kral magnum altdan kırma tüfeğe modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba üstadatlar bendeki kral magnum tüfeğe 4.5 mm. altdan kırma bu alete hatsan mod 125 yayı taktım vede başarılı oldum nasıl kendi yayı 33 spirdi bende 43 spir olan yayın 10 spirini kestim vede düzledim yay tutucudaki o kademeli merdiven gibi olan plastik parçayıda çıkarttım ve yayı taktım sonuç 1.9 mm kalınlığındaki sunta parçasını 2 mt den deliyor arkasını patlatıp cıkıyor tabi şimdilik yeşil greside unutmadım bu arada isabet olayıda bozulmadı hala nokta atıyo dürbünsüz mubarek maaşallahı var nazar değmesin yay titremeside gitti bu arada ama şimdilik sonrasını bilmem gözlem licem herkeze başarılı vede kazasız atışlar dilerim :thumbup:

• arkadaşım hatsan yayını yay çekicine nasıl takdığını anlıyorum da, yay tutucu suna nasıl geçirdin yayın diğer ucunu onu anlıyamadım,bunu neden mi soruyorum?
    sana gönderdiğim yay varya, kral magnumun yay tutucusuna olmadı da ordan biliyorum :) tahmin ettiğim gibi çaka çaka mı taktın nasıl yaptın?
    ek bir soru daha, yayı takarken hiç zorlanmadın deyilmi?yani bidon kapağı takmak kadar kolay oldu da diyebilirmiyiz yay montaj işlemi bittiğinde?bu önemli bir vakka

• müthiş seni tebrik ederim.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• abi senin bana yolladıgın yay mod 70 yayıydı onu mod 70 tüfeğe taktım bu yay mod 125 yayı yani yay ucu agırlığına aynı eski yayı gibi cuk diye oturuyo cünkü iç çaplarında hiç bir fark yok sadece tel kalınlığı biraz kalın yani kralın yay teli 3.20 idi 125 in ise yanılmıyosam 3.5 iç çapları aynı dış capı ise bir iki milim kalın oda orun yapmadı birde hatsan yayı 43 spirdi kral ise 33 doğal olarak uzunlukdan dolayı sıgmadı bende hatsan mod 125 yayını 33 spir e kestim ve kralın yay tutucusundaki pplastik merdicen şeklinde hani senin bana 3 - 4 cm lik su borusu koy dedğin parçayı cıkarttım ve yay sade 5 santim pistondan dışarıda kaldı bende onu biladere güzelcen bastrıttım içine ve pimi taktım dikkatli bir şekilde kontrrollü olarak kurma koluna asıldım yamulma olayı olmaması için baktım sorun yok kurul atış yaptım isabet tamam bir daha kurdum baktım yine kurulmada sorun yok yalnız kurulum işleminin son kısmı çok az zorluyo ama kurulu yo zamanla oda geçer :) sonra delicileğe baktım 2 metreden 2.9 cmlik suntayı arkasından patlatıyo harika oldu sabah olsun diye can atıyom bir kaç atış yapıcam denicem ben bu makinaya hasta oldum abi isteğin gibi yapabiliyon sorun olursada eski yayı parçaları duruyo tekrar eski haline getiririm neyse herkeze iyi atışlar

• şimdi aradan 4 cm lik bir parça çıkartın ama yay uzunluğu eski yay ile aynı :him:s böyle olunca o yayı takman adeta çocuk işi.çünkü eski yay ile sipir saysı aynı ve sen o 4cm lik ek parçayı çıkarmaışsın.çıkarmışsın böyle olunca pistonun hareket alanını daha çok uzatmışsın, ama yay bir yere kar o pistonu ileriye kadar iter,yani piston 4 cm daha geri den ilereriye doğru haraket ediyor,böyle olunca basınç daha çok artacak ama yay kısa geliyor,belirli mesfeden sonra piston yaysız karşı tarafa çarpıyor.bundan dolayı çift taraflı tepme daha az olur,
    ama iş böyle olunca senin kestiğin yay nasıl piston ile beraber karşı duvara çarpıyor onu kestiremiyorum,burda güç düşmesi gerekirken askine güç düşmesi artışı olmuş, senin söylediğine göre çünkü herşey normal sen aradaki 4cm lik parçayı çıkarıyorsun zannediyorumki piston yayın gücü ileriye fırlıyor ama son noktada yay çekici nin verdiği basınç biraz daha etkisiz kalması lazım,
    çünkü kestirdiğin yay önceki yayın ölçüsü ile birebir aynı,
    kafam karıştı ustalar yardım edim,yay eski yayın ölçüsü ile aynı ama aradan 4 cm lik parça çıkartılmış,böyle olunca yay ucu ağırlığı karşı tarafa nasıl çarpıyorki nerdeyse 2cm lik tahtayı delebiliyor???değerli abilerim üstadlarım sizlerinde yorumlarını bekliyorum,

• 4cm lik parçanın çıkması pistonun daha geriye gelimesi anlamına gelmiyor. Sadece yayın normal duruşundaki tansiyonu azaltır ve sıkıştırma gücünü azaltır. O parçayla takarsa yayı eğer güç artar ve yayı takmak zorlaşabilir. Aynı zamanda yay ömrüde kısalır devamlı tansiyonlu bekleyeceği için. Pistonun izlediği mesafe yani strok değişmez.

• akşam düğüne gittik 4 ıce tea ile kendimden geçmişim,ben bu mesajı ne zaman yazdım yahu :him:s:him:s#hims#hims
    yatmaya gidiyorum eve halen akşamdan kalmayım,kavrama ve düşünme yeteneğim şuan sıfır noktaya inmiş vaziyetde herkese iyi pazarlar ;keyfs;

• o ıce tea başka ıce tea den :)
    madem öyle biz de patriotun yayını 10 sipir kessek yine eski gücünde kalırmı sizce?hem tepmesi azalacak hemde eski gücünün üstüne çıkacak?
    bu arada yayı söküp takmak çocuk işi olacak, belkide yay tutucusuna dıştan takdığımız kalın pim öbür tarafdan kendiliğinden de çıkacak iş böyle olunca,
    hepimizde biliyoruzki tüfeğin yayını takarken kan ter içinde kalıyoruz eğerki yay takma aparatı yoksa,yaylı pistonlu tüfeklerin tamamı fabrikadan bu şekilde sertlik ile biz tüketicilerin eline geçiyor,yani doğal olarak yay sıkıştırılmış vaziyetde tansiyonlu çıkıyor fabrikadan,

• Patriotun yayıyını keserseniz takmak kolaylaşır. Yay tansiyonsuz bekleyeceği için yorulması gecikir amaa güç de azalır. Bence orjinal kullanmanda fayda var hocam ;)

• +1 doğru söylüyorsun doğan kardeş ^^
    işte yukarıdaki olayda buna benzer bir olay ken tüfeğin gücünün artması kafamı karıştırdı :him:s bence bu iş dizel etkisi geçene kadar devam eder diye düşünüyorum :him:s

• abiler eski yayım tüfeğin içinde kalıyodu yani yorulmuşdu ve o parçayı takınca yay tutucu 5 cm kadar dışarıya cıkmış oluyodu ve bölelikle bastırıp yayı içine koyup öle pimi takıyodum o parça arada olmayınca eski yay hiç zorluk cıkarmadan takılabilirdi yani bende şimdi ne yaptım. yorulmuş yayın spirlerini saydım spir sayısı kadar 125 yayını kestim uzunluk olarak yorulmamış 125 yayı yorulmuş kral yayından ikiside ayı spirde olmasına rağmen 10 cm yada 7 cm felan tam hatırlamıyorum göz kararı baktım ayrıca ölçmedim neyse uzunndu yani tüfeğin içine sokunca 5 yada 7 cm kadar dışarıda kalıyodu yay tutucuyuda o plasstik parçayla takınca içine girmesi 4 kişilik iş gibi görünüyodu bende o plastik parçayı takmadım biladerle beraber 2 kişi içine soktuk ve pimini taktık bu günde 1 kutu palet attım hemen hemen ama güçde bir düşme felan yokdu inanın önceden oynadıgı bile belli olmuyodu şişenin şimdi yerinden zıplatıyo 30 40 mt de pet şişeyi içi boş ama ufak şişeyi üzel oldu arkadaşlar ben memnunum ama 1 yada 2 kutu daha gözlem yapmaya devam edicem notumu ondan sonra vericem yalnız adi saçmalarda sapma yapmaya başladı oda güçden dolayı galiba ama gamo mach pro mach magnum ve crosmanda böle sorun yok ince mehmetle su pellicanomu ne nasıl yazılıyosa onda sapma yapıyo palet saçmalıyo resmen neyse bukadar yazmak da adamı yoruyo herkeze hayırlı isabetler

• Kral çok güçlü yayı kaldırabilecek bir tüfek değil dikkatli olsan iyi edersin, tetik tırnağı kırılıp piston kurtulabiliyor haberin olsun. Tüfeği kurduktan sonra elini hemen kurma kolunun önünden kurtar, tırnağın kırılma durumunda eline kurma kolu çarpıp yaralayabilir. Daha kötüsü kendiliğinden ateş alabilir. Huylandırıyorum belki ama kimsenin zarar görmesini istemem.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• uyarıların için teşkür ederim ama ben o yayı cıkarttım eski yayını taktm çünkü hız bu tüfeğe gelmedi saçma saçmalamaya başladı aynı delikden geçen paletler 3 santim lik gurup oluşturmaya başlayınca bende eski yayını geri taktım düzeldi yani herzaman dediğim gibi ojinali herzaman en iyisi bence men modifiyeden taraftar deildim ama deneme amaçlı yapmışdım oda böle olunca artık fikrimde sabit oldu yinede teşkkür ettim

• Herkese selamlar Benim tüfeğin geçenlerde yayı kırıldı bende sökmek zorunda kaldım ve benim araştırdığım civarlarda orjinalinden bulamadım uydurma bişey aldım.Aldıktan sonra uyması için çok uğraştırdı beni torna ısıl işlem gibi birçok işlemden sonra uydurmayı başardım.yayı takarken de bir abi tavsiye verdi tavsiyesi üzerine hareketli parçalarda kullanılan beyazımsı renkte gres yağını tavsıye etti.bende silindir içine yaya ve başka hareket eden parçalarına yeteri kadar sürdüm ve taktım.Daha sonra Deneme atışlarına başladım uygulamanın üzerine performansının iyi oldugunu ve sesin azaldığını söyleyebilirim. :thumbup:

Geox gtx-120 4.5cal
    gamo ts-10 pellets .177
    gamo magnum .177
    baskomutan_59 £tabanxalı$ ?( ;tufey#
    anadoluteam.png