Havali tufek tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamin aleykum oncelikle ben forumda yeniyim aslinda boyle bi konu acilmis onlari okudum ama tarih olarak eski oldugu icin yeniden sormakda fayda var diye dusundum.

Konuma gelince arkadaslar 600 tl butcem var 5.5 mm olarak bir tufek almak istiyorum ancak kafam cok karisik 100 metreye etkili atis yapabilecegim bisey olmasini istiyorum.herkes hatsan mod 125 sniper vortex oneriyor acaba baska onereceginiz bir tufek varmidir yada neden vortex simdiden tesekkur ederim ... g;$i

• Hocam hoşgeldiniz, "Tanışalım" kısmını hallettmediyseniz öncelikle orada kendinizi tanıtın. Yoksa tanışmadan konu açmak yasak olduğu için konunuz silinir.

Bütçenize uygun mod 125 var.

Ben mod 85 ile de isabetli 100m atışları yaptım. Mod 99'da işinizi görür ki efsanevi atışları vardır forumda. Tabii bunların hiç biri bir mod125 değil.

18 grain altı saçma kullanmazsanız tüfek gayet iyi ve isabetli bir tüfek. Jsb 18 grain mod 125 ve torpedo için ilaç gibi.

Yalnız 100m azımsanacak bir mesafe değil. Özellikle yaylı için. Başlangıç mesafesi olarak daha az mesafelerde pişip keyif ala ala mesafe arttırırsanız hobiden ve silahınızdan da soğumaz devam edersiniz.

Konuyu tekrar açmakta fayda görmüşsünüz ama okuduklarınızdan farklı bir cevap bulacağınızı sanmıyorum. Çünkü bilinmeyen sürpriz bir tüfek değil mod 125.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• yorumunuz icin tesekkur ederim.. yeni baslamiyorum 15 yasimdan beri havali tufek kullanirim. Ancak dogru duzgun bir marka tufegim olmadi o yuzden iyi bir tufek istiyorum.bu yuzden kararsiz kaldim bircok marka model var ancak kullanip deneyen deneyimi olan abilerimden tavsiye almak daha iyi olur diye dusundum.

Tanisalim kisminida hemen halledecegim..

• Satılıklar bölümünde mod 125 ve vortex var,değerlendirebilirsiniz bence.

.
    . ;keyfs;
    Webley Raider single shot 5.5(lw namlu)-Dowling&Rowe 8-40x44

Webley tomahawk 4.5-Bushnell 3-9x40

Winchester 1300 DEFENDER SYNTETIC Pompalı

Yavuz 16 Regard M.C 9mm

• dominator 200s i inceliyorum suanda .. ben 60 70 metreye durbunle nokta atisi yapacagim turden bi tufek ariyorum bu dedigim mesafeden bi sise patlatsin yeter bana simdilik vortex yoracak gibi gorukuyor cunku birde dampaya para vermek isime gelmiyor baslangic icin yorumlariniz icin tesekkurler... 60 70 mt mesafede sise patlatabilecegim durbunle dampasiz kullanabilecegim isabetli bir tufek onerirseniz cok memnun olurm saygilar...

• selam herkese bugun gamo shadow dx model tufek aldim yaninda dampa ayak ve durbun hediye geldi 4.5 mm aldm super rahat bi tufek sifirlama yaptim tepme sarsilma yok isabet super suan 20 metreden 1tl grupman yapiyorum gittigim yerde 125 vortexi inceledim inanin yeni basliyorsaniz tasimasi bile zor olur ne kadar guclu olsanizda yoracagina inaniyorum .

• tesekkurler tek parca ayaklik evet silahi bugun denedim harika atislar yaptim ilk olarak ben durbunsuz daha iyi nisan alirim 30 metreden durbunsuz 1 tl grupman yaptim.durbunu henuz sifirlayamadim ama durbunlede eminim super olacak

• Hayırlı olsun yeni tüfeğiniz.

.
    . ;keyfs;
    Webley Raider single shot 5.5(lw namlu)-Dowling&Rowe 8-40x44

Webley tomahawk 4.5-Bushnell 3-9x40

Winchester 1300 DEFENDER SYNTETIC Pompalı

Yavuz 16 Regard M.C 9mm

• Mod 135 pek sözü geçmeyen bir tüfek ama Mod 125 gücünde ve ahşap kundağı ile titreşimleri ve sesi biraz daha dingin bir tüfek olarak anılıyor. Vortex olması Mod 125 için şart görülmüş ve ben şimdilik sadece Sniper modelinde Vortex'li satıldığını gördüm. Sniper'in ucundaki moderatöre ne kadar güvenilir, zamanla oynayıp sapma yapmaz mı emin olamıyorum. Kısmet olursa ve büyük bir yaylı almaya karar verirsem ben gez/arpacıklı bir Mod 135 almak isterdim doğrusu.

Geçen gün Youtube üzerinde Mod 135'in 6.35mm versiyonu ile 100 yarda atışlarını gördüğüm kadarıyla, atışları belki para içine sığdırmak zor ama 5cm içine toplamak mümkün gibiydi.

• Ayrıca ahşap kalitesi de çok güzel.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• selamin aleykum cumleten iyi forumlar ,
    Gamo shadow dx tufegimi sattim... cok memnun kaldim ancak baska tufeklerede insanin akli gidiyo pek maddiyat olmadigi icin degistirmek durumunda kaldim..

Tecrubeli arkadaslara danismak istiyorm stoeger x20 suppresor combo almayi dusunuyorum 70 metre atislari yapmak icin etkili olurmu ve kalibre onerirmisiniz rica etsem bu tufegi kullanan arkadaslarim varsa yada farkli bi tufek oneriside olur ama suan aklimda x20 var tesekkur ediyorum simdiden ...