357 magnum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar 357 magnum mermisinin fiyatı ne kadar bilen varmı ve rahat bulabilirmiyim :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• MKE sitesinde mermi fiyatları var, magnum mermi bulamadığınızda mke nin ürettiği yerli mermileri de atabilirsiniz. (38 special ları)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 25 li bir kutunun makina kimya fiyatı takribi 33 ytl. fakat 357 ler değişik ülkelerden ithal edildiği zaman fiyat değişebiliyor.bir konuya değinmek istiyorum 357 magnum toplu içinmi soruyorsunuz desert eagle içinmi. eğer toplu silahlar içinse yukarıdaki yazım ok.ama desert eagle içinse sorun yaşarsın çünkü o silah sadece USA malı olan kovanı CROME (beyaz) kaplı olanı rahat atıyor sarı kovanlı olanlarda büyük sıkıntı yaşatıyor bilginiz olsun.makina kimyada ise her zaman crome kovan bulunmuyor.saygılar.

• toplu için soruyorum, ya gümüş ay 4inç alacam yada cm 9 sarsılmaz.

• hiç birebir gördünmü bilmiyorum ama gümüş ay çok kaba bir silah daha sonra sarsılmaz almadığına bişman olursun.

• banada gümüş ay için iyi diyen olmadı mecbur s&w lere bakıcaz .

• Bildiğim kadarıyla 357 magnum 38 lik mermi atmaz kalibre farklı diye biliyorum.Birde Desert Eagle in 44 lük yada 45 lik magnum u var biliyorum.357 magnum duymamıştım geride kalmışım sanırım. #hims

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• gümüşay ı ve birçok silahı yakından inceleme ve atış yapma fırsatım oldu. gümüş ay kaba fakat garanti bi silah dağta taşda işimi görür gibime geliyor ama belli değil belkide cm 9 sarsılmazda alabilirim.

• Bildiğim kadarıyla 357 magnum 38 lik mermi atmaz kalibre farklı diye biliyorum.Birde Desert Eagle in 44 lük yada 45 lik magnum u var biliyorum.357 magnum duymamıştım geride kalmışım sanırım. #hims

Çok kesin konuşuyorsun .357 Magnum .38 atmaz diye hiç araştırdın mı? Biliyorum ki buraya yazdım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk® ().

• 357 magnumda 38 cal.dır sadece 357 fişek barutu daha güçlüdür yoksa 38 lik mermi atar 38 cal.da 9.65mm ye tekabül eder çap olarak.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• arkadaşım, 357 magnum mermi nin fiyatına www.mkek.gov.tr den bakabilirsin.357 magnum tabanca 38 lik mermi atar. 38 lik tabanca 357 magnum mermi atamaz, diye biliyorum

• arkadaşım, 357 magnum mermi nin fiyatına www.mkek.gov.tr den bakabilirsin.357 magnum tabanca 38 lik mermi atar. 38 lik tabanca 357 magnum mermi atamaz, diye biliyorum

Çok doğru, .357 Magnum silahta .38 Special mermi kullanabilirsiniz. Daha az tepme ve daha az gürültü nedeni ile talim ve eğlemce atışlarında tercih edilen bir yöntem.
    Bunun tersi, yani .38 Special silahta .357 Magnum mermi kullanılamaz. Neredeyse iki misli fazla basınç yaratan mermi silaha zarar verebilir.
    Bunu önlemek için .357 Magnum kovanı 3.5 mm kadar daha uzun tutlmuştur.(.38 Special = 1.155", .357 Magnum = 1.290")
    Her iki merminin de çekirdek çapı .358" (9.1 mm) tir. Kovan gövdeleri ise .379" (9.62mm) dir.
    Bizde kullanılan 9.65 mm (MKE hala ısrarla kullanıyor) ölçüsünün nereden çıktığı meçhul. .38 Special merminin avrupa notasyonu 9x29 mm R dir.

• teşekürler dede bak bu iyi oldu . demekki bir bilene sormak lazım g;$i

• bayayhan yoksa siz gümüşay ın 357 sinimi almak istiyorsunuz .

• kesinlikle önermiyorum, ben öyle bi hataya bir kere düştüm, tetik mekanizması bir kere arıza yaptı, 8| iki kez fabrikasına gitti geldi ama nafile , ankarada götürmediğim tamirci kalmadı ,bi dahada toparlamadı öylecede sattım

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• arkadaşların dediği gibi gümüşay almayın,ben 44 mag. s.wesson . 6 " ve 357 mag.colt 4 " kullandım.Şu an Brezilya ROSSİ var.Çok iyi.Bulursanız, gümüşayda başka bir mag.alın

• zaten bende gümüşay alıcaksanız almayın diyicektim 357 magnum s&w alın başınız arımasın .

• sn.bayayhan, yurdumuz şartlarında silah (özellikle yivli tüfek ve tabancalar) her zaman alınabilecek aletler değildir.gerek fiyatları gerekse bürokratik işlemler yüzünden insanların özellikle zorlandığı kanaatindeyim.yaklaşık 20-25 senedir silah sahibiyim bu işlemler günden güne zorlaştırılıyor.almayı düşündüğünüz .357 çapın s&wesson 2,5" namlu uzunluğuna sahip toplu modelinden bende de var.bu güne kadar gerek kalitesinden gerekse dizaynından ,emniyet tertibatı olmaması dışında hiçbir şikayetim yok.mke kurumundada bu güne kadar bu silah çapına ait fişek olmadığını hiç görmedim.nacizane tavsiyem avrupa veya amerika menşeli orjinal .357 çap fişekten başkasınıda kullanmamaya dikkat ediniz.zaten bütün silah el kitaplarında da bu husus özellikle belirtilmiştir.(silaha ait orjinal çapta fişek kullanılması hususu).sorularınızdan bir başkasına gelince .357 çapa ait bir silah normal 38 lik tabir edilen fişekleri rahatlıkla kullanır.fakat 38 lik silahlar .357 çap fişekleri kullanamazlar.eğer emniyet tertibatı eksikliği size sorun teşkil etmiyorsa gönül rahatlığıyla torunlarınıza değerinden ve modelinden zaman içinde hiçbirşey kaybetmiyeceğinize inandığım herhangi bir namlu boyuna sahip(ki namlu boy tercihi tamamen kullanıcının inisiyatifine kalmıştır) s&wesson toplu modelinden memnun kalacağınızı düşünüyorum.şimdiden hayırlı olsun.son cümle ille toplu demezseniz beretta f92 modelinide araştırmanızı öneriririm.bana göre makenizmalı(şarjörlü) silahlar içinde darbe gücü,atış sayısı,sağlamlığı ile sınıfında en üst sıralarda yer alan haklı bir üne sahip silahtır,selamlar.hunter2