CO2 Tabanca tamiri yay temini

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhabalar yakın zamanda elimde bulunan walther cp88 model havalı tabancanın double action atış kabiliyetini yitirmesinden ve sadece single action ateş edebilmesinden dolayı silahı söküp tamire çalıştım. Daha evvelde silahta horoz emniyetiyle ilgili parçanın yerinden çıkmasından dolayı arızalanmış, söküp tamir etmiştim. Silahı söktüğümde tetik yayının kırıldığını bu yüzden her atışta tetiği tekrar kurmadığını gördüm. Ufak bir sıkıntı da olsa kafama takıldı bu ufak yayı tekrar nerede yaptırabilirim. Hangi sektörden bunu yaptırabilirim. Aklıma sadece saat tamircileri geldi başka çözüm önerisi olan varsa yardımlarınızdan minnet duyarım.

• walter distribütörü altunbaş a.ş Ankara da buraya gönderirseniz gerekeni yaparlar.Bende aynı sorunu yaşamıştım,hallettiler.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Zoraki hp-01 ultra----nikula 1x20x30 hedef noktalayıcı red dot
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Hatsan mod 25 supercharger
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Gamo cfx 5.5--Optima 3*9*32
    BSA SUPERSPORT 4,5 mm---Optima 3*9*44
    Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

https://www.youtube.com/channe…MMVcl5D3UaupbfiCpw/videos

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen hamilo ().

• İyi akşamlar, bildiğim kadarıyla anahtarcılar yay yapıyorlar fakat ayrıntılı bilgim yok.

• 1 milyoncu diye tabir edilen şu ucuz ürünlerin olduğu yerlerden birine git, oradan gözüne hoş gelen bir tabanca al.. muhtemelen aradığın yay onlardan bi tanesinin içinde ;)

ayrıca bulunduğun bölgede sanayide bi dolaş, halledilir diye düşünüyorum

• aynı tabancadan bende de var ben gönderdim geregini yaptılar.zaten bu ürünlerin distribitörü kendileri. 0312 212 70 61 yanlış hatırlamıyorsam şevket beydi teknik servise bakan kisi arayın yardımcı olurlar.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

• Teşekkürler silahın garantisi geçeli baya olmuştur yay işi olmazsa ankaraya gönderirim son çare zaten basit bir arıza.
    Anahtarcı hiç aklıma gelmemişti yarın oraya bir uğrarım olmadı saatçiye giderim sanayi biraz uzak kalıyor üşengeçlik işte :D

• bence önce 1 milyoncuya gidin, kesin oradaki plastik tabancaların arasında sizin aradığınız yay :)

• İyi akşamlar, bildiğim kadarıyla anahtarcılar yay yapıyorlar fakat ayrıntılı bilgim yok.

anahtarcılarda olduğunu sanmıyorum zira bende yok:)
    fakat oto sanayilerin çevresinde yay imalatı yapan yerler var kırılan parçayla giderseniz size yardımcı olurlar.

Zoraki ultra 4.5

Air arms tx 200 4.5

hw 40 air pistol 4.5

• Sanayide yaycılar var , elindeki kırık yayı gösterdiğin zaman 5 dk da sana yenisini yaparlar.

Benimde bir sorum olacak Walther ın türkiye distiribitöü hangi firma aceba ? birde cp 88 i en uygun fiyatla garantili olarak nerden alabiliriz ?

• walter distribütörü turac a.ş, avcity web sayfaları var fakat siz en uygun fiyatı bayilerinden bulursunuz.Hiçbir distribütör bayilerinin altında fiyat vermez,veya temiz ikinci ellere bakın.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

• walter distribütörü turac a.ş, avcity web sayfaları var fakat siz en uygun fiyatı bayilerinden bulursunuz.Hiçbir distribütör bayilerinin altında fiyat vermez,veya temiz ikinci ellere bakın.

Tamam cevabınız için teşekkür ederim

• olurda ileride benzer bir sıkıntı yaşıyan olursa diye sorunu nasıl çözdüğümü söyliyim karaköyde kurşunlu handa isteğe göre her türde yay çeken bir yer mevcut. Hanın kendisi zaten ya osmanlı yada bizanstan kalma bir yere yuvalanmışa benziyor içerde aşağı yukarı her çeşit metal aksamı yapabilecek 2-3 atölye var yedek parça temininde işe yarar. Asıl sorun o parçaları tabancaya monte etmede eğer hiç tecrübeniz olmadan elinizde de bi şematik yoksa hiç tamire bulaşmayın derim. Tekniker olmama rağmen şematiğe bakabaka montajda çok zorlu saatler yaşadım. toplamda 70 parçadan oluşuyor silah ateşli silhın montajın bunun yanında basit kalır ama finalde zorda olsa işi çözdüm. Hani para verseler uğraşılcak şey değil ama zaman bolluğundan insan uğraşıyor işte ^^