Pellet yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sevgili arkadaşlar hepimiz bir yıgın pelet kullanıyoruz bunların bir kısmını mustieem kodlu arkadaşımızın yaptığı gibi kullananları biriktiririz,biriktiren arkadaşlara geridönüşümle yeniden pelet yapabilmeleri için bir araştırma yapmak istedim nitekim bir kısmını arkadaşımızın acmış olduğu konu başlığında paylaştım.Burada daha detaylı paylaşmak istedim.
    Pellet kalıpları yurt dışında hazır olarak satılmakta, Türkiye de raslamadım,bizde de bu kalıpların çok daha iyisini yapabilecek tornacılarımız var.

Pellet dökümü

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Pelet temizlenmesi ve şekillendirme.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Zoraki hp-01 ultra----nikula 1x20x30 hedef noktalayıcı red dot
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Hatsan mod 25 supercharger
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Gamo cfx 5.5--Optima 3*9*32
    BSA SUPERSPORT 4,5 mm---Optima 3*9*44
    Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

https://www.youtube.com/channe…MMVcl5D3UaupbfiCpw/videos

• Abi cok güzel fikir ama herkesin yapabilcegi birşey değil gibi, bir cok insan sıkılır uğraşmak istemez, kucuk bir dikkatsizlikte yanıklara sebep olabilir, buharı da zehirli:) ama kendi adıma kalıp sahibi olmak isterdim.
    acaba sıcak döküm değilde soğuk presleme ile eldeedemezmiyiz bununda basit kalıpları olmazmı? Saygılar selamlar.

• Güzel araştırma olmuş tebrikler , pek çok pelet döken var ama en temiz bu videodakini gördüm.

Soğuk preslemede yapılabilir büyük ihtimalle ama onun için kurşun çubuktan kesmek gerekir , mesela 5.5 mm yapmak için 5 mm çapında kurşun çubuk bularak aynı ölçülerde kesmek gerekir sonrada kalıpda istediğimiz formata sokulabilir.

• soğuk pres kurşunun sertleşmesine neden olur, gerçi bu her malzeme için geçerlidir, moleküler sıkışma ;)

• Aslında bazı yerlerde sert pelet daha güzel olur , mesela tabancaların gücü çok fazla olmadığı için şişeye sıktığımızda bazen şişeyi kıramıyor pelet yamulup kalıyor, ama ucu çelik bilyeli kurşun pelet attığımız zaman her atışta kesin kırıyor .

• Sevgili arkadaşlar hepimiz bir yıgın pelet kullanıyoruz bunların bir kısmını mustieem kodlu arkadaşımızın yaptığı gibi kullananları biriktiririz,biriktiren arkadaşlara geridönüşümle yeniden pelet yapabilmeleri için bir araştırma yapmak istedim nitekim bir kısmını arkadaşımızın acmış olduğu konu başlığında paylaştım.Burada daha detaylı paylaşmak istedim.
    Pellet kalıpları yurt dışında hazır olarak satılmakta, Türkiye de raslamadım,bizde de bu kalıpların çok daha iyisini yapabilecek tornacılarımız var.

vallahi hocam turkıye sartarında bı kalıplardan yaptırabılseydık 3 5 kıloda kursun alıp doker doker atardık zaten eskı sacmalardan kalan kılolarca kursun bırıktırdım. hem gerı donusum olur dogaya daha az atık bırakmıs olurduk hemde herkes ıstedıgı sekılde pellet tasarlayıp kalıba dokebılırdı.

-hatsan mod 25 supercharger 5.5
    -zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• bırde bunun beslı degıl mesela bes carpı bes yırmıbeslık kalıbı olsa tek seferde 25 tane dokup sonra sıkıstırıp sekıl verebılsek hem sıkıcı olmaz hemde tek seferde bır saatte 300 500 tane pellet yapabılırdık belkı

-zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• bu sekılde dokum ıslemınde dolu dedıklerı solıd pelletlerı uretmek daha basıt gıbı sanırım ama arkası oyuk eteklı pellet modellerı bıraz ugrastırır gıbı gelıyor bana

-zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• Arkadaşlar, Pelet konusunda önemli bi noktada, silahımizın
    Sevdiği çap ölçüsü,hernekadar 4,5_5,5 densede gerek namluda
    gerekse pelette ölçü farklılikları var , bu yuzden hangi silahımız
    hangi ölçüyü seviyor bilmekte yarar var,

Solid dışındaki peletler , iki parçali kalıpla yapılıyor diye biiyorum.

'.

]