım.

Cahilliğime verin ama gelen tüfekteki namlunun Lother Walther olup olmadığını nasıl anlayacağım? Üzerinde böyle bir ibare olacak mı? :huh:

• Official Post

Hayır böyle bir ibare yok,ama namlunun kaliteli olup olmadığının anlaşılması için yapmanız gerekenler ;

• namlu içini güzelce harbileyerek temizleyin,harbileme bezinizde namluya sıkışmaması için profesyonel takım kullanın ve ince makina yağı ile harbi bezini hafifçe yağlayın,namlunuz hafif yağlı olsun.
    • Pellet'i yuvasına yerleştirin ve harbi ile iterek namlu ucundan pelletin çıkmasını sağlayın,pelleti pamuklu bir bez ile silin,sonra zomlu bir fotoğraf makinası ile pelletin fotoğraflarını çekin ve namlu içindeki set'lerin mermi üzerinde bıraktığı izlerin genişlik,derinlik ve birbirine olan mesafelerini gözlemleyin,

İzlerin birbirine eşit mesafelerde olması,derinliklerin aynı olması ve yine iz genişliklerinin birbirini aynı olması gerekiyor.

Son olarak 10 - 15 metreden bir kağıt hedefe atış yapın ve kağıt üzerindemerminin bıraktığı delik izini gözlemleyin (Bazı rezil namlularda pellet yan vurabiliyor,yani namludan çıkar çıkmaz takla atmaya başlayabiliyor,

Olası böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Fabrikadan namlu değişimi talebinde bulunun,yada silahın değiştirilmesini talep edin,gerekeni mutlaka yapacaklardır.

Fakat unutmamak gerekir bu silahlarda namlu kaliteli çıkması halinde mükemmel bir silahı yarı fiyatının altında almış oluyorsunuz.

• Mustafa abi sanırım benim 135'in namlu kötü sayılmaz, bugün keçeler geldi (9 tane ben 3 tane istemiştim, Hatsan'a teşekkürler.) ve tüfeği toplayıp atışlara başladım, 15 metre civarı bir mesafe, 6 soda şişesi diktim ve 5 tanesini vurdum her atışımda. Kaçan 1 tanede benim hatamdı sanırım, yarın biraz daha atış yapmayı düşünüyorum, atışları red dot ile yaptım. :) Sanki tüfeğimi yeniden almış gibiyim eskisinden daha güçlü. :D Tabi gücü yağ yakmasındanda alıyor, birde pelletler hafif yağlı ve atış yaptığım pelletler H&N Baracuda, namludan pellet geçirdim bugün, çok detaylı bakmadım ama gözlemlediğim kadarı ile izler eşit görünüyor derinlikleri dahil(mercek ile baktım). Ama gerçekten özlemişim atış yapmayı. :)

• Onur keçelerine sevindim. oda şişesi için 15 metre az yiv set dediğin gibi iyiyse daha uzaktan vurman lazım

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Official Post

Ne zaman Başlayacak Lothar namlulu Webley üretimine ? : Bilmiyorum,aslında biliyorum çünkü geçen hafta bahtiyar bey(hatsan sahibi) artık webley lerin Lothar walther namlu ile üretildiğini bizzat telefon da belirtti ! ! !

• İnşallah...

Bu arada acaba hatsana tüfeğimi yollasam Lothar walther namlu istesem. Bana maliyeti ne kadar olur veya olurmu.

Piston içi ağırlığı yerine plastik parçayı taktıktan sonra tüfek epey bi sakinledi ama isabetlilik hala kötü

[Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/7941/dsc00047af1.jpg]

anadoluteam.png

• Official Post

İsabetlilik halâ kötüyse,namlu sıkıntılı demektir. :(

Değiştirirlermi değiştirmezlermi bilemiyorum.

• Namlunun ilk 5 cm lik bölümünde setler aynı değil gibi geldi bana. Sanki biraz açılmış gibi gördüm ama uç bölümünde yok

İsabetlilik çöyle birşey 25 metre 6 mermi

[Resim Engellendi: http://img413.imageshack.us/img413/4500/dsc00049hd3.jpg]

[Resim Engellendi: http://img217.imageshack.us/img217/8316/dsc00050nu6.jpg]

Aslında eskiye göre fena değil ama walther namlu ile herhalde daha iyi olurdu.

anadoluteam.png

• Hepsi yerli namlu.

Sağolasın hakan. şu an airmaster 77 bana gerekli isabetliliği sağlıyor ama biraz güç lazım dediğim anda ilk aklımda Diana var.

Tabi duygusal sorunlarımı çözebilirsem

Birde Mustafa Amcamın prototipini bekliyorum.

Bana göre şimdi ne alırsak alalım boşuna almış oluruz.

anadoluteam.png

• Musatafa abi eğer dedğiniz gibi webley üretimi Lothar namlu ile yapılacaksa bu benim için ve sanırım tüm yerli kullanıcıları için mükemmel bir haber. daha ilk silahımı almadım. bu webley tüfeğe bu namlu ile sahip olmak için ne kadar beklemeliyiz? ayrıca forumlarda lafı geçiyor sizin üretiminiz tüfekten bahsediliyor. son durum nedir acaba? Birde bu webley marka sabit namlu alttan kırma olsa tam süper olacak :)

webley patriot 5.5

• Eğer bir firma (hatsan) "webley" markası adı altında üretim yapıyorsa mutlaka belli bir kalite çıtasını tutturması lazım. Aksi taktirde Webley bu üretimlere izin vermez. Bence bu adamlar (hatsan) yurt dışına kaliteli tüfekleri gönderip, ikinci kalite yada üretim hatası olanları iç piyasaya sürüp yerli tüketiciye haksızlık yapıyorlar. Tabii ki bu benim şahsi görüşümdür.

saygılar,

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Official Post

Hasan haklı olma olasılığın oldukça yüksek,çünkü elime kaç tane geçmişse hep olmayacak hatalara sahiplerdi,

Bizim burda yazdıklarımıza da sanırım kafayı takmıyorlar ;) çünkü 200.000 adetlere yakın ihracatları var.

• +1

hatsan da tüfeklerin hızı artı, fiyatı artı, fakat kalite değişmedi

fiyat yükseldikçe fiyat performas eğrisi iyice dibe vurdu.

webley de hiç olmasa namluyu düzeltseler de yeni alacağım tüfek yerli olsa

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• Mustafa amcamın dediği gibi bizim yazdıklarımızı takmıyorlar. Ve dışarı giden silahlarla içerdeki silahlar konusunada katılıyorum. Ama artık şunu öğrenim Türk her zaman işini hileli yapıyor.

Ben Mod 125 ile o kadar uğraştım. Ama namlu bozuk bunu halledemedim. Onun için artık türk malı istemiyorum.

anadoluteam.png