yaylı mı daha iyi? vortex piston mu? Vortex te moderatör verimlimi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mod 25 supertact Kullanıcıları yaylı mı daha iyi vortex piston mu? önerilerinizi almak istedim? moderator ile kullanan varmı bu modelde işlevsel olurmu?

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Kimse sallamadı ve fikir olarak yardımcı olmadı bu konuda ama olsun. :) Ben supertact' imi vortex yaptım. Güç aynı, atışlar önceki yaylı haline göre acayip stabil, isabeti arttı, yayın sarsıntısı gitti.:) Şu an red dot ile kullanıyorum ama 4x32 '20 cm lik bir dürbün ve supertact e uygun minik bir bipod sipariş ettim yolda :) . Geldiğinde foto da paylaşacağım. Vortex olayını sevdim...:) :love: Moderatör' den de vazgeçtim gibi. Etkisinin çok az olacağını bildiğim için. ;grin;

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Emre Esen ().

• Vortex tek yönde tepme yaptığı için avantajlı. Düzgün takılmış ve düzgün yapılmış bir moderatörün atışa etkisi olmaz. Ancak elinizdeki silah için bildiğim kadarıyla hazırda satılan yok.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Mod 25 için Wrangler Bora adaptör öneriliyor.

evet daha öncede birileri daha önerdi ancak keşke elinde olanlar bu silahın şu bora moderatör lü ve normal haliyle kısa bir ses videosu atıp birileri koysa sevabına, bir şeyide görüp bilerek alsak :) ama çok şey istiyorum sanırım. :) Bu arada e-temin nette hatsan ın orjinal moderatörü var mod 25 supertact ve supercharger ada uyumlu, ama emin olamadığım için henüz sipariş geçmeyi erteliyorum sürekli...ev içinde atarken bari biraz daha bastırsa sesi güzel olabilir benim için :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Bende wrangler cheetah var. Hafif pelletlerdeki namlu patlamasını azaltıyor. Moderatörü ilk aldığımda arabamın içinden atış yapmıştım. Etrafta kediler vardı yerdeki kedi ne oldu o ses te neydi der gibi etrafına bakıyordu. Ön camda oturan kedi de hiçbirşey olmamış gibi yalanmaya devam ediyordu :D o zaman işe yaradığını anlamıştım :D
    Silah şu anda hatsan da tamirde. Geldiğinde moderatörlü ve moderatörsüz ses seviyesini cep telefonumdaki db ölçüm programıyla ölçüp buraya yazarım.

• Reklam gibi olmasın ama birde şu model var sanırım hatsan ın orjinal moderatörü sanırım. http://www.e-temin.net/?urun-3443-havali-tufek-moderatoru e-temin deki abilerimi arayıp uygun olup olmadığını sormuştum. mod 25 supercharger da deneyip uyumlu olduğunu söylemişlerdi.Bu neden tercih edilmiyor. Fabrikasyonda iyi olmazmı? Wrangler forumdaki bir arkadaşımızın el yapımı modelleri sanırım? farkları nedir? Wrangler modeller el yapımı olup daha mı kaliteli? Yani orjinali varken neden başka bir el yapımı modeli tercih etmek gerek? forumdaki mod 25 moderatör yorumlarından sonra alıp almama kısmında takıldım. Ama kediler fazla rahatsız olmadıysa yinede fena olmaz gibi geldi şimdi siz öyle deyince... :)8o Bu arada yukarıdaki ilk yorumumda vortex in gücü aynı gibi demiştim yaylı hali ile. dün atış yaparken farkettim ev içinde. Atış kutusunu yürütüyor saçmalar çarptıkça. Öncesinde böyle bir şey fark etmemiştim doğrusu. Vortex hali daha güçlü olabilir. Birde atışı acayip yumuşadı. Atış yaptıkça daha çok alışıyorum. yay da çok fazla titreşim oluyordu silahta çok sertti. şimdi isabet acayip arttı. İyice güzel gelmeye başladı. :rolleyes:

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Emre Esen ().

• Forum içi yardımlaşma ve dayanışma duygusundan olabilir. Ya da o günlerde piyasada yoktu / fiyat farkı çoktu

Kedi testinden geçti doğru ama ses düzeyini profesyonel bir cihazla ölçmeden bilemeyiz. Amatörce cep telefonu programıyla ölçeceğim şimdilik :)

Birde atış yaptığım yere yakın oturan bir amca vardı. Moderatörden önce sesleri duyup gelip izler muhabbet ederdi. Uzun zamandır uğramıyor.. ya sıkıldı ya da ses duymuyor artık.. Bu da mekanın yerli amcası testi olsun :D

• Forum içi yardımlaşma ve dayanışma duygusundan olabilir. Ya da o günlerde piyasada yoktu / fiyat farkı çoktu

Kedi testinden geçti doğru ama ses düzeyini profesyonel bir cihazla ölçmeden bilemeyiz. Amatörce cep telefonu programıyla ölçeceğim şimdilik :)

Birde atış yaptığım yere yakın oturan bir amca vardı. Moderatörden önce sesleri duyup gelip izler muhabbet ederdi. Uzun zamandır uğramıyor.. ya sıkıldı ya da ses duymuyor artık.. Bu da mekanın yerli amcası testi olsun :D

Hahaha :D aslında en güvenebileceğimiz test belkide mekanın yerli amcası testi'dir abi :D komşular duymuyorsa başarılı demektir :D Sen amcaya bir ara uğra sor bari en temizi :D db testini bekliyorum. Ona göre çekeceğim siparişi acelesi yok :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Benim supertact hatsandan az önce geldi. Tetik grubu piston contası değişmiş bakım yapılmış. Yarın öğleden sonra bir terslik olmazsa mekana gidip atışları kaydederim.

• Hayırlı olsun hocam.

Vortex'i kendiniz mi taktınız?
    Vortex'i kaça taktırdınız?

• Hayırlı olsun hocam.

Vortex'i kendiniz mi taktınız?
    Vortex'i kaça taktırdınız?

Ben yeni taktırdım fabrikaya gönderdim taktılar, 110 tl tuttu, ama memnunum şu an. Gayet güzel bir şeymiş vortex. Artık kafam rahat optikli rahat atışlar yapabiliyorum.

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Ben yeni taktırdım fabrikaya gönderdim taktılar, 110 tl tuttu, ama memnunum şu an. Gayet güzel bir şeymiş vortex. Artık kafam rahat optikli rahat atışlar yapabiliyorum.

Yaylıda çıldırma safhasına gelince bende değiştiririm. :)

• Benim supertact hatsandan az önce geldi. Tetik grubu piston contası değişmiş bakım yapılmış. Yarın öğleden sonra bir terslik olmazsa mekana gidip atışları kaydederim.

Cemkaan dostum acaba bugün atışa gitme fırsatın oldumu? merakla bekliyorum ses farklı kayıtlarını :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Aşağı yukarı 8-10 db fark yapıyor sanırım. Biraz daha araştırmak gerek. Bu konuda bir bilgim yok. 8-10 db ne kadar bir fark acaba? yada 63 db bir ses günlük hayatta nerede duyuyoruz acaba..? :)

wiki de şöyle birşey buldum...

Desibel'e pascal cinsinden bakacak olursak;
    0,00002 Pascal ------------------- 0 dB SPL (Sound pressure level) == Duyma eşiği (Threshold of hear)
    0,0002 Pascal ------------------- 20 dB SPL == Fısıltı
    0,002 Pascal --------------------- 40 dB SPL == Oda (gece)
    0,02 Pascal ----------------------- 60 dB SPL == Konuşma
    0,2 Pascal ------------------------- 80 dB SPL == Sokak (gürültülü)
    2 Pascal -------------------------- 100 dB SPL == Fabrika (gürültülü)
    20 Pascal ------------------------ 120 dB SPL == Rock müzik provası
    200 Pascal ---------------------- 130 dB SPL == Acı eşiği (Threshold of pain)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• Reklam gibi olmasın ama birde şu model var sanırım hatsan ın orjinal moderatörü sanırım. http://www.e-temin.net/?urun-3443-havali-tufek-moderatoru e-temin deki abilerimi arayıp uygun olup olmadığını sormuştum. mod 25 supercharger da deneyip uyumlu olduğunu söylemişlerdi.Bu neden tercih edilmiyor. Fabrikasyonda iyi olmazmı? Wrangler forumdaki bir arkadaşımızın el yapımı modelleri sanırım? farkları nedir? Wrangler modeller el yapımı olup daha mı kaliteli? Yani orjinali varken neden başka bir el yapımı modeli tercih etmek gerek? forumdaki mod 25 moderatör yorumlarından sonra alıp almama kısmında takıldım. Ama kediler fazla rahatsız olmadıysa yinede fena olmaz gibi geldi şimdi siz öyle deyince... :)8o Bu arada yukarıdaki ilk yorumumda vortex in gücü aynı gibi demiştim yaylı hali ile. dün atış yaparken farkettim ev içinde. Atış kutusunu yürütüyor saçmalar çarptıkça. Öncesinde böyle bir şey fark etmemiştim doğrusu. Vortex hali daha güçlü olabilir. Birde atışı acayip yumuşadı. Atış yaptıkça daha çok alışıyorum. yay da çok fazla titreşim oluyordu silahta çok sertti. şimdi isabet acayip arttı. İyice güzel gelmeye başladı. :rolleyes:

Yaylı silahlarda moderatör en fazla %20-30 ses kesebilir. Mod 25 superchargera uygun derken sadece namlu ucuna uyup uymadığına bakmışlardır. Moderatörler pcp ve zorakide %90a varan oranlarda ses keser.

• Yaylı silahlarda moderatör en fazla %20-30 ses kesebilir. Mod 25 superchargera uygun derken sadece namlu ucuna uyup uymadığına bakmışlardır. Moderatörler pcp ve zorakide %90a varan oranlarda ses keser.

Evet biliyorum. Sadece ucuna uyduğunu test ettirmiştim zaten. :) ileride pcp de almayı planlıyorum aldığım bu moderatör wrangler lar 1/2 unf girişte sanırım hepsi. Şu an da moderatör alırsam eğer ileride pcp ye takabileceğim bir model olmasınıda isterim? at44 gibi bt65 gibi bu modellerde wrangler moderatörler nasıl peki? Bu arada Cemkaan dostuma çok teşekkür ederim. db testi ile ilgilendiği için. Çok makbule geçti :)

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#

-Ateşli grubu

-Yaylar

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Emre Esen ().

• Birşey değil. Zaten ben de uzun zamandır yapmak istiyordum ama atıştan fırsat kalmıyordu :)