NORİCA COMANDO

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bir incelemede de ben bulunayım dedim.Tüfeğimiz Norica Comando 4.5 mm.Bu oldukça ilginç bir tüfek.Tüfeğin ağırlığı 2.5 kg civarı.Kundağı portatif diye tabir edilen bir model.Kundak kapalı iken 79 cm ,kundağı açık iken 97 cm oluyor.Kurmak oldukça kolay.Sanırım tasarımcılar bunu çocuklar için tasarlanmış diyebilirim.Çünkü 10 yaşında bir oğlum var ve çok rahatlıkla kurabiliyor.
    Tüfek akşam elime ulaştığı için fazla deneme şansım olmadı,ama balkondan 22 m ileride ve 30 m ileride iki adet aydınlatma direği var ve atışlarda 5/5 ve 5/4 gibi oranlarda vurdum ve bana sorarsanız gayet isabetli diyebilirim.
    İşçilik kalitesine bakınca, yerli üreticilerimizden bir tık daha iyi diyebilirim.Tüfeğin yayını değiştirmeyi düşündüm.Kundak 3 vida ile tamamen ayrıldı.Yayı değiştirmek için önce yay tutucu parçanın yanındaki pimler çıkarıldıktan sonra bir aparat yardımı ile tetik mekanizmasını çıkarıp yaya ulaşabiliiyorsunuz.
    Tetik mekanizmasına gelince ilk defa gördüğüm oldukça basit ve kullanışlı bir mekanizma ve bence gayet başarılı.
    Bu tüfeği katlayıp arabanın bagajına koyup piknikte kimseyi korkutmadan vakit geçirilebilirsiniz.Bence çok hoş bir dizayn olmasına rağmen pek rağbet görmemiş bir tüfek.
    Benim açımdan en sıkıntılı olay ise emniyetinin olmayışı.o yüzden mümkün olduğunca tetik disiplinine sahip insanların kullanması doğru olur.
    Aklıma gelen ve takılan herşeyi yazdım ,umarım fazla gevezelik edip başınız ağrıtmamışımdır.
    airgunturk.com/attachment/8440/
    airgunturk.com/attachment/8441/
    airgunturk.com/attachment/8442/
    airgunturk.com/attachment/8443/
    airgunturk.com/attachment/8444/
    airgunturk.com/attachment/8445/

Niksan tacto sb ----- ------------5.5--4,5mm

Huğlu Effecto pro---------------------------5.5mm

Diana mod 46 c -----------------------------4,5mm
    Sheridan 342 Multipump(1978-1979 )- 5.0 mm
    Zoraki ultra hp 02 mod aşamasında---- 4.5mm
    Cybergun colt 1911 CO2------------------- 4.5 mm
    Umarex H&K Usp CO2 -------------------- 4.5 mm

ASG cz75 CO2----------------------------4.5mm

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen daciabmw ().

• Tüfekte sadelik basitlik her zaman iyidir. Toplanabilen dipçiklere de hastayım zaten :) Güle güle kullanın.

• Aynı fikirdeyim,oldukça keyifli ve kullanışlı bir tüfek,sağolun.

Niksan tacto sb ----- ------------5.5--4,5mm

Huğlu Effecto pro---------------------------5.5mm

Diana mod 46 c -----------------------------4,5mm
    Sheridan 342 Multipump(1978-1979 )- 5.0 mm
    Zoraki ultra hp 02 mod aşamasında---- 4.5mm
    Cybergun colt 1911 CO2------------------- 4.5 mm
    Umarex H&K Usp CO2 -------------------- 4.5 mm

ASG cz75 CO2----------------------------4.5mm

• Tam eğlencelik plinking tüfeği bence...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Elinize sağlık, seyyar dipçiği görünce bir an askerde araç muhafızı çıktığım günler geldi aklıma