İstanbul'da atış yapılabilecek yerler nerelerdir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İstanbul'da havalı tüfeğimle atış yapabileceğim ve kendimi geliştirebileceğim yer var mıdır? Orman-dağ-bayır farketmez. Ancak önemli bir problem; aracım yok. Yani gideceğim yere toplu taşımayla gitmek zorundayım. Şöyle göze batmayacak, sesten insanların rahatsız olmayacağı(yaylı tüfek) bir yer arıyorum. Avrupa yada anadolu olabilir. Şu an bahçelievlerdeyim ama ümraniye'ye yakın yerler de olabilir, ailemin evi var orada. Siz ustalarım nerelerde gidip atış yapıyorsunuz acaba? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim, teşekkürler.

Hatsan Mod-95 .22 cal
    Crosman 357 .177 cal Pellet Revolver

• Avrupada gokturk kemerburgaza gidebilirsin heryer orman bos alan.
    Anadolu yakasinda kartal da poligon var,yada alemdag resadiye,sile,agva olabilir.
    Toplu tasima ile malasef tam adres veremiyorum.Tufegin hangi model kac metreye aticaksin?

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• Tüfeğim pek iyi sayılmaz ama idare ediyor, Hatsan mod95. 50-70 metre üzeri atışlar deneyeceğim, o nedenle biraz geniş olsa güzel olabilir.

Hatsan Mod-95 .22 cal

• Kayabaşı Şamlar tabiat parkı civarına gidebilirsin. Yenibosna Metro dan kalkan otobüs 36AS

• Abi ayrıntılı bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim. Peki y.bosna metrodan binip nerede inmem iyi olur, bu haftasonu gitmek istiyorum mesela, haftasonları dışında pek müsait olunmuyor.

Hatsan Mod-95 .22 cal

• Kayabaşı Mahallesi, kayabaşı camii ya da Şamlar durağında inip baraj gölü tarafına yürüyerek geçebilirsin. Fakat orası hafta sonu piknikçiler ve mangalcılar ile dolu olabiliyor. Özellikle göl etrafı. Onun için kendine uygun boş bir alan arayıp bulman gerekiyor tabiiki mümkün olduğu kadar gölden uzak taraflarda :)

http://www.iett.gov.tr/tr/main…Duraklar%C4%B1#map-canvas

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cemkaan ().

• cemkaan abi gerçekten çok teşekkür ederim, derdime derman oldun valla :) vakit bulur bulmaz gideceğim

Hatsan Mod-95 .22 cal

• Rica ederim. Bir de mno isimli arkadaşımızın Büyükçekmece taraflarında tarif ettiği mekanlar var. Daha gidip bakamadım oralara.

Ayrıca Atışa Uygun Alanlar:
    Büyükçekmece de Aqua Marin in sahil yönünde eski liman yapısı var düz alan mesafeleri iyi üzeri kapalı.

Büyükçekmece Mimaroba da Batı Garden Restoran var hemen yanında terk edilmiş otel inşaatı var atış için çok uygun ayrıca ruzgar genel olarak %0 a yakın olur burada. Aynı zamanda bu alan sahil de oldugu için güzel açık alanlarda mevcut.

Aynı zamanda Gürpınar sahilinin en sonunda piknik alanları bitince guzel atış yapmalık yerler var.

• Cumartesi günü havaya aldırış etmeden Sevgililer ormanı tarafına gittim. Piknikçi olmadığı için 3 saatten fazla orada takılabildim. Ve piknik alanının ne kadar kirletilebildiğine üzülerek şahit oldum. Etrafta okadar çöp ve köpek vardı ki anlatılmaz. İş çıkışı kolayca gidebildiğim bir yer ama havalar iyi olduğunda piknikçilerle dolacağı için bu çevrede başka bir yer aramam gerekiyor.

Enlem
    41°10′34″N (41.176121)
    Boylam
    28°52′2″E (28.867092)