HW97K ilk defa sıfırlandı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçen hafta satın aldığım tüfeğimin hassas sıfırlamasını bugün yapabildim.
    Tüfekle birlikte gelen JSB Exact pellet kullandım. 4,50 mm 8,44 grain.
    Henüz tüfeğin hangi pelleti sevdiğini bilmiyorum. Ama elimdekiler sıfırlama sonrası aşağıdaki grubu yaptı. 25 metreden tezgah üzeri yaptığım 3 atış grubu merkezden merkeze 7 mm olarak ölçtüm.
    2014 Avrupa FT şampiyonası resmi sonuçlarına baktığımda 12 adet HW97K kullanıcısından 11 tanesi 4,52 mm, 1 tanesi ise 4,53 mm pellet kullanmış. Demek ki bu silah biraz kalın pellet seviyor. Bir sonraki atışlarıma kadar bu pelleti temin etmeye çalışacağım.

Be yourself, no matter what they say...........

Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur..!

• Tüfeğinizi zevkle kullanınız. Çok güzel bir tüfek seçmişsiniz. JSB ve H&N nin kaliteli pelletleri ile bu hobinin güzelliklerini kısa zamanda yakalarsınız.. Bende aynı tip ama 5.5 mm kalibresini kullanıyorum ve genelliklede 5.52 lik pelletler seçiyorum.

:thumbup: g;$i Air Arms S510 XTRA FAC .22 5.5mm Walnut + HAWKE SIDEWINDER SF 6-24x56 SR PRO IR

:thumbup: g;$i Weihrauch HW97 KT .22 @ Hawke Nite Eye Digital 6-24X50 SR12

• ben de bu silahla ilgileniyorum ilk izlenimler nasıl paylaşırmısınız

Bu silahı almadan önce en az 40-50 saat internette araştırma yaptım. Gerek yerli gerekse de yabancı forumlarda bu ve rakip silahlar için neler demişler okudum. En son bulduğum bu belge sayesinde kesin kararımı verdim.

EC2014_overall_results.pdf

Yukarıdaki link 2014 Avrupa FT şampiyonası sonuçları. Müsabakada 21 kişi yaylı silah kullanmış. Bu 21 kişiden 13 tanesi HW97 kullanıyor. Ancak 8 tanesi diğer marka ve modelleri kullanıyor. Avrupa'nın bu en iyi 100 sporcusunun bu işi benden daha iyi bildiğini düşündüm ve HW97K'ya karar kıldım.

İlk izlenimlerim ise şöyle:
    1. Ben yıllarca yivli tüfek kullandım, hiç birinin tetiği HW97K'nın tetiği kadar kaliteli değildi.
    2. Kundağın kalitesine şaşırdım. Kundak ahşabının deseni harika (şansıma bana öyle denk gelmiş olabilir).
    3. Tüfeğin ağırlığının 4 kg civarında olması, satın almadan önce beni çok düşündürmüştü. Ancak elime aldığımda o denli rahatsız olmadım.
    4. Silahın ilk sıfırlamada yaptığı grup ortada.

Bu silahı alırken doğru karar verdiğimi düşünüyorum, herkese de tavsiye ederim.

Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur..!

• bende birkaç aydır araştırıyorum banda en mantıklı gelen silah oldu şimdi dahada kanım ısındı sizin yorumlarınızdan sonra teşekkür ederim

• Ayrıca ben atış sehpasını da beğendim. Sanırım başka konuda bahsettiğiniz buydu.

Zoraki HP01 Ultra .177

• Ayrıca ben atış sehpasını da beğendim. Sanırım başka konuda bahsettiğiniz buydu.

10 sene kadar önce evin eski kapı kasalarından yivli tüfeğim için yapmıştım. :)

• çok güzel tüfek. hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

• beyler sıfırlamada dürbünü kaça zoomluyorsunuz .bende 3-9-40var. 25 30 mt için kaç idealdir? az ya da çok zoomlamaanın faydası ya da zararı var mı?

Weihrauch Hw 77k .22
    Hawke Sport Hd Ir 3-9x40 AO
    Gamo Black Fusion İgt Mach 1 .22
    JSB Exact Jumbo RS Diabolo 13.43

• benim bildiğim dürbün 9 kat ise 9 da ayarlaman gerekiyor