Bajaj pulsar 200ns

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,

Küçüklüğümden beri motosikletlere karşı aşırı ilgim var. Ama öğrencilik ve ailevi nedenlerden dolayı bir türlü kendime ait sevdiğim bir motosikletim olmadı. Şimdilerde bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bir kaç bin km'lik scooter ayrıca bir kaç aylık da 125 cc vitesli motosiklet tecrübem oldu. Supersport motorları çok beğeniyorum ama o seviyeye geçmeden önce nispeten daha küçük beygir gücüne sahip bir naked motosiklet tecrübem olsun istedim. Hem biraz pratik yapmış hem de farklı modeller denemiş olurum diye düşündüm. 145 kiloluk bir motorun beni yormayacağını düşünüyorum. 182 cm, 75 kiloluk küçük bi şeyim :P Araştırırken hint üretimi Bajaj firmasını buldum. Dünya'da çokça popüler olan ktm duke motosikletlerinin de üretimini yapıyormuş. Barkın Bayoğlu'nun (Altın elbiseli adam) incelemesini izledim. Abinin epeyce hoşuna gitmiş bu motor. Gerek şehir içi gerekse kısa mesafelerde güzel kıvrak bir motora benziyor. Ancak beni endişelendiren konu yedek parça sıkıntısı. Motor daha yeni piyasaya sürüldüğü için hakkında çok fazla bilgi bulamadım. Forumdaki abilerimden bu motor hakkında bilgi sahibi olanlar var mıdır acaba? Ya da cebi çok zorlamayacak başka naked alternatifler de olabilir. Bir de ekipman için 1000 lira civarı bir bütçe düşünüyorum. Sizce bu miktar yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler :)

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Toplam bütçeniz nedir ? Motor için.

Zoraki Hp-01 Light 4.5mm :love:

• Bu motorun sıfırı 7500 tl civarı. Diğer alternatifler bu fiyattan daha fazla ya da bu civarlarda olursa bu motoru tercih ederim büyük ihtimalle. Yani üst limitim bu civarlar diyebilirim.

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• 7.500 tl ye kadar çıkabilecek limitiniz varken size bu motoru kesinlikle önermem. Honda cbr 125r önerebilirim. Hyosung gt 250r( o fiyat civarlarında bulunabilir). Hocam bide insan 1.82 boyunda ufak bir şeyim demişsiniz benim boyum 1.70 :)

• Orada biraz ironi yapayım dedim :P Cbr serisi de beni cezbediyor ama çekincelerim var. Çok fazla tutulan herkesin ulaşabildiği bir model olduğu için kaza bela konusu kafamı karıştırıyor. Sokakta bi çok yeni öğrenen insanın ilk tercih ettiği motorlardan bi tanesi. Öğrenirken de illa ki bi akrobatik hareketlere girme oluyor :P Çelik şasi olduğu için kaza sonrasında onarım söz konusu olmuyor ancak Türkiye şartlarında alüminyum şasi muamelesi gösterip kaynakla falan düzeltmeye çalışıyorlar. Ayrıca güç olarak da düşük torklu bir motorun kısa süre sonra tat vermemeye başlamasından korkuyorum. :|

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Hocam bu motor tutkusu öyle bir şey ki eğer gazı açmaya merakınız varsa sonu hayabusaya kadar dayanır :) cbr ye gelince piyasası olan bir motor bugün aldınız yarın tekrar satabilirsiniz. Çelik şasi aliminyum şasiye oranla daha iyi diyebilirim. Çelik kullanmalarının sebebi zaten kaynakla çekiçlemeyle vb düzeltilebilmesi. Yuki spitzer 250 r da aliminyum şasi var mesela şaside bir problem varsa Türkiye de ki hiçbir usta yapamıyor. Tabi karar sizin yine de fakat bu ülkede süper sport her zaman avantajlı alırken de satarken de . Grenaj merakınız varsa ve 125 lik motor istiyorsanız yzf r125 güzel motor(Sesi hariç ) 8o

• Pardon bu şasi meselesini ters hatırlamışım :) Ses konusunda, tek silindir oldukları için hepsi sıkıntılı. Fır fır fır fır :D Sanırım alternatiflerin hepsini tek tek eğrisiyle doğrusuyla incelemeden karar vermem güç olucak epey.

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• cbr125 ten se bajaj daha güzel seçim olur sıkılmadan uzun süre kullanabilirsiniz hem daha heybetli hem de daha performanslı. illa japon olsun derseniz inazuma lar da herkesin beğenisini kazanmış bir motor. alternatif olarak yamaha mt125 i getiriyor türkiye ye. her yerinden kalite akan bir motor. tip olarak naked herkese hitap etmiyor ama bence kesinlikle incelemelisiniz.

[Resim Engellendi: http://www.motoetkinlik.com/wp-content/uploads/2014/06/Yamaha-MT-125-3.jpg]

[Resim Engellendi: http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2014/MT125/950-75/2014-Yamaha-MT125-EU-Anodized-Red-Static-002.jpg]

• Macera aramıyorsan Honda ps150i ya da pcx al keyfine bak.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Honda'dan şaşma derim sağlamlık ve kalite konusunda ülkemizin motorsiklet pazarında ve şartlarında en iyisidir üstelik yaygın servis ağınıda unutmamak gerekir..Piyasası en çok olan markadır..

Cbr bütçeni aşar ekonomi istiyorsan 125 cc uzun yol canavarı cbf al yaslan arkana derim birazda agresif olsun istiyorsan 150 cc olanı tavsiye ederim ayrıca ekipman,aksesuar çeşitliliği cbf için oldukça geniş seçenekte..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• cbr125 ten se bajaj daha güzel seçim olur sıkılmadan uzun süre kullanabilirsiniz hem daha heybetli hem de daha performanslı. illa japon olsun derseniz inazuma lar da herkesin beğenisini kazanmış bir motor. alternatif olarak yamaha mt125 i getiriyor türkiye ye. her yerinden kalite akan bir motor. tip olarak naked herkese hitap etmiyor ama bence kesinlikle incelemelisiniz.

[Resim Engellendi: http://www.motoetkinlik.com/wp-content/uploads/2014/06/Yamaha-MT-125-3.jpg]

[Resim Engellendi: http://cdn.yamaha-motor.eu/product_assets/2014/MT125/950-75/2014-Yamaha-MT125-EU-Anodized-Red-Static-002.jpg]

Nedense naked motorlar şu an için daha güzel gözüküyor bana. Supersport tipindeki bir motorun supersport gibi olmasını istiyorum o yüzden cbr 125 daha çok oyuncak gibi geliyor bana :P Inazuma biraz tuzlu geldi bana. Yamaha'nın çıkış fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?

Macera aramıyorsan Honda ps150i ya da pcx al keyfine bak.

Scooter motorlardan sıkıldım epey. Tork hissedebileceğim bi motosiklet daha çok mutlu eder sanki beni :)

Honda'dan şaşma derim sağlamlık ve kalite konusunda ülkemizin motorsiklet pazarında ve şartlarında en iyisidir üstelik yaygın servis ağınıda unutmamak gerekir..Piyasası en çok olan markadır..

Cbr bütçeni aşar ekonomi istiyorsan 125 cc uzun yol canavarı cbf al yaslan arkana derim birazda agresif olsun istiyorsan 150 cc olanı tavsiye ederim ayrıca ekipman,aksesuar çeşitliliği cbf için oldukça geniş seçenekte..

Cbf kullanma şansım oldu ama açıkcası pek hoşuma gitmedi. Çok düz bir motosiklet gibi geldi. Daha agresif çizgileri olan sokak motoru tarzında bir şey arıyorum :)

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Nedense naked motorlar şu an için daha güzel gözüküyor bana. Supersport tipindeki bir motorun supersport gibi olmasını istiyorum o yüzden cbr 125 daha çok oyuncak gibi geliyor bana Inazuma biraz tuzlu geldi bana. Yamaha'nın çıkış fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?

fiyat olarak sanırım 10.000 tl psikolojik sınırın altı olsun diye 9.950 yazmışlar. duke 125 i çoktan gömdüğü konuşuluyor. zaten mt nin açılımı : maximum tork. şehir içinde aralardan uçayım kaçayım derseniz geniş gidon açısı kısa dingil mesafesi vs. tam şehir içi oyuncağı.
    138kg ıslak ağırlık 15bg 12.4nm tork var.

burda bi inceleme yazısı var buyrun : Karanlık Tarafa İlk Adım Yamaha MT-125 | Moto Etkinlik

• İstediğim motor tam bu kafa. Kalite olarak zaten bilinen bir marka ama fiyat biraz yüksek geldi.

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Hangi motoru alırsan al ama ekipmanın iyi olsun, eldiven, kask, motor kotu-pantolonu (olmadı dizlik), bot. Şuan cbr 125 kullanıyorum, bajaj aklımı karıştırmıyor değil ama motoru değiştirmeyi düşünsem yine japondan şaşmam gibi geliyor.
    Tecrübe kazanıyım ilerde değiştirir iyi bir şey alırım düşüncesi varsa eğer çinli alıp tecrübe kazanabilirsin olası bir kaza durumunda masrafın az olur.

A-TAKIMI

• Enduro ya da supermoto tarzı düşünürsen Yamaha WR125 lere de bak bence. Hem boy olarak da öyle ufak tefek kalmaz. Bende CRF250L var, şehir içinde kullanıyorum. Tümsekmiş, çukurmuş, kaldırımmış her yerde gidiyor. Ayrıca yüksek olduğundan kaldırıma yakın geçmelerde ve araç aralarında geçmelerde ayna, pegler ve karter bir yere değmiyor.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Hangi motoru alırsan al ama ekipmanın iyi olsun, eldiven, kask, motor kotu-pantolonu (olmadı dizlik), bot. Şuan cbr 125 kullanıyorum, bajaj aklımı karıştırmıyor değil ama motoru değiştirmeyi düşünsem yine japondan şaşmam gibi geliyor.
    Tecrübe kazanıyım ilerde değiştirir iyi bir şey alırım düşüncesi varsa eğer çinli alıp tecrübe kazanabilirsin olası bir kaza durumunda masrafın az olur.

Ekipman işi çok daha önemli benim için. Gördüğüm kazalar sonrasında ne kadar gerekli olduğunu anladım. Daha üst seviye için küçük bir şey bakıyorum ama supersport bir motosiklet almam nerden baksanız bi 3 sene falan sürücek. O yüzden bu sürede eğlenceli bi şey istiyorum. :)

Enduro ya da supermoto tarzı düşünürsen Yamaha WR125 lere de bak bence. Hem boy olarak da öyle ufak tefek kalmaz. Bende CRF250L var, şehir içinde kullanıyorum. Tümsekmiş, çukurmuş, kaldırımmış her yerde gidiyor. Ayrıca yüksek olduğundan kaldırıma yakın geçmelerde ve araç aralarında geçmelerde ayna, pegler ve karter bir yere değmiyor.

Endurolar da epey ilgimi çekiyor :) Ama uzun yolda ne kadar verimli olur ki?

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Bu soruna Publius Ovidius Naso'nun Epistulae ex Ponto kitabından bir sözüyle karşılık vereyim izninle :)

"Gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo."

"Taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir. "

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Hahaha bu açıdan düşününce mantıklı geliyo tabi ;tacli# Seçenekler arasına enduro da ekliyorum o halde.

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir

• Bajaj yılların markası her ne kadar Türkiye'de pek bilinmesede köklü , güvenilir bir marka.
    Ktm bazı modellerini bajaj firmasına ürettiriyor,bajaj işi kaptıktan sonra neden kendi markamızla üretmiyelim dedi sanırım ve duke 200 ile benzer motor bloğuna sahip 200 ns üretti.
    Pulsar 200 Türkiyedede fiyatına göre alınabilecek en iyi motosiketlerden birisi.Duke 200 10-11 bin civarı satıldığı düşünülürse.
    Daha iyi bilgiyi kullanıcılarına sorarak alabilirsin ama ben kesinlikle tavsiye ederim.

Alternatif olarak 2.el cbr 125 olabilir.Yada bütceyi biraz zorlayarak 8.000 civarı iyi bir naket olan 2. el SYM wolf 250 alabilirsin ( benim seneye alacağım motosiklet :) ) Wolfu araştır kullanıcıları çok memnun , servis , yedek parça sorunu yok.Ve en önemlisi benim tercih nedenim 250 cc'ler içerisinde en az yakan motosiklet.

Mt 125 çok güzel motosiklet fakat o fiyat aşırı derecere uçuk.O fiyata çok temiz 2.el cbr 250 , suzuki inazuma , duke 200 , ninja 250 alınabilir.

Şuda var kim neyi önerirse önersin tüm seçenekleri yakından gör imkan varsa sür test et içine hangisi yatarsa onu al.

• Yorumunuz için teşekkür ederim :) Başta kafamda duke 200 vardı. Ama fiyat olarak bajaj ya da 2. el cbr 125'lere göre bir üst segmentte kaldığı için bajaj düşünmüştüm. Detaylı araştırınca firma olarak bir sıkıntı çıkarmayacaklarına da inandım.

Çocukluk hayalimi gerçekleştireceğim için büyük bi heyecan ve heves var o yüzden bu kararsızlık kusura bakmayın ^^ Yıllarca korumasız, kasksız, eldivensiz, Allah'a emanet giden motosikletlere ve onların kazalarına şahit olan babam yüzünden ukte olarak kaldı içimde. Hâlâ sürtüşme yaşıyoruz ama havalı silaha başlama konusunda da epey arıza çıkmıştı evde :P 2007 yılından beri elimden tüfek tabanca eksik olmamasına rağmen bu forumun yarattığı bilinç sayesinde hiç bir kaza yaşamadım. Bu bilince motosiklet konusunda da inandırana kadar zorlu bi süreç yaşayacağız gibi görünüyor :P Sanırım ailelerin gözünde hep çocuk olarak kalıyoruz ^^

Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir