Nitrolu RC arabalar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Nitrolu araçlar biraz daha ucuz olduğu için düşünmüştüm. Ama galiba elektrikli alırım. Biraz modifiyeyle pil kalitesi artabilir kasayı hafifletip pil ekleyebiliriz herhalde. Söküp takmayı da severim ama bana yakıtlı araç pahalıya patlar gibi geliyor. En iyisi elektrikli galiba.

• Rc araç düşünenler benimle irtibata geçsinler her türlü teknik destek ve bilgi bende mevcut, Seve seve yardımcı olurum. O konuda profesyonelim.
    Selamlar.

0535 896 09 33

Hatsan Bt65

Beretta 686 Ultralight Delux 12
    Franchi Affinity 12
    Waffen frankonia 16

Ata Neo 20

Arthemis 36 Spz

• Konuya detaylı olarak değinmek istedim, RC (Radio Control) araçlar yakıt olarak 3e ayrılır,
    1 Benzinli
    2 Nitro Yakıtlı
    3 Elektrikli

Şimdi sırası ile bunların avantaj ve dezavantajlarından bahsedeyim.

Benzinli araçlar;
    Avantajları; Kurşunsuz benzin ile çalışır, Bakımı kolaydır, Gerçek araç keyfi verir.
    Dezavantajları; Genel olarak büyük ölçeklidirler 1/5, Aşırı ses yapar, Çok pahalıdır, aşırı hız yapamaz.

Nitro Yakıtlı Araçlar:
    Avantajları; Ufak ölçeklidir (1/12 - 1/10 - 1/8 gibi), Fiyatları uygundur, yedek parça bol ve ucuzdur, Aşırı ses yapmaz, Gerçek araç keyfi verir, Aşırı hız yapar.
    Dezavantajları; Normal ses yapar, Nitro yakıt ile çalışır, Bakımı tecrübe ister.

Elektrikli Araçlar;
    Avantajları; Çok sessiz çalışır, aşırı hızlıdır, Temizliği kolaydır,
    Dezavantajları; Çok pahalıdır, Ekipmanları çok pahalıdır, Sessiz olduğu için gerçek araç sürüş keyfi vermez.

Eğer Bu araç türlerinden birini almaya karar verdiyseniz ikinci basamak olarak ne tür araç alacağınıza karar vermeniz gerekir,
    Bunları kabaca şu şekil sıralayabiliriz,

1 Onroad araçlar
    2 Offroad araçlar
    3 Drift araçlar
    4 Tırmanma araçları

Bunlardan birine karar vermişseniz bundan sonraki aşama sizin zevkinize kalmıştır. Aracın tipi, kep tipi ve stili vs.

Bu konuda yardım almak isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler.
    Selam ve sağlıcakla....

Hatsan Bt65

Beretta 686 Ultralight Delux 12
    Franchi Affinity 12
    Waffen frankonia 16

Ata Neo 20

Arthemis 36 Spz

• Teşekkür ederim bu güzel bilgilendirme için. Parayı bulduğum an iyi birşey alacağım. Nitrolu düşünüyorum ve tabiki Off-road. :)

• traxxas summit
    traxxas slash 2wd
    hpi sprint 2 flux
    hpi wr8 flux
    kullanıyorum elektrikli candır. :)

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• traxxas summit
    traxxas slash 2wd
    hpi sprint 2 flux
    hpi wr8 flux
    kullanıyorum elektrikli candır. :)

benim de traxxas jato 3.3 deneyimim olmuştu. 105km hız yapıyordu.
    Nitrolu araçların sıkıntısı büyük. Uğraşamam diyenler hiç bulaşmasın derim.
    Hatta arkadaşlar araba tamir hobisi diye dalga geçiyorlardı.
    Rodajı , balansı, filtresi, yakıtı hep dert.

En güzeli brushless ve lipo pille çalışan bir offroad elektrikli araç bence de. Hpi bu konuda çok iyidir.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• forumu çok fazla takip edemiyorum yada ilanlar genellikle başlarda olduğu için diğer konulara sıra gelmiyor. şu an yeni aldığım zorakime kaynak oluşturmak için bir hafta önce traxxas slashımı elden çıkardım hemde çok çok uygun bir fiyata. Rc hobisine geri dönüş yapacağımı düşünmediğim için. Rc araçlar hakkında azda olda bilgi sahibi sayılırım.14 yaşında başlamıştım aracımı bir hafta önce elden çıkardım yaşım 33? bu süre içerisinde baja 5b (benzinli) traxxas t-maxx (nitro) ve traxxas slash 4x4 kullandımki bu hobi ile kıyaslamak gerekirse baja=mod 125 t-maxx=at45 slash ise zoraki ultradır diyebilirim?