hatsan- diana arası benzerlik

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • beyler benmi yanlıyorum yoksa hatsan ile diana markasının üretttiği tüfekler arasında bir benzerlik mi var ! sanki renault-dacia da olduğu gibi sanki hatsan diana nın alt markasıymış gibi bir hisse kapıldım. ne kadar doğru yada yanlış bilmiyorum.

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• Honda-tofaş olabilirmi :)
    yada cümledeki ''tofaş'' ı değiştirmeden honda kısmında yukarıya doğru oynayabiliriz belkide.. :D

• mesela diana p1000 ile hatsan galaktian görsel açıdan çok benzerlik gösteriyor. üstelik ikisnin de 4 modelinin olması ve ikisninde modeller arası görsel farkların benzer olması tesadüf mü ?

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• belki görüntüde esinlenmişlerdir.. ama dediğin gibi diana renault ise, bu hatsan'ın dacia olacağı anlamına gelmez yinede :)

• belki görüntüde esinlenmişlerdir.. ama dediğin gibi diana renault ise, bu hatsan'ın dacia olacağı anlamına gelmez yinede :)

abi haklısın, zaten böyle olmasa hatsan yerine diana alırdım ama şimdi koltugun üzerinde bt 65 duruyor. bu şu şekilkde olmuş da olabilir ; diana-hatsan beraber bir tüfek geliştirip daha sonra ana tema üzerinde markalar kendi farklarını ortaya koyup satışa sunmuşta olabilir. ( bu dönemde bütün araba firmaları ortak araç üretiyor . '' buna mecedes de dahil '' )

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• vallahi ben daha derine inemiyeceğim, pek fazla bilgim yok, ama söylediklerine ihtimal veremiyorum..

çalışma prensipleri-işe bakışları çok farklı en başta..
    bi yanda kalite için uğraşan bir firma, diğer yandan halk ekmek fabrikası ayarında bir mantıkla halka hizmet prensibi :) (yanlış anlaşılmasın da)

bu fark bile aynı merkezden beslenmediklerini gösterir bence.. :thumbup:

• Diana p1000'i ürettikten 3 yıl sonra Hatsan Galatianı piyasaya sürdü.
    Diana p1000 de hızlı dolum özelliği olmamakla birlikte Diana'nın ilk pcp tüfeğiyken Hatsan 2008 den bu yana pcp tüfek üreten bir firmaydı.
    Diana daha ilk üretiminde belli bir kalite standardını yakalamışken Hatsan üzerimizde deneye yanıla (2008-2014 arası) yine belli bir mesafe kaydetti.
    Diana bir modeli 20 yıldır aynı kalitede üretmeye devam ederken, Hatsan aynı tüfeği s,lw,lwx,sb,w,88,99,1000x...... şeklinde boyayıp boyayıp satar.
    Hatsan sadece havalı değil ateşli sektöründe de olduğundan yivsiz av tüfeklerindeki bloğu bahsettiğiniz model pcpsne uyarlamış, Diananın bildiğim kadarıyla o taraklarda bezi yok.

• Şunu da ekleyeyim, okuduğum kadarıyla galatian diana p1000'den daha başarılı bir silah :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Çok bir benzerlikleri yok aslında gerek işçilik gerek stabilite gerekse dayanıklılık açısından Diana maalesef 3-4 göbek öndedir.
    (malesef diyorum hatsanın daha çok yükselmesini kaliteyi tam olarak oturtması için) yoksa hem hatsan hemde diana bu hobide benim vazgeçilmezimdir. ikisininde hastayım vesselam
    Sizin anlatmak istediğiniz şey eğer Hatsan dianayı mı kopyaladı ise Hatsanın elimdekimodelleri daha çok kendine özgü yapıdadır yani endemik tür diyelim. Tabiki firmalar arasında ufak tefek esinlenmeler olabilir.
    yalnız ben bugün bir kopya satın aldım işte hemde bu harbi kopyadır diye sırf incelemek için. Kral demon yada alttan kırma kral magnum diye geçiyor. nerdeyse gamo cfx royale i kopyalamışlar tek farkla yayı daha sert. benim kullandığım royale cfx daha yumuşaktı. bakalım yarın arazide onun gibi isabet sağlayabilecekmi.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• hatsana gezi düzenliyelim site olarak ziyarek etsek fikir alış verişi faydalı olur mu istek düşüncelerimizi aktarsak düşüncelerini öğrensek ya beklentimiz olur hatsanda AA vs gibi istikrarlı üretim yapacak yada hiç beklentiye girmesek

kral bull pup .22
    stoeger atac suppressor .22
    hatsan mod 99 .22
    tacvectör optic 10-40x60 satılık

• İç piyasa hatsan için bişey ifade etmez:D Hem kim isterki hatsan AA gibi kaliteli tüfek yapsın.İthal silahlar varken kim almak ister yerli:D:D:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• bence bukadar ilgili bilgili hobici varken hatsan bir AA bir FX vs yapsın ve bunu hobiciler teyit etsin ve tabiki görsellikde oldumu alınır yani bora 12 gibi tüfeği yapan eniyi havalılarıda yapar diyorum

kral bull pup .22
    hatsan mod 99 .22

• İstese bence zaten yapar, bu anlamda kabiliyetleri var; ama Hatsan böyle bir pazarı tercih etmiştir bana göre..

Nitekim bugünkü teknolojide istenildiği takdirde, muazzam hassas işler çıkarmak ve bunu standarta oturtmak hiçte zor değil..

Birde anladığım kadarı ile Kalite kontrol yönetimi oluşturulmamış fabrika da, bunun yerine kalite kontrolü müşteriye bırakmışlar, ki bu yüzden bizim servis dediğimiz ama hakikatte ''müşteri kalite kontrol mekanizması'' olan sistemden geri dönen ürünler itiraz edilmeden kabul ediliyor :)

aslında bu daha maliyetli olsada; dediğimiz gibi Hatsan böylesini tercih ediyor..

• yani bence kendi işimden biliyorum diesel e ürün yapıyoruz diesel de kabaca diyyim bir normal ürünler var birde daha üst kesime diyelim daha fiyatlı black gold serisi var yüksek kalite yüksek fiyat yada hugo boss ekonomik olarak üç kesime ürün üretip satmakta hatsan da yapabilir şuan mevcut ürünlere ilaveten AA DAYSATE vs ayarında yapar az üretir der 2800 tl ama bilirizki bu parayı verince ithal emsallerine denk hatta daha iyisini aldık

kral bull pup .22
    hatsan mod 99 .22

• olabilir aslında, kendi iç markalarını oluşturabilir hatta..
    vestel ve regal gibi başka bir örnek verirsek :)

ama napcan gari, istemiyor adamlar demek ki 8|

• hatsanın maalesef böyle bir derdi yok. geçmiş senelerde çok tartışıldı. bu hobinin duayenleri diyebiliceğimiz insanlar hatsanın sahipleriyle fikir alışverişleri yaptı. sonuç olarak hatsan yine bildiğini okudu. orta kalite tüfeklerin olduğu bi kulvarı tercih ettiler. isteseler en kralı çıkar o fabrikadan :) webleyi satın alan bir firma kalitenin aslında ne olduğunu zaten çok net bilir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177