BT-65 tüpünün ön kısmındaki küçük delik ne işe yarar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar. BT-65 hava tüpünün göstergesinin 7-8 santimetre arkasında yanda bir milim çapında bir delik var. Bu delik ne işe yarar. Bunu sormamın sebebi bir haftadır tüfeğin hava kaçırdığını, kendi kendine boşaldığını farkettim. Tüpü söküp kaçağı araştırdığımda bu delikten hava kaçırdığını gördüm. Bu delikten kaçan hava sayesinde tüp bir günde 200 bardan 50 bara, iki üç gün içinde ise sıfır bara düşüp tamamen boşalıyor. Nedir bu deliğin işlevi ve bu kaçağın bir tamiri var mıdır?

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Hatsan'a gönderin. Tamir ederler ücretsiz.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Ben de öyle yapıcam ama asıl merak ettiğim bu deliğin işlevi. Bir nevi emniyet subabı mı acaba diye düşündüm. Fazla basıncı tahliye eden

Gamo PT 80 4,5 mm.

• benim bildiğim tüpün ön kısmına zayıf nokta yapıyorlar ki parlarsa oradan patlayıp arkadaki insana zarar vermesin diye sizin nokta biraz fazla zayıf olmuş galiba :)

Kör sniper

• Olabilir ama gene de bana ilginç geldi yorumunuz.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• O deliğin amacı eğer ki oringte yıpranmaya bağlı bir kaçak olur ise yüksek basıncın direk dişlere gelmesini engellemektir, oringten kaçan yüksek basınçlı hava delik vasıtası ile tahliye edilir. 200bar basınç direk dişlere gelmesi pek tavsiye edilmez, yakın zamanda valf tarafına da bu işlemi yaparlar diye umuyorum..