Bt65 dolum sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar bugun hava guzel olunca yeni aldigim bt65 i denemek icin koyume gittim 200 bardan 100 bara 3 sarjorden fazla pellet attim pompa ile hava basmak istedim hicbir eksigi yok contalar falan tam ama dolum ucunu tufegin tupune takim hava bastigimda dolum ucunu oradan hava disari cikiyor dolum olmuyor dolum ucundaki 2 sari sungerden birinin kenari yirtilmis biraz ordan kacirabilir mi cunku diger contalardan kaciracagini sanmiyorum anahtarla iyice sıkıstırdım neden olabilir sizce?

• dolum ucundaki oringlerin sağlam olması lazım kullanırken de yağlamak sıyrılmalara karşı korıycaktır pomppanın ucuna dolum ucunu takmadan önce oringli pulu taktınız mı ?

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• ilk pompa deneyiminizse, basınç eşitlenene kadar güçlü hızlı basmak lazım. Ondanda olabilir, tecrubeliyseniz resimleyin bi bakalım

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Basınç eşitlenmemiş olsa da hava basamıycak kadar hızlı bi kayıp olmuyor zaten basınç eşitlenene kadar rahat basılıyor bence durum ya sıyrılmış dolum ucu oringinden yada eksik yanlış takılmış veya monte edilmiş bir parça var bu arada havayı kesinlikle dolum ucundan kaçırdığında emin misiniz hortum tahliye vanasını kapamayı da unutmuş olabilirsiniz yanıltıcı olabiliyor :)

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Dolum ucu-hortum bağlantısını kontrol edin. Teflon bant ile sıkın iyice.

Zoraki HP01 Ultra .177

• sorun dolum ucundaki sari renkli oringdeymis siyrilmis biraz o yuzden hava kaciriyormus degistirdim duzeldi yardimci olmaya calistiniz hepinize ayri ayri tesekkur ederim ama pompa gercekten is degil 50 bardan 200 e kadar canim cikti afyonda scuba tup dolduran yer olsa hemen alacagim ama yok malesef ayrica bugun bi kac defa tufegin cift pellet aldigini gordum oyle durumlarda ne yapmam lazim bolt kolunu cekip biraktim tetige basmadi tekrar cekmek zorunda kaldim sarjoru cikarip baktigimda 2 pellet eksilmisti tufege zarar vermek istemiyorum yeniyim pcp de

• Tüfeği 150 barın alrına düşürmezsen çok zorlamaz diyeceğim ama bt daha 20 atışta düşürür, çok bt pompaladım kolaylıklar gelsin:)

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal