Ayak ve dürbün sorunsalı.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar benim hatsan edge garantiden geleli epeyi oldu. Allah ömür verirde ilkbahar- yaza erersek rodaj ve dizelleme olaylarını geride bırakıp dürbün takayım diyorum. Tek parça ayak, paket lastiği ve dürbün meselelerini araştırıyorum. Sayenizde forumdan epeyce bilgi sahibi oldum. Buraya kadar herşey iyi güzel fakat. Tek parça ayağın yüksek(mounth) ve düşük olanı mı var yoksa tek tip midir? İki tipse hangisini tercih edeyim. Mildot mesafe tahminine, paralaks ta görüntü netliğine yarıyorsa eğer orta sınıf geçen yaylı tüfeğime alacağım 4x20, 4x32, 3x9-32 veya 40 vs ucuz hafif dürbünden keyif alırmıyım? bunlarda en azından mildot var mı? Dürbünsüz haliyle sıfırlama yaptığım yerden destekli atışlarımda sıkıntı yok fakat mesafe değişince doğal olarak farklı yerleri vuruyorum. Mildotsuzsa alacağım dürbün 10-50m aralığında nasıl bir yöntem izleyeyim ki attığımı vurayım. Sıfırlamayı ortalama herhangibir metrede yapıp, mesafeyi yaklaşık tahmin edip buradan artıkılın şurasına( misal sol alt) atarsam vururum deyip mi tecrübe deneyim odaklı (eskilerin tabiriyle meleke kesbederek) mi çalışayım. (yani 25 m ye sıfırlasam tüfeği eğer 25 m den yakınsam üst vururum, uzaksam alt vururum gibisinden) Sizlere danışmak istedim. Ayrıca dürbün taktım tüfeğe şehir dışına atışa gidiyorum diyelim nakliye esnasında bagajda başka eşyalarla birlikte iç içe duran tüfekte dürbün ayarı bozulur mu nasıl naklediyim. İnternette çift tarafı süngerli kutular satılıyor. Bunlardan mı almam lazım. Şu an dürbünsüz tüfek kılıfım var kendine hayrı yok gibi duruyor. Bunun dürbünlüsünü de alsam sonuçta yumuşak materyal Kılıfsız taşımamnın da yasak olduğunu biliyorum. Ne tercih edeyim. tüfeğin boyu 110mm, satılan süngerli kutunun da boyu 110mm tüfek bu kutuya sığar mı daha uzun tüfek kutusu göremedim nette. Hobimiz var işimiz var. :) Paçaları sıvadım 150 tl lik tüfekle sniper olucam. :))))

Hat. Striker Edge .22 + Trekker 3-12 x40

Crosman 1088 CO2 .177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen acton ().

• bence dürbün işini 32 mercek çaplı olarak kullanın daha fazlası tek parça ayakta sıkıntı çıkartabilir ayar tutmayabilir v.b. dürbünlü tüfek kılıfı alabilirsiniz herhangi bi av sitesinden eğer dürbün ve ayar konusunda daha tatmin edici yorumlar ve fikirler almak isterseniz ZETAX bey e sorabilirsiniz onun açtığı bir konu var zaten yaylılarda dampasız dürbün bağlama başlığıyla o bu konularda çok bilgilidir yardımcı olacağınada eminim

• 50 kişi okuyor 1 kişi cevap veriyor. olmaz arkadaşlar. Bilgisi olan sakınmazsa memnun olurum. Cevap veren arkadaşa teşekkürler.

Crosman 1088 CO2 .177

• dürbün için mildotlu olması tercih sebebidir çünkü mesafeye göre sürekli göz kararı atamazsın mildotlar sana bu konuda yardımcı olur.Dürbün olarak 3*9*40 nikulalar vardı rangefinder tipi mildotlu artıkılı var ben kullanmadım ama fiyat olarak uygun olduğu için söyliyim dedim optima kalitesindedir fiyatı tüfeğinin fiyatına yaklaşıyor yalnız.

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Nikulanın her 3-9x 40 modelinde mildot varmıdır satılan dürbünün mildotlu olduğunu nasıl anlarım. İnternetten alacağım İçin benim için önemli. birçok sitede dürbün özellikleri kısaltmalar kullanılarak veriliyor. Ao- aoe gibi kısaltmalar hatırlıyorum. mildotun kısaltması varmıdır.

Crosman 1088 CO2 .177

• 50 kişi okuyor 1 kişi cevap veriyor. olmaz arkadaşlar. Bilgisi olan sakınmazsa memnun olurum. Cevap veren arkadaşa teşekkürler.

sayın acton,

Yukarıdaki mesajınızı şaka olarak kabul ediyorum. Forumda hiç kimse kimseye bu şekilde yorumda bulunamaz.
    Ayrıca lütfen kendinizi tanışalım bölümünde tanıtınız. Profil bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurunuz.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• benim tavsiyem ya min 300 tl civarına hawke vs gibi iyi bir dürbün al yada dürbünsüz kullan. Gez ve arpacık düşük kalite dürbünlerden daha çok keyif verir kesinlikle. Dürbün alırsan ön mercek çapı max 40mm min32 mm olsun. uygun fiyatlı bir tek parça ayak lastikleri düzgün sararsan işini görür. fakat silahının bakımlarını dürbün kadar önemsemelisin. iyi atışlar

Hatsan Mod 60 .177 (2001)
    Voltran ES24 .177 (2003)
    Hatsan Mod 25 .22 (2012)
    Hatsan WS Guard 12 Gauge (2013)
    Hatsan Mod 125 Sniper .22 (2015)
    Stoeger X20 Suppressor .177 (2015)

• Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Nikulanın her 3-9x 40 modelinde mildot varmıdır satılan dürbünün mildotlu olduğunu nasıl anlarım. İnternetten alacağım İçin benim için önemli. birçok sitede dürbün özellikleri kısaltmalar kullanılarak veriliyor. Ao- aoe gibi kısaltmalar hatırlıyorum. mildotun kısaltması varmıdır.

bozkurt av satıyordu bu dürbünleri en son mildotlu olup olmadığını arayıp sorup net bi şekilde öğrenebilirsin ki netten alışveriş yaparken arayıp stok bilgisini aldıktan sonra alışveriş yapmak en sağlıklı yoldur

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Yorumlarınız için teşekkürler. Şakacıyımdır biraz. :) Kim olduğumuzdan çok yaptığımız yorumların değer katacağını düşünüyorum. Burada 60 yaşındaki emekli de 30 yaşlarındaki de, ortaokul öğrencisi 14- 15 indeki de hobidaştır ve aynı heycanı paylaşır. Asıl olan hobi, gerisi teferruattır bence Selamlar.

Crosman 1088 CO2 .177