Kral Puncher Ön İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tabi herkezin alma amacı farklı şuan Benim kıstasım. Kalibre 4,5 olması hız değerleri 500-850 fbs olması ve dışardan gücüne kolayca müdahil edilebilir olması stabil 40 atış toplam 60-80 atış yapması mümkünse gurupmanı iyi olması boyu 105 cm ne kadar aşağıysa okadar iyi 1000 tl altı olması gibi kriterler varmı böyle bir fiyata araştırıyoruz Kralın PUncher bu acıdan takip ediyorum

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Tabi herkezin alma amacı farklı şuan Benim kıstasım. Kalibre 4,5 olması hız değerleri 500-850 fbs olması ve dışardan gücüne kolayca müdahil edilebilir olması stabil 40 atış toplam 60-80 atış yapması mümkünse gurupmanı iyi olması boyu 105 cm ne kadar aşağıysa okadar iyi 1000 tl altı olması gibi kriterler varmı böyle bir fiyata araştırıyoruz Kralın PUncher bu acıdan takip ediyorum

Bende sizin güzel bir tüfek sahibi olmanızı yani aradığınızı bulmanızı ümit ediyorum,puncher alırsınız şarjörü pellet seçer ondan sonra sebep olmak istemem,fazla abartmak istemiyorum,konu takip ediyorsanız yorumlar ortada.

• yarın yada cuma Allah nasip ederse bi tane de ben alacağım.

Crosman 2100 4.5mm (yakın mesafe(40mt) piknik bahçe için yüksek isabet hassasiyeti-pratik-hafif-kullanışlı-sessiz)

• Şimdi 14 atış daha yaptım kalan hava net 80 bar.Genel olarak türkiyeye 50 adet verilmiş şuanki en belirgin sıkıntısı şarjör indexleme ve namlu ucundaki crownun aynısından pellet girişinde olmaması,saygı değer valibeyin tecrübesiyle namluyu söküp 6mm matkap ucunu çok dikkatli bir şekilde tersine döndürüp kanal açtım oldukça düzelmeler oldu bir kaç marka pellet girmeye başladı,namlu ucundaki gibi ustaca açılmış aynı çapta bir crown olsa iş tamamdır,bu fabrika için çok kolay birşey ,birde namlu ucu crown soruluyordu forumda evet var crown açılmış şimdi birde pellet girişine açılması gerek bence alacak olanlar bunu dikkate alsınlar herşey düzelir umarım.

• spot on da krm benzeri düzgün bir pellet

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Şimdi 14 atış daha yaptım kalan hava net 80 bar.Genel olarak türkiyeye 50 adet verilmiş şuanki en belirgin sıkıntısı şarjör indexleme ve namlu ucundaki crownun aynısından pellet girişinde olmaması,saygı değer valibeyin tecrübesiyle namluyu söküp 6mm matkap ucunu çok dikkatli bir şekilde tersine döndürüp kanal açtım oldukça düzelmeler oldu bir kaç marka pellet girmeye başladı,namlu ucundaki gibi ustaca açılmış aynı çapta bir crown olsa iş tamamdır,bu fabrika için çok kolay birşey ,birde namlu ucu crown soruluyordu forumda evet var crown açılmış şimdi birde pellet girişine açılması gerek bence alacak olanlar bunu dikkate alsınlar herşey düzelir umarım.

1. Şarjör sıkıntısı fabrikadan gelen yeni şarjörlerle çözülmemişmiydi
    2. şarjör indexleme nedir?
    3. Crown nedir? Ne işe yarar?
    4. .22 kalibre istetiğimiz pelleti bu tüfekle atamıyormuyuz?
    5. Tüfeğin namlusunun işlem görmesi gerekli mi yoksa mükemmeliyetçilik için mi

Crosman 2100 4.5mm (yakın mesafe(40mt) piknik bahçe için yüksek isabet hassasiyeti-pratik-hafif-kullanışlı-sessiz)

• 6. "Herşey düzelir umarım" derken tüfek beklentileri karşılamadımı yoksa bu halide çok şahane ama mühim olmayan teferruatlarıda düzelse daha bir güzel olur mu? Yada ben yandım sizler yanmayın mı?

Sorularıma vakit ayırıp cevap yazarsanız memnun olurum. Saygılar

• 1. Şarjör sıkıntısı fabrikadan gelen yeni şarjörlerle çözülmemişmiydi2. şarjör indexleme nedir?
    3. Crown nedir? Ne işe yarar?
    4. .22 kalibre istetiğimiz pelleti bu tüfekle atamıyormuyuz?
    5. Tüfeğin namlusunun işlem görmesi gerekli mi yoksa mükemmeliyetçilik için mi

Merhaba

Öncelikle bu tarz sorulardan keyif aldığımı belirtmeliyim araştırmacı ve bilinçli hareket edilmesini tasvip ediyorum bizlerde tüfeği çok yönlü olarak incelemekteyiz..Maddeler halinde sıralayım..

1-Şarjör sıkıntısı tamamen giderildi şarjörle ilgili bir problem söz konusu değil..

2-Şarjör indexleme mekanizmalı veya kasetli diye tabir ettiğimiz şarjörlerde namluya sürülen merkezin ekseninde kaçıklık olması yada tırnağın pellete sürmesi olarak tarif edilebilir..

3-Crown tüfeğin her iki namlu ucundaki ters konik şeklindeki iç bükeye verdiğimiz isimdir..(Resimdeki gördüğünüz şekil)

4-Namlunun çıkış ucunda muzzle altında yer alanda kısımda crown açılmış fakat Burak arkadaşımızın tüfeğinde namlunun giriş ucu yani pelletin sürüldüğü kısımda crown açılmamış haliyle sert pelletler yada 5.51,5.52,5.53 gibi pelletler düz bir yüzeye temas edince kenarları traşlanıyor atışa etkisi yok fakat isabete etkisi var..Bu arada crown açılmamış tüfek ile ilgili bir kaç tüfek daha incelemeye alınacak sorunun genelmi yoksa hatamı olduğu incelemeden sonra ortaya çıkacak..Burak arkadaşımız bu sorunu 6mm matkap ucuyla saat yönünün aksine crownu kendisi açarak çözmüş ve pelletlerin eteklerinin ezilme sorunu ortadan kalkmış..

5-Namluda crown açılması gerekli bir işlemdir doğrudan isabete etkisi vardır..

Tüfekte keşfedilen en güncel sorun crown sorunudur bunun haricinde tüfeğin yanında hediye edilen gez'in gövdesi alaşımlı metalden olup turretlerinin plastik olması keşfedilen bir diğer küçük sorundur edindiğimiz bilgilere göre şarjör sorunu tamamen ortadan kalkmıştır şayet yeni şarjörleri sıkıntısız olarak kullanmaktayız..

Gelişme oldukça bu başlık altından gerekli bilgilendirmeleri yapacağız..

Tüfeğin tüpü ile ilgili olarak Tuzla'da hidrostatik ve çeşitli basınç testleri yaptırmayı düşünüyoruz harici olarak..

Aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• evet crown sorunu var galiba tabi farklı tüfekleride inceleyip göreceğiz özellikle Adana da fabrikaya arızalı olarak geri gönderilen bir puncherın namlu ucunu kontrol ettiğimde( vidalı geçme nuzzle ı sökerek tabiki yanlış anlaşılmasın ) namlu ucunun dümdüz olduğunu mikrometrik bile olsa bir eğimin yani namlu ucu crown unun olmadığını hayretle görmüştüm ki zaten şikayet listesini okuduğumda atışların belli bir yerde toplanmadığıni ve dağınık olduğunu yazmış tı sahibi ( doğal olarak )
    Ama bunlar ufak hatalar daha çok çalışanların kalifiyesi doğrultusunda ortaya çıkmış kolay düzelebilecek şeyler ben olumlu düşünmekteyim

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• bende almadan önce bayide bi inceleyeyim. Gerekirse biraz daha bekliyeyim. Neticeyi paylaşırım.

• forumdaki atış videosunda gayet güzel toplanıyordu oysaki. Belki gözden kaçan bir detaydır olmadı efe beyi ararım cuma

• namlu önünde ve arkasındaki crownların bazı tüfeklerde olmaması yada bir tarafın olup öbür tarafın olmaması ve bu durumun bütün ürünlerde farklı yerlerde olması imalattaki makinasal teknik aksaklık olmadığı kanaati doguruyor bende. Ki silahın bütününü inceleyecek olursak gayet güzel bir teknikle yapıldığı görülüyor. Bu aksaklıklar işçilik hatasıdır. Ya yeteri kadar kalifiye olmayan bir çalışanın atlaması ile olmuştur. Yada iş yükü çok fazla olduğundan çalışan arkadaşların bazı silahlarda atladıkları anlamına geliyor düzeltilmeyecek olay değil.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• crown işi en kolayı. indeksleme işini de halledene kadar (hallolmuş gerçi) teklisini de piyasaya sürerlerse süper olur.

Bir de en önemli sonuçlar bence kronograf sonuçları. sonuçta isabete belki crown kadar etki eden birşey. varsa eğer sıkıntı en iyi sonucu verecek şekilde ayarlanması ve bunun tüm tüfeklerde standart hale gelmesi lazım. işte o zaman hatsan pcplerde olmayan birşey kral puncherda olur.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Grupmanda sıkıntı önemli bir sorun yukardaki gibi sorunlardan sonra silahın kendini daha çok ispatlaması gerekecek en azından askari ihtiyaçları karşılaması lazım. Bir kaç deneme yapıldı ancak hala daha somut testler yok. Hala silahın kendini ispatlamaya ihtiyacı var

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• forumdaki atış videosunda gayet güzel toplanıyordu oysaki. Belki gözden kaçan bir detaydır olmadı efe beyi ararım cuma

isabette herhangi bir problem yok,sorun pelletin girdiği kısım çok düz haliyle saçma merkezden çok az kaçtımı sürtünerek giriyor,bunu havşalandırarak yani crown gibi genişleterek düzeltilmesi lazım buda pellet girişindeki arızayı tolere edicek ki hatsan 44 'de aynı havşalı sistem açılmış dikkatlice baktım.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Umarım formda yazılan sorunları firmada görür gereken düzelmeleri yapar

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Bir de en önemli sonuçlar bence kronograf sonuçları.

Başka bir sitede bir arkadaşımız inceleme sonunda şöyle bir açıklama yapmış

dediğine göre +- 10fps fark ile 36 stabil atış yapıyormuş...

alıntı:

''Az sabır arkadaşlar.
    Chronayı ölçtüm 15,89 gr jsb palleti 975 ile başlıyor. 200 bardan 100 bara kadar. 985 arası 3 jarjör yanı 36 tene atıyor 4 üncü jarjörde düşme başlıyor.

ama 45 tane felan net atıyor beni chronosu şaşırttı. regülötör var sandım.''

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• 36 atış 10 fps fark demek regülatörlü tüfek tadında hatta yaylı stabilitesi standartında tüfek demek. Çok ciddi bir sonuç bu. Detaylı bir ölçüm bekliyorum ben bu forumda da...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177