dürbün seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • birde bu pencereden bak kardeş aynısı olduğunu az çok bu resme bakarak çıkartabilirsin
    [Resim Engellendi: http://img529.imageshack.us/img529/5595/asdasdasdou51024x768ha0.th.jpg]

• hımm ya dediğim gibi tam olarak incelemediğim için bilmiyorum ama aralarda yanı rınglerın altlarında vida delikleri görmüştüm.diyelimki peki o aradakı soku abzorve edıcı şeylerden yok ozaman nolcak ;şrofls;.;#^+.

Webley patriot .22 -- 3-9x40 bushnell + tek parça ayak

Walther cp99 compact 4.5

Torun 4.5 heralde 4 sene önce almışımdır(ilk deneyimim)

Walther cp99 -- 9mm kurusıkı

Voltran f92 -- 9mm kurusıkı

• dürbünü ilk yerleştirdiğin yerin altında her 2 dürbün bileziğinde de 2 tane vida monte etme yeri varmı yokmu?
    yada 5 lik çivi ebatında tek delikmi var?

• hımm ya dediğim gibi tam olarak incelemediğim için bilmiyorum ama aralarda yanı rınglerın altlarında vida delikleri görmüştüm.diyelimki peki o aradakı soku abzorve edıcı şeylerden yok ozaman nolcak ;şrofls;.;#^+.

O zaman onun adı tek parça ayak olacak ½bay£bay`;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

35 Ytl ye 1 tane değil 1000 tane hemen almaya hazırım.Cash şayet Dampa ise

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• ;#^+. bilmiyorum valla ya tam olarak içcelemedm ahh öyleyse ozaman para çope gitti desenize ;( ya ben aslında öle 2 parçadan oluştuğunu bilmiyordum o yüzden hiç bakmadım bile peki ben bu ayağı dampayı yada herneyse :) patriotun üstünde kullansam dürbüne zarar gelir mi yada ne gibi kötü etkileri vardır ???????? :wacko:

Walther cp99 compact 4.5

• Hani arkadaşımızı eleştirmek amacı ile yazmıyorum ama dikkat ediyorum da forumu gereği gibi okumadan yapılan işlemlerden sonra çözüm için yazı yazanlar veya soru yöneltenler oldukça fazla..
    Herhalde okumayı milletçe sevmememizin doğrudan bir sonucu....

S&W 686-6

• aslında forumda çok dolanıyorum ve ilgimi çeken şeyleri okuyorum yalnız sanırm şu dampa konusndakı alt ve üst kısımların farklı olduğuna dikkat etmedim... u½%; ya ama şimdi bide bi dampayada açıkçası 150 ytl vermek istemediğimden rahat geldi böle tamam her nekdr yalnış birşey almış olsamda :) (gerçi hala gidip bakmadım bugun gidicem incelicem)sonuç olarak ben yinede bu aldığım dampa yada ayak herneyse onu kullanmayı düşünüyorum ne gibi eksikleri vardir yada zararlarını anlatırsanız sevinirim ;tacli# bide önerebileceğiniz bi dürbün varsa.....

Walther cp99 compact 4.5

• Dampa ayak alt ve üst kısımlar arasındaki şok emiciler vasıtasıyla, atış sırasındaki tepmeleri dürbüne yansıtmaz. Böylelikle hem dürbünün hem de ayarın korunmuş olur. Diğerindeyse darbeler olduğu gibi dürbününe yansır. Güçlü bir tüfekle belli bir süre sonunda dürbünün zarar görmesi kaçınılmazdır. Hafif bir dürbün kullanırsan bu zararı asgariye indirebilirsin. Hatta Gamo dürbünlerini kullan onlar havalı tüfekler için üretildiğinden çift yönlü darbeye karşı daha mukavim.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• şekil aynı böle yani g;$i veli katrancıdada 20 ytlye vardı tükenmeden önce onla aynı gibi birşey heralde bu aldığım http://img45.imageshack.us/my.php?image=dampamountbl3.jpg

verdigin resim linkindeki tek parca ayak.patriot güclü bir tüfek.dürbünün cok uzun ömürlü olacagını sanmıyorum onun üstünde.ama 150 ytl ye dampa alacagıma o paraya dürbün kırıldıkca degiştiririm diyenler var.dürbünün cok iyi degilse bence dampa alma.bu benim fikrim yani.kimse yanlış anlamasın.iyi günler

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• Hani arkadaşımızı eleştirmek amacı ile yazmıyorum ama dikkat ediyorum da forumu gereği gibi okumadan yapılan işlemlerden sonra çözüm için yazı yazanlar veya soru yöneltenler oldukça fazla..
    Herhalde okumayı milletçe sevmememizin doğrudan bir sonucu....

+1

Forumdaki yazıları okumadan sorulan soruları şahsen cevaplamıyorum artık. Hep hazıra konmak yada aldıktan sonra fikir sormak...ne kadar yanlış ! Almışsın artık..bir bardak su içmek en güzeli...

• beyler dampa sandığım sey tek parça ayakmış u½%; napalım neyse ama gittim bushnell 3-9x40 lık dürbün aldım yapıcak birşey yok eski ilk aldiğim dürbünde yine bilgisizlikten 56 ön mercekli almıştım uymadı diye bushnell aldım :) yapıcak birsey yok battım zaten bari böyle devam ediyim dedim :) neyse dürbünü 10 metreye sıfırladım atışlar baya iyi tek delik falan cikiyor ama 10 metre uygun mudur bildiğim kadarıyla 2 tane sıfrlama noktası olması lazım yanı doğru sıfrlama için bu ilk sıfırlamayı kaç metreye yapmam gerekiyor chairgun programındanda pek anlamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilicek bir arkadaş var mı???? u½%;^^:thumbdown:

Walther cp99 compact 4.5