mod 125 sniper vortex sorunu(çözüm önerilerinizi bekliyorum)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • iki hafta önce bende mod 125 sniper vortex aldım, üzerine sportmatch dampa ile dürbünü bağladım, dürbünsüz atışlar iyiydi, dürbünü bağlayıp sıfırladım; 25 metrede ilk bir iki atış merkezden vuruyorum dip dibe, sonra 5-6 cm yukarı gidiyor, sonra yine merkezden vuruyordu, fakat sağ ve sola gitmiyordu sadece yukarı aşağı, namluya baktım moderatörün ucundan kontrol ettim, silah kurulu haldeyken yukarı aşağı cok az oynama yapıyordu, servisi aradım gönderin bakalım, boşluk olabilir dediler bugün gönderdim bende servise.. sende namluyu bi kontrol etsene boşluk varmı?

Fx Impact M3 Bronze

• iki hafta önce bende mod 125 sniper vortex aldım, üzerine sportmatch dampa ile dürbünü bağladım, dürbünsüz atışlar iyiydi, dürbünü bağlayıp sıfırladım; 25 metrede ilk bir iki atış merkezden vuruyorum dip dibe, sonra 5-6 cm yukarı gidiyor, sonra yine merkezden vuruyordu, fakat sağ ve sola gitmiyordu sadece yukarı aşağı, namluya baktım moderatörün ucundan kontrol ettim, silah kurulu haldeyken yukarı aşağı cok az oynama yapıyordu, servisi aradım gönderin bakalım, boşluk olabilir dediler bugün gönderdim bende servise.. sende namluyu bi kontrol etsene boşluk varmı?

baktım dostum sallanma yok...vortex hava kaçırıyor..görebildiğim contalara baktım hiç deformasyon yok.

gönderirken geri alırken kargo ücreti alıyorlarmıydı...kimisi alıyorlar kimisi almıyorlar demiş...

8)

• baktım dostum sallanma yok...vortex hava kaçırıyor..görebildiğim contalara baktım hiç deformasyon yok.

gönderirken geri alırken kargo ücreti alıyorlarmıydı...kimisi alıyorlar kimisi almıyorlar demiş...

yok almıyorlar, karşı ödemeli olarak gönder dedi servisteki arkadaş..

Fx Impact M3 Bronze

• aksu avdan almıştım..bayii aracılığı ile mi göndersem acaba.daha mı hızlı olur?

8)

• aksu avdan almıştım..bayii aracılığı ile mi göndersem acaba.daha mı hızlı olur?

geri gönderimde fatura fotokopisini de istiyorlar, dolayısı ile nerden aldığın zaten belli oluyor, eğer bayilere bir ayrıcalık tanıyor iseler faturanın etkisi olur muhtemelen, ama yinede bayi aracılığı ulaşım sürecine olumsuz etki eder bence (senden bayiye-bayiden fabrikaya-fabrikadan bayiyie-ordan sana...)

Fx Impact M3 Bronze

• Demiştim, ama keşke yanılıyor olsaymışım.. geçmiş olsun Hüseyin.. Allah'tan bildiğimiz hatsan servisi 10 numara işte..

Atac ta da böyle şeyler olduğunu biliyorum, yeni pistonların dağıldığını konuştuğum arkadaşlar olmuştu özelden..

çok kısa sürede dağılıyor bu vortexler anlaşılan.
    az daha geliştirilmesi lazım, yoksa havayı sıkıştır, tetiğe düşür bırak pistonu olmamalıydı mantık..
    Tek esprisi bir yay yok, ama sistem aynı kalmış,.. Bu sefer vortex piston içindeki conta grubu darbeye maruz kalıyor anladığım kadarı ile, sonrasında malum gaz kaçakları..

Hatsan vortexler konusunda ise; Çıktığı günden beri diğer alan arkadaşların paylaşım yapmamalarından sıkıntılı olduğunu düşünenlerdenim uzun zamandır,.

Normalde yaya göre avantajlı olsa da, dayanım süresi çok kısa galiba.

Belki imkan varsa; Aklında olsun seninde Hüseyin..
    Daha az basınçlandırmalarını, içerdeki hava miktarını bir miktar daha azaltmalarını iste, eğer bu mümkünse malum tasarımdan dolayı hem kullanım ömrü artabilir, hem çok daha stabil atışlar çıkartabilir..

Yani demek istediğim vortex ve magnum olmak, ikisi bir arada mümkün değil galiba şimdilik, çıkış hızının az daha düşürülmesi lazım.

Ve hatta işte o zaman gerçekten çok daha keyifli-isabetli-konforlu bir kullanım sağlayabilir bu vortexler..

Geçmiş olsun tekrar,.

• Benim vorteks olmayan mod 125 te aynı sorun olmuştu. piston kecesi değişmiş normale donmuştu. Tipik sorun buyuk ölçüde guc kaybı ve birbiriyle alaksiz Vuruş Noktaları.

• sağol abi.aynen dediğin çıktı...aklımda birşeyler var ama kararsızım..acaba diyorum mod 85 in vortexini mi taktırsam...sonrada ne anlamı kaldı mod 125 aldığımın diyorum... Kkaya nın dediği gibi piston keçesi sorunu ise içim dahada rahatlayacak...ama vortex patlak çatlak çıkarsa hayal kırıklığına uğrayabilirim.

Benim vorteks olmayan mod 125 te aynı sorun olmuştu. piston kecesi değişmiş normale donmuştu. Tipik sorun buyuk ölçüde guc kaybı ve birbiriyle alaksiz Vuruş Noktaları.

8)

• ücret almayacaklarsa bir şans daha ver bakalım, belki sonrasında zannettiğimizden daha başarılı bir performasn sergiler de bizi mahcup eder inşaallah..

• ücret almayacaklarsa bir şans daha ver bakalım, belki sonrasında zannettiğimizden daha başarılı bir performasn sergiler de bizi mahcup eder inşaallah..

ücret almamalılar çünkü garanti kapsamında.düşürme sonucu oluşan bir sorun olsa kullanıcı hatası olsa neyse...servis mahcup etmez bizi abi... :)

8)

• valla benim mod 125 vortexte 2 kutu jbs, 1,5 kutu ts 22, bir kutu hatsan torpedo, 1 kutu gamo pro hunter bitirdim ve saydığım bu markalar dan elimde yarımşar kutu daha kaldı ve halen kullanıyorum, toplamda 750-1000 arası atış olmuştur allaha şükür ne sapma ne güç kaybı yaşadım, düzenli olarak namlusunun içini temizlerim, oringi ve hareket eden parçalarını silikon gres ile yaplarım düzenli bakımını yaparım her atıştan sonra ama şuana kadar bir sıkıntı çıkarmadı, birazda bu işler elektronikte olduğu gibi şans işine benziyor, kullanıcıdan olmasa bile fabrikadan veya satan bayiden kaynaklı olabilir, kısmet takma kafana kendini de soğutma bu işten bence, bende buraya yazıyorum ama benimde başıma gelmeyeceği belli değil nasip kısmet, askerde ki bir anım aklıma geldi :), g3 ile atış yapıyoruz benim tüfek her tek atıştan sonra sıkışıyor yanımda uzanan arkadaş takır takır atıyor, insanın nasibi yoksa sopa bile yemezmiş :) , geçmiş olsun düzelir hallolur gider. Birde aklıma gelmişken tüfek ile boş atış yaptınızmı veya sürekli olarak hafif pellet kullandınızmı 16 grain veya daha altı ondan bozulma olmuş olabilir, ben genelde minimum jbs 18 grain kullanıyorum hafif pellet kullanmıyorum ve çok ağır pellet kullanmıyorum jbs 18 grain ve torpedoda karar kıldım düzenli onları kullanıyorum, hafif veya yüksek grainli pellet kullanımına bağlı bir arızada olabilir diye tahmin ediyorum, yada kalitesiz pelletten olabilir, pellet seçiminizi 18 ve 20 grain yani jbs ve torpedo olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

• valla benim mod 125 vortexte 2 kutu jbs, 1,5 kutu ts 22, bir kutu hatsan torpedo, 1 kutu gamo pro hunter bitirdim ve saydığım bu markalar dan elimde yarımşar kutu daha kaldı ve halen kullanıyorum, toplamda 750-1000 arası atış olmuştur allaha şükür ne sapma ne güç kaybı yaşadım, düzenli olarak namlusunun içini temizlerim, oringi ve hareket eden parçalarını silikon gres ile yaplarım düzenli bakımını yaparım her atıştan sonra ama şuana kadar bir sıkıntı çıkarmadı, birazda bu işler elektronikte olduğu gibi şans işine benziyor, kullanıcıdan olmasa bile fabrikadan veya satan bayiden kaynaklı olabilir, kısmet takma kafana kendini de soğutma bu işten bence, bende buraya yazıyorum ama benimde başıma gelmeyeceği belli değil nasip kısmet, askerde ki bir anım aklıma geldi :), g3 ile atış yapıyoruz benim tüfek her tek atıştan sonra sıkışıyor yanımda uzanan arkadaş takır takır atıyor, insanın nasibi yoksa sopa bile yemezmiş :) , geçmiş olsun düzelir hallolur gider. Birde aklıma gelmişken tüfek ile boş atış yaptınızmı veya sürekli olarak hafif pellet kullandınızmı 16 grain veya daha altı ondan bozulma olmuş olabilir, ben genelde minimum jbs 18 grain kullanıyorum hafif pellet kullanmıyorum ve çok ağır pellet kullanmıyorum jbs 18 grain ve torpedoda karar kıldım düzenli onları kullanıyorum, hafif veya yüksek grainli pellet kullanımına bağlı bir arızada olabilir diye tahmin ediyorum, yada kalitesiz pelletten olabilir, pellet seçiminizi 18 ve 20 grain yani jbs ve torpedo olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

bi slikon gres alayım bende..oring dediğimiz pelleti yüklediğimiz yer değil mi?

8)

• bi slikon gres alayım bende..oring dediğimiz pelleti yüklediğimiz yer değil mi?

aynen, pelleti yüklerken orada siyah renkli bir halka var, ona mercimek kadar bir damla gresi fırça ile sulu boya fırçası ile yediriyorum ayrıca namluyu kapatıp açarken orada ki hareketli aksamıda yağlıyorum ki namluya pellet koyup kapatırken aşınmasın deforme olmasın, yanlız dikkat et hava tahliye deliğine bulaştırma namluyu kır yağlama işlemini öyle yap sonra bir pellet koy ve ateşle tüfek kurulu kalmasın uzun süre, namlu içinede gresi kaçırmamaya çalış dizelleme olmasın.

• aynen, pelleti yüklerken orada siyah renkli bir halka var, ona mercimek kadar bir damla gresi fırça ile sulu boya fırçası ile yediriyorum ayrıca namluyu kapatıp açarken orada ki hareketli aksamıda yağlıyorum ki namluya pellet koyup kapatırken aşınmasın deforme olmasın, yanlız dikkat et hava tahliye deliğine bulaştırma namluyu kır yağlama işlemini öyle yap sonra bir pellet koy ve ateşle tüfek kurulu kalmasın uzun süre, namlu içinede gresi kaçırmamaya çalış dizelleme olmasın.

4-12x44 geldi mi? nasıl 100 metre üzerinde.

8)

• geldi, geldide :) fırsat bulup anca bir haftada tüfeğin üstüne monte edebildim, çocuktan, havanın rüzgarlı olmasından, taşınma işinde işten güçten v.s fırsat bulamadım atış yapmaya, içim içimi yiyor :)

• Bakalım bir - iki sene böyle idare edicez vortex ile, hem tecrübe olucak birazda ekonomik olarak toparlanınca pcp ye geçiş yaparım, 100 metre mesafe kesmiyecek gibi duruyor.:)

• Bu sorunun oluşmasının tek nedeni bence tüfeğin fabrika çıkışı asırı yagli olması ve her atışta asırı dizelleme yapması bir sekilde pistonu keçeyi bozuyor. Tüfeğin kutusunu açıp ilk atış yaptığımda namludan cikan ateş ve duman beni şaşırtmıştı. Zaten cok geçmedi bir hafta icinde arızalandı. Hatsana gitti geldi ilk iş giderebildigim kadar fazla yağları giderdim dizelleme yaptirmadim. Tufek oldukça guclu ve bence güzel gurupman yapacak kadarda isabetliydi.

• Bu sorunun oluşmasının tek nedeni bence tüfeğin fabrika çıkışı asırı yagli olması ve her atışta asırı dizelleme yapması bir sekilde pistonu keçeyi bozuyor. Tüfeğin kutusunu açıp ilk atış yaptığımda namludan cikan ateş ve duman beni şaşırtmıştı. Zaten cok geçmedi bir hafta icinde arızalandı. Hatsana gitti geldi ilk iş giderebildigim kadar fazla yağları giderdim dizelleme yaptirmadim. Tufek oldukça guclu ve bence güzel gurupman yapacak kadarda isabetliydi.

çok haklısın...bakımdan gelsin heryerini sileceğim güzelce namlu içini özellikle..yağı düz bezle mi silsem yoksa 1 damla bulaşık sabunu felan mı damlatsam

8)

dediklerinize katılıyorum, bende aldığımda aşırı yağlıydı ve dizelleme oluyordu, neden böyle oluyor diye araştırdığımda dizellemeden kaynaklandığını ve bunun zarar verebileceğini öğrenmiştim fazla atış yapmadan tüfeği temizledim ve öyle kullandım, dizelleme ye çok dikkat edilmeli.

• yukarıda da bahsettiğim gibi tüfeğin temizliği yapılır iken hava tahliye deliğinden piston içine yağ kaçmaması gerek, bu yüzden silikon gres iyi gelecek, makine yağı akışkan olduğundan piston içine ve namlu içine kaçma olasılığı yüksek buda dizelleme yaptırıyor ve tamsiyem tüfeğin bakımını yaptıktan sonra tüfeği piston yukarı gelecek pozisyonda bir iki gün o şekilde muhafaza etmeniz olacaktır.