Kral Puncher tek'li şarjör (tekli yükleme aparatı)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar..

Senenin en yeni ürünü olan KRAL PUNCHER'a , belkide ona sahip olan ilk kullanıcılardan biri olarak;
    Şu fani siber alemde :) ufakta olsa ilk tasarım-aksesuar yapan ben olmak istedim, ..

Salih hocam konuyu yurt dışındaki farklı dillerdeki aynı duyguyu yaşadığımız hobidaşlarımıza bizden selam ileterek alıntılarlarsa sevinirim.. grupmanlar geliyormuş dersiniz ;)

Neyse konumuza dönelim;

Solid peletlerde şarşörler genelde sıkıntı yaratıyor, gerçi 27 grain (25 'de olabilir) ince memet bu puncher'ın şarjörüe oturma konusunda sıkıntı çıkarmadı, ama yinede hazır niyet etmişken bu işe bitireyim dedim, ortaya böyle birşey çıktı, tam merkezli tekli yükleme aparatı diyeceğim ama.. sanki tekli şarjör desekte olur gibi geliyor..

Plastidip ile kapladım ve kullnıma hazır..

Puncher'ımıza da ilk aksesuarı yaptık ya, hayırlı uğurlu olsun.. g;$i
    airgunturk.com/attachment/17819/
    airgunturk.com/attachment/17820/
    airgunturk.com/attachment/17821/
    airgunturk.com/attachment/17822/
    airgunturk.com/attachment/17823/
    airgunturk.com/attachment/17824/
    airgunturk.com/attachment/17825/
    airgunturk.com/attachment/17826/

• Eline sağlık Ferhat usta. Mükemmel olmuş. Malzeme nedir bu arada?

• Eline sağlık Ferhat usta. Mükemmel olmuş. Malzeme nedir bu arada?

eyvallah Mehmet Hocam..

dışı plasti dip kaplı hocam, silgiye benziyor değilmi.. resimleri yükledikten sonra silgiden de olur bu dedim kendi kendime :)

• Salih hocam konuyu yurt dışındaki farklı dillerdeki aynı duyguyu yaşadığımız hobidaşlarımıza bizden selam ileterek alıntılarlarsa sevinirim.. grupmanlar geliyormuş dersiniz ;)

Tamamdır Ferhat bey thumbup.png
    Aparat için elinize sağlık.
    Malzeme olarak bu tip bir aparatta önce kalıp çıkarıp bu kalıpta şekillendirebilecek çelik macun (şu 404 power mix benzeri) alternatif olarak düşünülebilir mi acaba ?

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• Teşekkürler hocam..

Bu çelik macun ve kalıp fikri çok güzel bence, zira çok karmaşık şeklide yok, kalıpta çok kolay bir şekilde yapılabilir üstelik..
    güzel fikir :thumbup:

• Hocam hayırlı olsun tüfeğiniz iyi günlerde
    Kullanın yetenekli bir hobidaşımızsınız.
    En kısa zamanda gurupman ve atışlarınızı
    Bekliyoruz saygılarımla...

• sağolun hocam, bende merak ediyorum vallahi sonuçları..
    şu hava işini çözsek bi an önce iyi olacak..

• Ferhat abi Puncher hayırlı olsun, grupman , atış ve inceleme videolarını bekliyoruz.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Elinize saglık Ferhat bey sahsi gorusum butun silahlarda tekli yukleme aparatı isabeti kesinlikle artırıyor pellet hatasız yuklenince dogal olarak pellet hatası ortadan kalkıyor saygılar ...

• Ferhat abi Puncher hayırlı olsun, grupman , atış ve inceleme videolarını bekliyoruz.

teşekkürler Ahmet.. şu işi çözeyim ne çıkarsa paylaşacağım artık..

Elinize saglık Ferhat bey sahsi gorusum butun silahlarda tekli yukleme aparatı isabeti kesinlikle artırıyor pellet hatasız yuklenince dogal olarak pellet hatası ortadan kalkıyor saygılar ...

Teşekkürler hocam..

Haklısınız, ne kadar kusursuz gibi görünsede tüfeklerin şarjörlerindeki indekslemeler, sonuçta pelet şarjörden itelenip başka bir kanala(namluya) sevkedilmeye çalışılıyor, bu da sıkıntının oranı ile alakalı olarak isabeti olumsuz etkiliyor ..

Gerçi ben şarjöre sığmayan solidler olurmu acaba diye niyetlenmiştim ama.. esas marifeti burda galiba bu aparatın, sizinde dediğiniz gibi..

eyvallah

• Ferhat Abi silgi fikri de çok yerinde olmuş gibi geliyor bana tatlı sıkı yerine oturduğu zaman silgi aynı zamanda conta gibi de iş görür düşüncesine girdim hemde şekillendirmesi de kolay Kargocu arkadaşlar yeni aldığım tüfeğimi kırıp beni zaten soğuttular paramı geri öderler ise ilk işim bu tüfekten almak olacak yazılanları gördükçe iştahım kabardı

At-44 Long Lw .22 + Hawke 6-24x50 mil-dot IR
    Drager 6 LT Scuba

• evet silgide çok kolay yapılır ve çok güzel iş görür ;)

Bu arada geçmiş olsun tüfeğine üzüldüm, umarım herşey gönlünce olur..

• Ferhat Abi silgi fikri de çok yerinde olmuş gibi geliyor bana tatlı sıkı yerine oturduğu zaman silgi aynı zamanda conta gibi de iş görür düşüncesine girdim hemde şekillendirmesi de kolay Kargocu arkadaşlar yeni aldığım tüfeğimi kırıp beni zaten soğuttular paramı geri öderler ise ilk işim bu tüfekten almak olacak yazılanları gördükçe iştahım kabardı

Geçmiş olsun hangi bayiden almıştınız tüfeği gerekirse bizler forum olarak veya şahsi olarak devreye gireririz..Av bayi ile kargo şirketi muhtemelen anlaşmalıdır mutlaka kaybınızın ve hasarın bilançosu size ödenmeli..Hobi adına yaşadığınız üzücü hadise için tekrardan geçmiş olsun diyorum..Dilerseniz pm ile iletişime geçebilirsiniz elimizden geleni yaparız..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• sağolun sayın paşabey tüfeği bayiden değilde Metehan kardeşimden almıştım 2 el olarak alıcı olarak tazmin başvurusunu yaptım ancak henüz bir sonuç çıkmış değil sabah arayıp sormayı düşünüyorum ne oldu diye

At-44 Long Lw .22 + Hawke 6-24x50 mil-dot IR
    Drager 6 LT Scuba

• çok güzel olmuş Ferhat bey hayırlı olsun...
    Tüfeği deneme şansınız oldu mu ?
    özellikle uzak mesafelerde isabeti hakkında bir fikir sahibi olabildiniz mi ?

• Ferhat abi tüfeği ne zaman aldın ne zaman el emeği uyguladın:) eline sağlık çok güzel görünüyor sayende puncher'e detaylı bakıyoruz :)

Hatsan Striker 1000s .22cal 3-9x32

• çok güzel olmuş Ferhat bey hayırlı olsun...
    Tüfeği deneme şansınız oldu mu ?
    özellikle uzak mesafelerde isabeti hakkında bir fikir sahibi olabildiniz mi ?

Teşekkürler..çok sağolun.

Henüz hava sorununu çözemedim, tüp yada pompa ayarlamaya çalışıyorum, ancak içindeki hava ile 65-70 metre arasına deneme atışları yapmıştım, anladım ki çok güzel sonuçlar verecek..

Kullandıkça paylaşırım çıkan sonuçları, hep beraber değerlendiriz..

Ferhat abi tüfeği ne zaman aldın ne zaman el emeği uyguladın:) eline sağlık çok güzel görünüyor sayende puncher'e detaylı bakıyoruz :)

sağolasın Atalay, dremel sağolsun.. ;)
    genciz biz; delikanlı, aktif dinamik heyecanlı.. (böyle bir şarkımı vardı :) )

• Evet abi kesinlikle öyle ;)
    Yanlız ben baya bi genç kalmışım yaşım tutmamış hatırlamıyorum abi, ama baktım traş köpüğü reklam sloganıymış :D

Hatsan Striker 1000s .22cal 3-9x32