Mod 25 supertact vortex modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,geçen hafta içerisinde vortex modifyesi yapılmış supertact nihayet elime geçti.Büyük abisi mod 125 gibi onda da bir miktar tepme mevcut.Piston salındığında çıkan metalik ses aynısı diyebilirim.Genel olarak öyle hemen dağılacak gibi durmuyor.Toplam maliyeti 310 tl tuttu.Satıcı arkadaştan modifiye ediilmiş olarak sipariş etmesini rica etmiştim sağolsun kırmadı.

Artıları
    -Mod 125'ten hafif,nişan almak çok daha kolay ve kısa sürüyor
    -Moderatör vb. aksesuarlar için namlu ucunda 1/2 unf diş hazır
    -Kurması çok kolay,kısa aralıklarla doldurup ateş edebiliyorsunuz.
    -Gücü zoraki hp 01 ultra,3 kurma ile aynı(tahmini),0,5 mm saçta aynı pellet,mesafede aynı derinlikte iz bırakıyorlar.Açıkçası daha güçlü bekliyordum.

Eksileri
    -Dürbün,reddot için kullanılacak olan montaj kanalı tek kelimeyle berbat.11mm kanal açmışlar fakat yeterince derin değil.Ayaklar ucundan zorla tutuyor.3 ayrı ayak vardı elimde hepsinde aynı sonuç.11 22 m çevirici ile denedim.Ancak sonuç alınıyor.
    -Gez ve arpacık geri tepmesi olan bir silah için çok kötü bir plastikten yapılmış.Arpacığın turuncu renkli aparatı ve onu tutan ayak kurma sırasında bile oynuyor.Plastik malzeme olduğundan hürmüz ile az az ısıtarak sabitledim.Gez deseniz sağ sol ayar kısmına hafif dokunsanız bile aşağı yıkarı oynuyor.Hiç beğenmedim komple söktüm.Mod 125'teki daha sağlam.

Dürbünsüz kullanmayı sevmediğimden,elimin altında olan nikula 2-6x28 metal gövdeli çokta kaliteli olmayan dürbünü başka masraf etmemek adına monte ettim.Resimde de göreceğiniz gibi gezi söktüm,gövdeye 4 dişlik pay ile vidalamışlar.Hemen altında kurma esnasında hareket eden bir parça geçiyor.Altı boş değilmiş.Elimdeki ayaklardan en uygun olanı monte ederken yan yatmayacak şekilde ayakları taş motoru ile biraz traşladım.Arka ayağıda ortasından 3 dişte sıkacak biçimde vida ile sabitledim.Biraz uğraştırdı ama sonuç tatmin edici oldu. 150-160 civarında atış yaptım.Oynama gevşeme olmadı,şimdilik :)

Ağır olmaması,kurma kolaylığı,nişan almasının kolay olması ve verdiği sağlamlık hissi ile zevkli bir oyuncağım daha oldu.
    Zoraki hp 01 ultrada kullandığım yasin beyden temin ettiğim moderatörü denedim.Hiçbir fark olmadı.Belki açık alanda fark edebilir.Evde oda içerisinde mod 125,mod 25 (sade hali) ses neredeyse aynı.
    Zoraki'de nişan alıp tetiğe bastığımda vurmak istediğim yeri vuruyorum.Mod 25'te dürbün artısı,hedefe geldiğinde atarsam sonuç harika.Sabitlemeye çalışarak yaptığım atışlarda çoğu zaman sapma oldu.
    Zoraki tüy gibi bir tetiğe sahip.Gücünü ayarlayabiliyorsunuz.Dürbün kullanmazsam çok hafif ve kısa mesafede oldukça etkili.İkisi de güzel ama benim gözümde birbirlerinin yerlerini tutmazlar.

Verdiğim paraya ve uğraşa değdimi dersek,cevabım evet.Taşıması kolay,gücü sabit olduğundan etki mesafesi kolay kavranan bir silah.Biraz tecrübe ile çok daha iyi sonuçlar alacağıma inanıyorum.

• ilerleyen zamanda almayı düşündüğüm bir tüfanca mod 25...gayet şık ve kullanışlı...emeğinize sağlık.

aslında sorum mod 125 sniper üzerine.resimdeki vortex mi? birde bushnell 6-24x50 dürbün var sanırım üzerinde.herhangi bir sıkıntı çıktı mı?dürbün ön mercek çapının büyüklüğü açısından soruyorum.bende yatagun dampa var sizce en fazla kaç mm ön mercekli dürbün güvenle dağılmadan bu tüfeklerde durabilir?

8)

• Arka plandaki vortex.dürbün imitasyon,ama oldukça geniş ve net görüş açısına sahip.optimaya alışmış biri eline alınca bir ooo çekiyor.dediğim gibi orjinal değil.yekpare ayak kullandım.sonuç tatmin edici.komple söküp taksamda ayar gerektirmiyor.

• Arka plandaki vortex.dürbün imitasyon,ama oldukça geniş ve net görüş açısına sahip.optimaya alışmış biri eline alınca bir ooo çekiyor.dediğim gibi orjinal değil.yekpare ayak kullandım.sonuç tatmin edici.komple söküp taksamda ayar gerektirmiyor.

optimada acemiliğimi iyice atayım. leapers 4-16x40 ya da leapers 6-24x50 dürbün alacağım bende.aliexpress ten...vortexlerin üzerinde büyük dürbünler görmek cesaret verici.demekki vortex in tek yönlü tepmesi işe yarıyor...

keyifli atışlar.

8)

• bende ilk mod 25 vardı daha sonra mod25 supercharger aldım sonra kendi kendime silahı eleştirdim silah ağırdı gerçek tabanca ile kıyasladım gene ağır geldi keşke bipod yada kundak olsa dedim ben silahı aldıktan bir kaç ay sonra sanki duymuşlar gibi kundaklı versiyonu supertact çıktı sonra kurması zor ve sesi var dedim bu seferde şimdi yeni versiyon olan mod25 qe geliyor tamamen moderatörlü namlu vortex sistem ve kundak daha ne olsun :)

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• Mod 25 supercharger kullanıyorum. Ayarlanabilir tetik deniyor. Tetik ayarlaması nasıl yapılıyor acaba ? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• bugün supercharger 177 kalibre tabancam ile 10 metreden 4 adet içi boş teneke kola kutusunu deldi geçti.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• 10 metre bence az mod 25 için. Yaklaşık 40 metreden dolu su damacanasını delip geçebiliyor.

• 30-40 metredeki yarısı dolu çalkalanmış ve güneşte bırakılmış 2.5 litrelik kola şişesinin de canına pek fena okuyor :) fanteziye bakın

• Selamlar bende yeni aldığım mod 25 supertact' ime vortex taktırıp moderatör ile kullanmak istiyorum. Şu an yaylı durumda üzerine rampa aparat ile düşük profile bir 1x40 optima reddot taktım bu şekli ile gayet sağlam üzerinde duruyor ve hızlı nişan alabiliyorum. Quatro tetiği ayarladım tetik istinadı ve çekme kuvveti harika oldu. Vortex'i özellikle çok merak ediyorum. Uzun süredir atış amaçlı kullandığım Gamo pr 45 gibi atış tabancamda olduğu için pneumatik sistem bana daha rahat nişan alınabilecek ve çoğu açıdan daha kullanışlı görünüyor. Ancak Vortex' in enerjisi dahamı düşük acaba yaylıya göre? ya da ciddi bir enerji düşüşü oluyormu? bendeki model 22 cal. Yani deftere göre 600fps bir enerji çıkartıyor. Vortex' de kaç fps düşer acaba bu güç? yada düşer mi? deneyenler ve bilgi sahipleri yardımcı olsun lütfen. Birde Moderatör hiç fark etmedi demiş Sekku arkadaş bu beni düşündürdü. Fark yapacak moderatör önerebilirmisiniz? Bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum. Gelen önerilere göre vortex ve moderatör siparişlerimi ayarlayacağım.:) bu arada sol kabze yanağına'da düz bir kapak daha sipariş edeceğim sanırım hem sağ hem sol el kullanabilmek için? :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Birde Moderatör hiç fark etmedi demiş Sekku arkadaş bu beni düşündürdü. Fark yapacak moderatör önerebilirmisiniz? Bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum. Gelen önerilere göre vortex ve moderatör siparişlerimi ayarlayacağım.:

moderatör yaylı tüfekte görselliken öteye geçmiyor maalesef, onun yerine piston içersinde yayın etrafına sesi kesecek çalışmalar yapmanızı öneririm..

• moderatör yaylı tüfekte görselliken öteye geçmiyor maalesef, onun yerine piston içersinde yayın etrafına sesi kesecek çalışmalar yapmanızı öneririm..

Evet o durumun farkındayım. Ben Moderatör durumunu vortex piston için sormuştum zaten. Yani mod 25 supertact'ime vortex piston taktırsam bile moderatör' ün fazla bir işlevi olmayacakmı? o durumu merak ettim. Saygılar. Enginsu dostum benim quatro tetiğimde aynı şekilde öndeki alyan tetik istinad boşluğu ayarın için ikinci arkadaki alyan tetik çekme sertliği için. keyfine göre ayarını yap.

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• sonuçta bir mekanik hareket var, vortex te olsa..

kullanmadığımdan bilmiyorum, ama en iyi ihtimal ile, başka hiç bir mekanik ses olmasa bile son anda şiddetli bir çarpma sesi geliyordur, onuda moderatör ile susturmanız mümkün değildir bence..

• Tetik ayarı cevabınız için teşekkür ederim.
    Moderatör durumunu sayın Wrangler'e sormuştum. Cevabı :

Merhaba mod 25 için bora veya cheetah tercih edebilirsiniz. Bora model ses kesmede daha iyidir

Sanal Pazar'da ilanları mevcut. Bana boyu fazla gibi geldi. Kararsızım.
    Bu arada sormak isterim Gamo PR 45 arıza yaptı mı hiç ? Çok kibar tabanca bence ( fotolarından en azından ).

• Tetik ayarı cevabınız için teşekkür ederim.

Moderatör durumunu sayın Wrangler'e sormuştum. Cevabı :

Sanal Pazar'da ilanları mevcut. Bana boyu fazla gibi geldi. Kararsızım.Bu arada sormak isterim Gamo PR 45 arıza yaptı mı hiç ? Çok kibar tabanca bence ( fotolarından en azından ).

moderatör önerisi için teşekkürler. Gamo pr45 imi neredeyse 5 yıldır sürekli kullanıyorum. Bir gün tık etmedi. Evladiyelik alet diyebilirim. yeni rakip modeller raylı filan kendinden ama bununda rayını ben taktım güzel güzel kullanıyorum :) attığımı vuruyorum keyfim iyi. bir günde ben bunu satayım gibi bir düşünce geçirmedi aklımdan. :) Bu arada bende kafamda sürekli dönüp duran şu vortex sorusunu tekrar sormak istiyorum :) Arkadaşlar neden vortex taktırıyoruz? nesi daha iyi? değiştirme parasına değermi? nesi değer? Tam olarak nedir farkı yani?

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• combat modeli adının aksine biraz daha salon tabancası aslında kabze ve tetik maç amaçlı. Pr 45 daha hobi sade kabzalı outdoor modeli gibi. bence bu combata daha uygun:) teknik detayları çok farklımı fazla detay bilmiyorum açıkcası? yani fiyat performans olarak değerlendirirsiniz beğeninize göre? :) hayırlı olsun :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Güçleri aynı , Combat biraz daha ağır. Ancak yabancı forumlarda müsabaka giriş tabancası olarak mükemmel deniyor. Ayrıca 200 TL daha pahalı. Daha önce konu açtığımda Gamo PR 45 ile ilgili tecrübe paylaşan olmadı. Herhalde sizden başka kullanıcısı yok. Yazan arkadaşlar da Zoraki öneriyor, estetik deyince de hemen bozuluyorlar galiba :) . Zoraki kullanmadım, bu kadar övgü aldığına göre gerçekten iyidir herhalde, yine de tipini beğenmiyorum. Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kafam daha net şimdi.