Volvo Tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Volvo kullanan veya geçmişte bu otomobili kullanan arkadaşların ve abilerimin tavsiyelerini bekliyorum işim için ek bir araç düşünüyordum malum yerli araçların ikinci elleri hakettiğinden fazla bir düzeyde seyrediyor bu sebepten ötürü modelli araçlara ayıracağım yüksek fiyat yerine İsveç'li bir güzelde gözüm kaldı..Üstelik bütçemden Volvo'ya vereceğim rakamın geri kalanına ithal bir pcp ve bir kaç ekipman almak istiyorum..Gözüme kestirdiğim Volvo'lar 06 plakalı zira son 2 aracımda Ankara arabası ve plakalıydı şahsen Ankara arabaları daha diri oluyor..Araçların plakalarından tramer,hasar vs gibi bilgileri sorguladığımda her iki araçta maddi hasarlı kaza kaydına sahip birisinde kapı,kaput değişiminden dolayı ağır hasar kaydı var orjinal servisinde ön kapı,kaput değişimi geçirmiş diğeri ise ufak çapta sürtmeden dolayı hasar kaydına sahip bu durumu dert etmiyorum baktığım modellerden Volvo V70 en beğendiğim araç oldu sadece km'nin 225.000 olması düşündürüyor diğer baktığım Volvo S40 modeli ise 116.000 km'de görünüyor..

Bakmış olduğum Volvo V70 T5 modeli 2.3 motor olup 2003 model 250 hp ve yarı otomatik şanzımana sahip..

Volvo S40 ise 2004 model olup 1.6 motor,manuel vites ve 100 hp..

Volvo'ların genel olarak motor ömürleri hakkında bilgim yok tabi kullanımda çok önemli bu sebeple bu araçlardan kullanmış olan varsa bir kaç tavsiyede bulunabilir..Ankara'da tavsiye edebilecek olan varsa gelip oradanda araç alabilirim temiz ve bakımlı Volvo olması kaydıyla..S40,S80 ve V70 düşündüğüm modeller 2001-2004 arası bakıyorum..

İstanbul'da baktığım araçlar şunlardır..

Volvo V70

Volvo S40

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• V70'le dayım kaza yapmıştı araba pert olmasına rağmen dayımın sadece yüzü çizilmişti airbagden... Genel olarak volvoların sağlamlığını tartışmaya gerek yok zaten.

225bin km bence fazla. Hele lpg takılalı çok olmuşsa motorun da ömrünü yemiştir biraz. Ben olsam s40'dan yana tercihimi kullanırım.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Hocam selamlar 3 yıl s40 kullandım 1.6 olanından 2001 modeldi çok sağlam sıkıntısız masraf çıkarmayan bir araba idi. Ama bütçeniz uygunsa s60 2.0 bir araç daha zevkli olacaktır. Yada 2.0 bit s40

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• tartışmasız volvo s 60 arkadaşımızın dediği gibi vagon yani v serisini sevemedim ama s serisinde hemfikiriz

gecen yıl 2010 model s 60 satıp başka bı araç aldım emin olun sıfır yerli otada bulamayacagınız tadı 2004--2005 model volvodan alırsınız

motora gelince benzinde minimum 1,000,000 km
    dizelde minimum 6000,000 km ömrü var tabi bunnlar bakımlı ve orjinal parçalar la mümkün

imkanınız el veriyorsa linki inceleyin Volvo S60 2.0 T 2.0 T 2004 Model 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 176162448

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• Tüm arkadaşlara fikir verdikleri için teşekkürlerimi sunuyorum..

Bugün 2 araç deneme şansım oldu 1.6 ve 2.0 S40 olanları..Model olarak S40 üzerine yoğunlaştım 2.0 olan atak ve seriydi fakat yüksek km olması ve vuruntu sesi hoşuma gitmeyince eledim..1.6 olan km olarak oldukça düşük tüp değmemiş sadece araç trafiğe ilk çıktığı sene maddi hasarlı bir kaza yaşamış çamurluk,tampon ve kapı değişmiş ve ağır hasar olarak aracın siciline işlenmiş ilk çıktığı seneki aracın değerini göz önüne alırsak ağır hasar kaydını normal karşılıyorum araçta km düşük ama aracın komple boyanmış olması beni soğuttu diyebilirim siciline işlenmeden başka kazaya karışmış olması ve sanayide toplanmış olması ihtimali takıldı aklıma..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• ustaya veya ekspere baktırın olmazsa başka bir hatası varsa çıkar arabanı. Kapı değişmişse büyük olasılıkla tavan direkleri de zarar görmüştür gerçi. Acele etmemenizde fayda var.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ustaya veya ekspere baktırın olmazsa başka bir hatası varsa çıkar arabanı. Kapı değişmişse büyük olasılıkla tavan direkleri de zarar görmüştür gerçi. Acele etmemenizde fayda var.

Şu anda acele ihtiyacım olduğu için bugün 2 araç denedim kafama yatmadı yarın 3-4 araca birden bakacağım nasipse yarın birisinde karar kılacağım gibi..

• DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• Ben de Volvo s40 1 faz 2 kullandım. 2004 model 1.6 manuel. 108 bg. Yeni kasalar 100 bg. Koltuğuna oturduğunuz andan itibaren farkını hissedersiniz. Çok memnun etti beni ve masraf çıkarmadı hiç. Yakıtı korkutucu değildi. Dikkat etmeden ortalama klima dahil 6.7 lt yakıyordum. Şehir içi ve dışı. Rekor denememde ise max 85 giderek ve mümkün olduğunca yumuşak ve frensiz kullanarak azcık şehir içi de dahil olmak üzere 5.4lt yaktım. Tabii istanbul trafiği farklı sonuç verir. Hoşuma gitmeyen yönleri ise şoför camının tek dokunuşla inerken tek dokunuşta kalkmamasıydı ki yeni kasada tüm camlarda bu özellik koyulmuştu galiba. Birde tavan kaplamasının ön cam ve arka cam bitiş yerleri kesik gibi duruyor insan bi fitil koyar. Malzeme ve işçilik harikaydı. Yalnız size tavsiyem 2005 sonrası yani faz 2 s60 2.0t almanız. Hem daha yüksek kalite ve işçilik hem de da iyi konfor. S60 faz 2'de şanzıman problemi giderilmiş harika bir cihaz. Kardeşim bir araba dergisinde test editörü olarak çalışıyor o yüzden baya bir araba gördük. Eğer düşünürseniz S60 ile yakın fiyatlarda Jaguar X-type da az km bulabilirsiniz. O da iyi fakat yedek parça ve servis biraz daha sıkıntı. S60 için f1 mclaren takımında çalışan bir Türk Mühendis vardı oraya Volvo'dan transfer olmuştu ve onun dediğine göre de S60 harika ve sorunsuz bir araç. Bu arada bu arkadaşın Volvo ile işe alım görüşmeleri 1 seneye yakın sürmüş. İnce eliyor sık dokuyor Volvo.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Alabileceğiniz en kaliteli,sağlam ve prestijli vagonludur V70. Motoru iyi bakılmışsa 2 milyon km yapar ki, 250.000 km olması ürkütmesin bu arabalar motor bakımından da en az çeliği kadar sağlamdır. Ben uzun süre kullandım. Adana Mersin arası Buzdolabi, çamaşır makinası bile götürdüm yazlığa. Ava gittim,araziye çıktım otobanda zaten süratte hiçbir sıkıntısı yoktu. Vagonlu araba sonuçta bu sebeple amaca göre karar verin derim. Benim gibi her işte koşturayım yıkayıp piyasa bile yaparım derseniz tavsiye ederim. Neden sattığıma gelince biraz küçük arabaya bineyim dedim ama yine olmadı şuan Nissan Primera Traveller (Vagon) var. Babam kullanıyor 1998 model olmasına rağmen 135.000 km'de, cam gibi kıyamıyorum satmaya satsam alacağım araba tekrar V70 olacak.

Weihrauch HW 97 kt Thumbhole * V-Mach
    Hawke Panaroma IR 4*12-50 AO
    Hawke Panaroma EV 4*12-50
    Dan Wesson Revolver 6'' Silwer
    Umarex Tanfoglio Witness 1911 Full Metal
    Sumatra Reservior 6,35 Lever Action. (Ex.)

• Alabileceğiniz en kaliteli,sağlam ve prestijli vagonludur V70. Motoru iyi bakılmışsa 2 milyon km yapar ki, 250.000 km olması ürkütmesin bu arabalar motor bakımından da en az çeliği kadar sağlamdır. Ben uzun süre kullandım. Adana Mersin arası Buzdolabi, çamaşır makinası bile götürdüm yazlığa. Ava gittim,araziye çıktım otobanda zaten süratte hiçbir sıkıntısı yoktu. Vagonlu araba sonuçta bu sebeple amaca göre karar verin derim. Benim gibi her işte koşturayım yıkayıp piyasa bile yaparım derseniz tavsiye ederim. Neden sattığıma gelince biraz küçük arabaya bineyim dedim ama yine olmadı şuan Nissan Primera Traveller (Vagon) var. Babam kullanıyor 1998 model olmasına rağmen 135.000 km'de, cam gibi kıyamıyorum satmaya satsam alacağım araba tekrar V70 olacak.

Çok teşekkür ediyorum açıklamalarınız için zaten en başından beri aklımı çelen V70 idi ama km'sinin 250 bin olması korkutmuştu Sw segmentinin en güçlü aracı bu..Bagaj hacmi inanılmaz diğer Sw'lar yanında çocuk gibi kalıyor desem yeridir..Değerli önerileriniz üzerine bu aracı yeniden radarıma alıyorum zaten S40'ların hangisine baktıysam otomatik olanların bir çoğunda vuruntu sesi veya yığılma mevcut idi motoru sağlam olanların ise pert kayıtları çıkması Volvo düşüncemin rafa kalkmasına sebep olacaktı 2 gündür başka araçlara göz atıyordum ibre şu anda yeniden V70'e dönmüş vaziyette :D

• Vagon derseniz V70 harikadır. Ayrıca o bagaj kapağının dik olması da tam bir Volvo özelliği. Sonradan bozdular. 2003 V70 olan araç eski S60'ın vagonudur. Sanırım 2008 ve sonrası şimdiki S80'in vagonu oldu. Enver bey'in de dediği gibi temiz ve iyi bakılmış Volvo km olarak korkutmasın sizi. Yalnız yeni çıkan V40 test arabası ya kötü kullanılmıştı ya da başka bir problemi vardı 4 kapısından da takır takır ses geliyordu çabuk dökülcekmiş izlenimi verdi ybuna rağmen onu da beğendim. Test arabaları biraz fazla zorlanıyor ve hor kullanılmış oluyor genelde.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#