Kral Puncher Atış Testleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• inceleme için teşekkürler. yalnız pcp ler için 10m çok az bir mesafe. eğer videodaki grupmanı 50m mesafede yapabiliyorsa iyi bir tüfektir. o yüzden sizden 50m grupmanlarını bekliyoruz.

https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)

• bencede destekli atılmasına rağmen 10-15 metre için biraz geniş bir dağılım olmuş ancak krm pellet kullanılmış olmasıda sonuca etki etmiştir diye düşünüyorum.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm
    Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j
    mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j
    mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22
    Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Emir abi atışlara tam destekli demek doğru olmaz. Aslında o alan slug için ayrılmış bir alanmış. Bize o bölümün yanında üzeri açık çamurlu bir parkuru vermek istediler. Kral'dan gelen üretim müdürü Efe bey daha önce Vursan (Ata Arms) ve Glock firmasının üretim bölümünde çalışmış. Poligonda tanındığı için bizim orada atış yapmamıza izin verdiler. Gördüğüm kadarı ile daha fazla atış mesafesi sadece trap bölümünde vardı. Bütün ekipmanım toz toprak içinde kaldı. Poligon havalı için çok uygun değil.

Kral'ın üretim müdürü ateşli silahlar ile ilgili oldukça bilgi sahibi fakat kendisi de bahsetmekten hiç gocunmuyor havalı konusunda ateşli kadar bilgi sahibi değil. Konuşmaları bana samimi geldi, o da forumdaki diğer üyeler gibi iyi bir arkadaş. Tüfekle ilgili problem, iyileştirme gibi talepleri not alıp direk uygulayacağını anlattı.

Özellikle Burak tüfeği (ztbr) ana hatlarıyla söktüğünde kundağı ve tetik bağlantı bölümlerini inceleme fırsatı bulduk. Genel anlamda parça işçiliği temiz. Malzeme kalitesi hakkında yorum yapacak kadar malzemelerden anlamıyorum. Puncher'ın gezinin bazı parçaları plastik ve Kaan'ın elinde kalmış. Orada Efe beyle konuşmamızda Gezinde iyileştirileceği haberini aldık. Kundak üzerine atılan vernik yerine şaftol yağı gibi bir yağla gelmiş olsa daha güzel görünebilirdi, bunu da orada belirttik.

Çok beğenerek aldığım ilk atışlarında mükemmel çalışan sonraları 1.000 atış 2.000 atıştan sonra problemler çıkaran tüfekler, tabancalar kullandım. Bu tüfeğinde kullanıldıkça nasıl kalacağını zaman gösterecektir. Burada diğer yerli firmalarla kıyaslamam etik olmaz. Sonuçta hepsi bu ülkenin markaları hepsinin alanlarında başarılı olmaları bizi gururlandırır. Atakarms'ın Zorakisi gibi :)

Firmanın bazı şarjörlerinde imalat kaynaklı merkezden kaçıklık vardı. Bu şarjörler bazılarına gitmiş, burak (ztbr) 'nin satın aldığı tüfekte de kaçıklık vardı. Ona da yeni partiden sorunsuz şarjör verildi.

Keşke daha fazla katılım olsaydı da tüfeklerin canını çıkarsaydık :) Neyse artık bir daha ki buluşmaya..

• Üstteki hedef kağıdının arkasındaki benim thinkpadin hd led paneli iki gün önce beni çok kötü bir anda yüz üstü bıraktı. Onu da bu sebeple cezalandırdık. Yangın tüpü de arabada beklemekten basıncı düşmüş (ayrıca içindeki tozu boşaltılmış) onu da hedef yaptık.

Aksuav'ın hedef kağıdını ben koymuştum. Şimdi izlerken reklam olduğu için canım sıkıldı. Emir abiyle de konuştuk bize Airgunturk logolu hedef kağıtları hazırlayacak. Bu tarz videolarda bayi hedef kağıdı kullanmayacağız artık.

• tamam bu hafta hallederim atış kağıtlarının tasarımını
    Poligon aslında heryerde sorun şöyle tam profesyonel çalışan bir poligon düşünmekteyiz

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm
    Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j
    mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j
    mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22
    Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• abi gönderin şu aleti bana,sökümünü incelemesini,kronosunu yapıp yayınlayayım,belliki zaman sıkıntınız var,benimde bi tuzum bulunsun.

• Poligon aslında heryerde sorun şöyle tam profesyonel çalışan bir poligon düşünmekteyiz

Yer olarak eskişehire ne dersiniz abi? Ankara istanbul bursa konya hepsi yakın, hepsi aşağı yukarı 1.5 saat esk.e :)

Stoeger x20s .22 + Leapers 6-24x50
    Hatsan m40 .177 + Stoeger 4x32

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen FairGunner (20 Nisan 2015 20:14).

• abi gönderin şu aleti bana,sökümünü incelemesini,kronosunu yapıp yayınlayayım,belliki zaman sıkıntınız var,benimde bi tuzum bulunsun.

Çok iyi olurdu halada aydınlatılması gereken noktalar var.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE 
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa
    Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Forumda bir vakit KRM kullanılarak, ev içi rüzgarsız 9 metre mesafede AT 44 long lw ile yapılmış bir grupman buldum, kıyaslama ve fikir verme açısından faydalı olur..

halen ısrarla.. Kral çözmüş olayı diyorum;
    çünkü o şartlardaki krm ile yapılan grupman sonuçları itibari ile bence durumu iyi duruyor..

bakalım ilerleyen zamanlardaki paylaşımlarda nasıl sonuçlar çıkacak..

• her silahın sevdigi pellet vardır derler ya demekki kralda krm gibi pelletleri seviyor :D ama 10 15 metredede grupman pek belli olmuyor ya 20 25 metrede olması daha iyi olur bence :)

*At44-10 Long Lw tactical 22.cal ;tufey#
    *Krall Breaker W Bullbup 22.cal bs,;s
    *Mod 85 sniper 22.cal ;tufey#
    *Striker 1000x 22.cal ;tufey#
    *Mod 25 Supertact 22.cal ;#taban^l£tabanxalı$
    *Browning Mag 800 177.cal £tabanxalı$
    *Hatsan JSB 18 Gr ;avci;

• Selamlar

10 yard da grupmanı başarılı gibi, ancak benim HW97 K 10 yardda tek deliğe yakın grupman yapmakta, mukayese edilirse PCP tüfeğe göre bence çokda iyi bir sonuç değil. Umarım Kral markası mühendisleride bu sonuç ve yorumları en az bizim kadar önemser

Saygılar

• isabeti hatsan at44 de göre nasıldır? Karşılaştırma yaparsak ikiside aynı fiyat aralığında.

Crosman 2100 4.5mm (yakın mesafe(40mt) piknik bahçe için yüksek isabet hassasiyeti-pratik-hafif-kullanışlı-sessiz)

• AT44 ile ilgili bolca grupman var. Puncher daha çok yeni satın alanlar grupman yüklerlerlerse 25m 50m 100m gibi daha sağlıklı bir karşılaştırma olur.

• valla ben bi tane düşünüyorum ayarlanabilen regülatör , yüksek cc tüp artıları. Hatsanı gördükten sonra daha da hatsan almam.

*ilk hafta tüfeğin tüpü arıza yaptı, tetik bozuldu, cıvatalar pas içinde çıktı , arkadaşlarin kurma kolu cıvatası yalama oldu, tüfek tüpü yerinden çıkmaz oldu. Tüfeklerden biri ve tüp serviste. Bu hafta sonu muhtemelen dağılır gider bu hatsanlar.
    Güzel iş ama kalite kontrol elamanı olarak müşteriyi çalıştırıyorlar. Bozuksa gönder yapalım satmadan önce kontrole gerek yok.

Crosman 2100 4.5mm (yakın mesafe(40mt) piknik bahçe için yüksek isabet hassasiyeti-pratik-hafif-kullanışlı-sessiz)

• tüfeği inceledim. Kısa namlusu var. Hafifce bir tüfek ancak tüfek dediğin biraz gösterişlide olacak oysa puncher oyuncak gibi. Ama sesi fena. Neticede halihazırda küçük pcp tüfeğim olması sebebiyle bana hitap etmedi. Uygun fiyatlı , sıfır ve 2nci eli kuvvetli olarak hatsan dan başka seçenekte yok.