Hatsan Galatian I (Regülatörlü)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Bugün Mustafa Ekiz arkadaşımızın tüfeğim için yaptığı regülatörü denemeye gittim. Hava kötü ve rüzgarlıydı onun için çok fazla atış yapamadım. Şimdilik 50 metre grupmanlarımı paylaşıyorum, daha sonra buradan daha fazla grupman paylaşmaya çalışacağım. soldaki 30gr ince Mehmet ile, sağdaki ise 19gr H&N baracuda hunter extreme ile yapıldı. sağdaki hedef kağıdının en üstünde bulunan atışı hesaba katmayın o hatalı bir atıştı. soldaki hedefte kopan parçanın sebebi ise yan yana 2 pelet denk gelmesidir.

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Alper eline sağlık.grupman 50 metre için biraz fazla dağılmış.18 grn jsb ile de deneme yapsaymışsın keşke.ama 10 atışın 4 cm alana toplanması regülatörün farkını ortaya çıkarıyor.birde birdahaki sefere 30 regüle atışı,yanı 205-120 bar arası olan atışlarının hepsini 50 metreye at,asıl ozaman regülatörün ne işe yaradığı daha net anlaşılacaktır.güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah.

• H&N gerçekten kaliteli pellet. En güzel atışlar iyi tüfek iyi pellet ve iyi atıcı kombinasyonuyla çıkıyor.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• aynen,hn baracuda hunter yerine baracuda match 21 grn kullansa çok daha küçük grupman olurdu.

• Alper eline sağlık.grupman 50 metre için biraz fazla dağılmış.18 grn jsb ile de deneme yapsaymışsın keşke.ama 10 atışın 4 cm alana toplanması regülatörün farkını ortaya çıkarıyor.birde birdahaki sefere 30 regüle atışı,yanı 205-120 bar arası olan atışlarının hepsini 50 metreye at,asıl ozaman regülatörün ne işe yaradığı daha net anlaşılacaktır.güle güle kazasız belasız kullanırsın inşallah.

ellerine sağlık dostum, doğru söylüyorsun bir dahaki sefere dediğin gibi yapayım daha değerlendirilebilir bi sonuç olur ama 205-120 arası 30 değil 24 atış yapıyor. çeşitli peletlerle deniycem zaten ilk fırsatta. bu arada ben acemiyim onun için atıcının beceriksizliğini de göz önüne alın ;)

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Tek saçma dene jsb 18.13 gr zaman ve para kazanırsın.
    alternatif HN baracuda match 21,14 gr.
    Birde senin incemehmet 30,25 gr isteğin vardı onlar regülatörden sonra sanırım artık tüfeğine çok ağır gelir.

Grupman işine gelince regülatörsüz marauderle 33 mt oturak 2.5 ltlik boş pet şişe destekli atışlarım ince Mehmet ve jsb 18.13 gr de 1 şarjör tek delik olmuştu. İnce mehmetle delik çapı 1,5 cm kadardı ama jsb de yarım papatyayı andıran küçük bir delik vardı. Yani sizinkiler fazla dağılmış saçma faktörü çok önemli birde siz tüfeği oynatmışşınız gibi geldi.

Yukardaki saçmalar ile çok daha iyisini yakalarsın emin olun.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• 27 graini 780-790 aralığında 28 tane atar durumda bu tüfek.bu şekilde ayarladım,18 grainide 930-940 aralığında atıyor.gücü artırdığım için atış sayısı düştü doğal olarak.

• Mustafa arkadaşla daha önce görüşmüştüm 30,25 grainleri istemişti benden onlar ağır gelirmi bu regülatörlü hali ile?
    Ben marauder varken en iyi 2. grupman performansını incemehmet 30,25 gr ile yakalamıştım ama uzun mesafede çok düşme yaşıyorum diye jsb 18,13 kullanmaya karar verdim sonra elimde bulunan tüm farklı saçmaları sattım HN baracuda match 21.14 grainler dahil.

Daha önce yazdığım ince Mehmet grupmanı tesadüf değil çünkü yaptığım 5 li grupmalarda ( 7-8 deneme ) hep iyi sonuçlar elde etmiştim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Mustafa arkadaşla daha önce görüşmüştüm 30,25 grainleri istemişti benden onlar ağır gelirmi bu regülatörlü hali ile?
    Ben marauder varken en iyi 2. grupman performansını incemehmet 30,25 gr ile yakalamıştım ama uzun mesafede çok düşme yaşıyorum diye jsb 18,13 kullanmaya karar verdim sonra elimde bulunan tüm farklı saçmaları sattım HN baracuda match 21.14 grainler dahil.

Daha önce yazdığım ince Mehmet grupmanı tesadüf değil çünkü yaptığım 5 li grupmalarda ( 7-8 deneme ) hep iyi sonuçlar elde etmiştim.

eğer tüfeğin gücünü biraz daha artırıp 30 grni 800 atacak şekle getirirsek düşme okadar olmaz.çok rahat 200 metre için kullanılabilir.

• 27 graini 780-790 aralığında 28 tane atar durumda bu tüfek.bu şekilde ayarladım,18 grainide 930-940 aralığında atıyor.gücü artırdığım için atış sayısı düştü doğal olarak.

30 grain ince Mehmet ile kullanıcam ve her dolumda 2 şarjör (28 atış) atış yapmak istiyorum dediğim için Mustafayı zorlamış oldum biraz ;)
    ama sağolsun isteğime en yakın sonuçları alabileceğim şekilde ayarladı regülatörümü. zaten 18 grain kullancam desem çok rahat 30-35 atış yapabilir şekilde ayarlardı. elimdeki pelletler bittikten sonra belki herkes gibi bende 21 yada 18 grain pelletlere geçersem Mustafayı tekrar rahatsız ederim :D

Bu arada herkese iyi bayramlar! :)

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Bugün küçük bi boşluk bulup yine atışa gittim ve bu sefer Mustafanın dediği gibi yaptım, yani tüpü doldurdum ve 28 atış yaptım hedefe. işte 50 metre, rüzgarlı havada yaptığım 28 atışlık grupmanlar. Soldaki jsb 18,13 grain, sağdaki de 30 grain ince Mehmet. bu arada ince Mehmet ile jsb arasında 1 dot fark var 50 metrede.
    205 bar olarak doldurdum tüpü ve tam 28 atış yaptı regülatörlü. 28 atış sonrası basınç 115 bar civarında oluyor. tekrar eline sağlık Mustafa :thumbup:

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4

• Güle kullan Alper,dikkat edersen yukarı aşağı doğru 4cm yapmış,ama sağa sola doğru çok fazla açılmış,rüzgar da olabilir yada biraz daha antreman yapman lazım.0zaman 28 atışın hepsini en fazla 2.5cm e toplarsın.enazından burada basınç değişiminden kaynaklanan yukarı aşağı doğru açılmanın regülatör sayesinde en aza inmiş olduğu anlaşılıyor ve sağlıklı çalıştığını gösteriyor.

• ince mehmet niye bukadar dağıtmış onu anlamadım ben esas?

• evet bende şaşırdım, rüzgarlı havada ince Mehmetler daha toplu olur diye tahmin etmiştim ama ?(

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4