Hatsan MOD 125 Sniper çok güçsüz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba herkese,
    Bugün binbir hevesle MOD 125 Sniper aldım. En az 50 pellet harcadım 30 metredeki bir soda şişesini vurmak için, sonunda vurdum, ama parçalamadı, sadece itti ve yere düşürdü. Birkaç sefer daha aynısını yaptı. İki ayrı pellet kullandım (ekteki fotoğrafa bakabilirsiniz), ama ikisinde de aynı. Bu kadar güçsüz mü bu tüfek, yoksa ben mi bir yerde yanlış yapıyorum?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

• Official Post

sizin bir yanlışınız yok,
    70 - 80 metreye kadar kırması gerekir,
    Çok yüksek ihtimal silah sorunlu, satın aldığınız yere gidin ve değiştirmesini isteyin.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sıfır, poşetinden çıkarılmış bir silahtı, gözümle görerek aldım. Bana yine yol göründü anlaşılan...

• Official Post

Mağazada namlusundan yada transfer deliğinden 2 damla yağ damlatıp, size test yapıp bakın kırıyor derlerse kabul etmeyin, büyük ihtimalle piston keçesi fabrikasyon hatalıdır, silahın değişimini isteyin.

• Yağ damlatma falan olmamıştı aslında, direkt kutusundan çıkarıp dürbününü taktıp ve yakın mesafeden sadece test atışı yaptık o kadar... Değişim yapsam bile eve gelip geniş alanda deneye kadar anlayamayacağım büyük olasılıkla yenisinin de hatalı olup olmadığını...

• Official Post

Hatalı ürün olasılığı oldukça düşük, o yüzden ürünü değiştirirseniz ikincisi yüksek ihtimal hatasız olacaktır.

• Hatsan'ın diğer magnum sınıfında yer almayan yaylılarından bir kaçını kullandım rahat 50-60 metre civarı şişeyi kırıyor Mod 125 magnum sınıfı bir yaylıdır bu mesafelerin üzerinde rahatlıkla şişe kırar Mustafa Ağabeyin ifade ettiği çok büyük ihtimalle piston keçesi hatalıdır acaba tüfeğinizin yay direnci nasıldı tüfeğin kırılması ve tepmesi konusunda bir sıkıntı varmıydı?

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Kurulma ve kırmada sorun yoktu, cuk diye oturuyor amiyane tabirle, kırmada da hayli güç sarf etmek gerekiyor, ki bu da normal sanırım. Sallanan ya da yerine oturmayan bir yeri de yok. İlginç gerçekten...

• Silahin buyuk bir ihtimalle hava kaciriyor piston kecesinden yada namlu oringinden hatsanin bir standarti yok malesef sifirda almis olsan boyle sorunlar cikiyor tamamen sans aldiginiz yere goturup silahi degistiriniz

• Merhaba herkese,
    Bugün binbir hevesle MOD 125 Sniper aldım. En az 50 pellet harcadım 30 metredeki bir soda şişesini vurmak için, sonunda vurdum, ama parçalamadı, sadece itti ve yere düşürdü. Birkaç sefer daha aynısını yaptı. İki ayrı pellet kullandım (ekteki fotoğrafa bakabilirsiniz), ama ikisinde de aynı. Bu kadar güçsüz mü bu tüfek, yoksa ben mi bir yerde yanlış yapıyorum?

Yardımcı olursanız çok sevinirim...

30 atıştan sonra vurabildim şiseyi demişsiniz. Aklıma geldi, bir ihtimali yazayım dedim. Bazen şişeyi ortalamayınca güçlü pcp'ler bile kıramayabiliyor, yanlara biryere çarpıp deviriyor şişeyi sadece.

Başka atış yapıp denemediyseniz bir ihtimal bu da olabilir.

• Kesinlikle fabrika hatalıdır. mod 125 kadar güçlü olmayan mod 70 bile 100 metreden rahat kırıyor şişeyi.Hevesiniz kırılmasın ara sıra oluyor böyle hatalar.Sonuçta hatsan ürününün arkasında duran bi şirket sizede yardımcı olucaklarından şüpheniz olmasın.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• 30 atıştan sonra vurabildim şiseyi demişsiniz. Aklıma geldi, bir ihtimali yazayım dedim. Bazen şişeyi ortalamayınca güçlü pcp'ler bile kıramayabiliyor, yanlara biryere çarpıp deviriyor şişeyi sadece.

Başka atış yapıp denemediyseniz bir ihtimal bu da olabilir.

Aslında bu ihtimal benim de aklıma geldi, zira bir şişeyi parçalamayı başarabildim aynı mesafeden (gerçi bu şişe daha inceydi). Ne yapsam karar veremedim açıkçası, daha fazla deneme mi yapsam, yoksa götürüp değiştireyim içim rahat mı etse...

• Bana sorarsanız hiç beklemeyin isa bey emin olun hatasız olsa o mesafeden kırılmadık şişe bırakmazdı o tüfek.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Herkese günaydın. Az önce tüfeği değiştirdim ve hemen dün gittiğim yere gittim. Şişeler daha duruyordu ve aynı mesafeden ilk atışta paramparça etti şişeyi. Sorun tüfekteymiş. Ben iade ettikten sonra satıcı da test etmiş tüfeği ve o da arızalı olduğunu görmüş.

Çok teşekkür ederim tekrar yardımlarınız için.

• 50 metre de şişeyi kıramaması imkansız ben 150 metrede kaç kere kırdım soda şişesini
    büyük ihtimal şişeyi sıyırıp geçmiştir. oda şişeyi devirmiştir.
    oluyor böyle olaylar işte ama genede mod 125 iyi bir magnum silahtır silahınıza güvenin . hayırlı olsun yay eskimesi konusu açmışsınız hiç kafanıza dert etmeyin sizi uzun süre idare eder 1500-2000 atıştan sonra hafif yumuşar dahada güzel olur. 5000 atış ta bile çok sorun çıkarmaz baktınız performans düştü ya aldığınız yere ya da hatsana götürün ya da buişden anlarsanız siz sökün 30-40 tl ye silahınız sıfırlanır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• geçmiş olsun,dünya çapında tanınan hatsanda maalesef kalite standartı yok benim mod99 da namlu düşme sorunu vardı poşedini ilk ben açmıştım nasıl olurda üretim hatalı ürenleri piyasaya sürüyorlar hiç mi kontrol edilmiyor anlamak güç bende değiştirdim şuan sorun yok tavsiyem mümkümse görüp deneyerek almak

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Hatsan malesef özellikle son zamanlarda bilhassa havalı silahta hatalı ürünler çıkarmaya başladı.

Namlu ucu pasosu standarda göre açılmayan, dolum ucu pasosu standarda uymayan kısaca standardı olmayan ürünlere alışmıştık ama artık hatalı çıkan ürünleride sıklıkla duyar olduk.

Geçen hafta Ankarada bir arkadaş at44 aldı. 50 metrede atışlar 15-20 cm dağılıyordu. Fabrikaya gönderdi yenisiyle değiştirdiler sorun çözüldü ama arkadaş ödediği kargo parasını ve kaçan hevesini bilir.

• bende de mod 125 snipper vardı namlu pamuk tarlası gibiydi eğriliğini elle ve gözle görüp hissedebiliyordum bu yüzden hatsanı hep kınıyorum o silahıda değiştirmedim göndersem değişirlerdi buna eminim ama illaki silahın müşteriye satılıp geri iade edilmesimi dava hatsan a göre evet bana göre hayır müşteriyi enayi yerine koyan bir iş yerini şiddetle kınıyorum mallarınıda almıyorum kusura bakmayın arkadaşlar benim düşüncelerim bu , insan bir kontrol eder atış yapar vss adamlar nasıl vidaları takılıyor yallah satışa varmı boyle bedavadan satış sonrasında da müşteri uyanırsa geri iade alırız uyanmaz sa enayi ya kalır silah diye düşünülerek satılıyor bende buna acayip bozuluyorum, eğerki ben biraz daha hatsan alsaydım kesin mahkemelik olurdum o yüzden almıyorum ürünlerini.

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• bende de mod 125 snipper vardı namlu pamuk tarlası gibiydi eğriliğini elle ve gözle görüp hissedebiliyordum bu yüzden hatsanı hep kınıyorum o silahıda değiştirmedim göndersem değişirlerdi buna eminim ama illaki silahın müşteriye satılıp geri iade edilmesimi dava hatsan a göre evet bana göre hayır müşteriyi enayi yerine koyan bir iş yerini şiddetle kınıyorum mallarınıda almıyorum kusura bakmayın arkadaşlar benim düşüncelerim bu , insan bir kontrol eder atış yapar vss adamlar nasıl vidaları takılıyor yallah satışa varmı boyle bedavadan satış sonrasında da müşteri uyanırsa geri iade alırız uyanmaz sa enayi ya kalır silah diye düşünülerek satılıyor bende buna acayip bozuluyorum, eğerki ben biraz daha hatsan alsaydım kesin mahkemelik olurdum o yüzden almıyorum ürünlerini.

Geri neden göndermiyorsunuz? Bu sizin hakkınız..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Kerberos ().

• uğraşmak istemiyorum zaten o silahıda hediye ettim arkadaşıma öyleliğine kullanıyor

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR